Προς το περιεχόμενο

EZ Drummer vs Groove Agent και πληροφορίες σχετικα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ να κάνω μια ηλίθια ερώτηση μιας και έχω καιρό να κάνω.....;

Όταν συγκρίνετε το ΕZdrummer με το Groove Agent,με ποιο Groove Agent το συγκρίνετε;

Το Νο1 το Νο2 ή το Νο3;(Υποψιάζομαι ότι είναι το Νο2-αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος σ'αυτή τη ζωή)

Και το ρωτάω γιατί το groove agent από το 1 μέχρι το 3 έχουν τεράστιες διαφορές!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρεμπιπτόντως σήμερα έγινε η επίσημη κυκλοφορία του BFD 2.

Από ότι βλέπω το περιβάλλον εργασίας είναι πολύ καλύτερο και διαβάζω ότι το πρόγραμμα ξανασχεδιάστηκε από την αρχή. Πολλά υπόσχεται, για να τα δούμε και στην πράξη.

8) Ρίξτε μια ματιά

http://www.fxpansion.com/index.php?page=53&tab=148

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από απαιτήσεις θα ζητά τον μπουρμπουλήθρα πάλι;

 

 

Edit:  2 GB of RAM or more

Fast, multi-core modern Intel or AMD CPU

Dedicated hard drive

VST, RTAS or AU compatible plugin host

Low latency audio interface

 

Μάλιστα 1 pc καινούριο (τουρμπο κιόλας), το θέλει μόνο του! Και λέγαμε τι θα την κάνουμε τόση επεξεργαστική δύναμη, που ξεχύθηκε τώρα τελευταία! Ωραία πράματα.....

Μα γιατί δεν φτιάχνουν λίγο τους κώδικες των προγραμμάτων τους;  ???

 

Δεν πιστεύω να νομίζει κανείς ότι θα κάνει δουλειά με τις ελάχιστες απαιτήσεις που ζητά! Με τα άριστα και αν (όπως και το παλιό)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά....Μήπως τελικά ειναι μανία αυτη που εχουμε να φαγωνόμαστε να περνουμε τα top...?

 

Δηλαδή πόσα παρα πάνω να θελει κανείς απο το BFD το πρώτο...? Αφήστε που εχει και τις απειρες libraries για expansion....σε σημειο να χανεσαι....

 

Τι να πώ....Εγώ το pc μου αμεσα δεν το αλλαζω παντως....ημαρτον...καθε 2χρονο θελουμε και update... ;D ;D

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας επαγγελματίας μπορεί να το χρειάζεται το BFD 2 αλλά εμείς οι Home Producers  ;D

πρέπει να μάθουμε να χρησιμοποιούμε στο έπακρο τον εξοπλισμό μας

 

1)γιατί δεν έχουμε να σκάμε συνέχεια λεφτά

2)γιατί έτσι γινόμαστε καλύτεροι

 

ΥΓ εγώ ούτε το BFD 1 δεν έχω  ;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι μεχρι και την αγορά του bfd2 κάποια στιγμή για τον λόγο ότι πλέον κάνεις τα πάντα μεσα απο το bfd και σώζεις και το Preset απο ότι είδα με όλη την μίξη τους, εχουν ενσωματομένο μίκτη, εφφε, κομπρεσσορες, τα πάντα. Επίσης εννοείται μπορείς να τρέξεις όλους τους ήχους του bfd1 μέσα απο το bfd2 χρησιμοποιοντας τα εφφέ του 2. Γενικώς άλλη φάση. Θα λύσει χέρια σε πολλούς να φτιάξουν εναν τελικό ήχο στα bfd2, να σώσουν τα Preset που φτιάξαν και απο κει και πέρα απλά να δουλέυουν την υπολοιπη μίξη (κιθάρες και λοιπά).. να μου πεις και το addictive τα κάνει ήδη αυτά ,αλλά τα bfd2 δείχνουν να εχουν τα καλύτερα plugins εφφε που υπάρχουν ενσωματωμένα. Βεβαια όλα στην πράξη θα φανουν και όπως προείπαν και οι αλλοι αν ξέρεςι τον εξοπλισμό σου, ακομα και soundfont να ειναι θα καταφέρεις να βγάλεις τον τέλειο ήχο. Μην τρελενομαστε με κάθε νεο plugin που βγαίνει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια όλα στην πράξη θα φανουν και όπως προείπαν και οι αλλοι αν ξέρες τον εξοπλισμό σου, ακομα και soundfont να ειναι θα καταφέρεις να βγάλεις τον τέλειο ήχο.

Όπως έλεγε κι ένας καθηγητής μου στο πανεπιστήμιο"Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω"!!!!!!! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άλλο έλεγα εγώ. Ότι παρατηρώ ότι οι περισσότεροι κατασκευαστές plugs, επειδή οι υπολογιστές γίνονται ισχυρότεροι, δεν ασχολούνται καν με την βελτιστοποίηση του κώδικα των προγραμμάτων τους. Έτσι αν και τον τελευταίο καιρό η υπολογιστική ισχύς ξεπερνά κάθε προηγούμενο/φαντασία, παρόλα αυτά, αυτά τα plugs δεν μπορείς να τα ανοίξεις περισσότερες από 2-3 φορές.

 

Και σίγουρα μπορούν να γίνουν όλα τα plugs φιλικότερα προς τον επεξεργαστή. Παράδειγμα τα τρομερά sylenth1 και ως 1 βαθμό το zebra (αναλόγως του πόσο πολύπλοκο θες να κάνεις 1 patch του), τα οποία βγάζουν 1 ήχο, που όλα αυτά τα απαιτητικά και πανάκριβα plugs των μεγάλων εταιριών του χώρου, θα έπρεπε να ντρέπονται.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα το groove agent 2 για drums και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος χτες κατέβασα και τα addictive και μου φάνηκαν πολύ καλύτερα για το Ez δεν ξέρω. Το πρόβλημα είναι ότι τα drums μου τα έφτιαχνα sto guitar pro σε midi και μετά το περνούσα από groove agent και ήταν όλα μια χαρά. Τώρα όμως με τα addictive βάζω τα ίδια midi να παίζουν με addictive και ακούγονται ότι να ναι  :P το ίδιο πιστεύω θα γίνει και με το ez προφανώς έχουν άλλες νότες για να αναγνωρίζουν το κάθε τύμπανο μήπως ξέρετε πώς μπορεί να λυθεί αυτό? Εσεις που φτιάχνετε τα drums?

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου