Προς το περιεχόμενο

Περί Behringer και νέα προιόντα


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

noblues βάζεις τα ηλεκτρονικά να βάλω τα σχέδια να φτιάξουμε την noiz electronics :D

τους :D

 

Analogtree είμαι μέσα με χίλια!!! :twisted:

Το όνομα όμως που έθεσες έχω την εντύπωση ότι υπάρχει :?

 

Παίδες εγώ τα πετάλια τα είδα από photos στην έκθεση του Namm και μου φανήκανε πλαστικά.

 

Βέβαια μην το πάρετε τις μετρητής αλλά αν έχουν και μεταλλικά κουτιά σε αυτές τις τιμές' date=' τότε τι να πω!!! Βέβαια μην ξεχνάτε ότι φθηνές επιλογές πάντα υπάρχουν (βλ. Danelectro) αλλά στην Ελλάδα πάντα τις τσιμπάνε λίγο τις τιμές.

 

:!: Λοιπόν. :!: Με κάθε επιφύλαξη και με την μικρή εμπειρία που έχω στον χώρο έχω να πω τα εξής : τα πετάλια είναι πλαστικά και καμία σχέση δεν έχουν με τα “original” (παρά μόνο εξωτερικά) και είναι ψηφιακά!

Το τελευταίο πηγάζει εν μέρει από τη φθηνή τιμή, το ύποπτο power supply και την έκφραση που χρησιμοποιούν “modeled after τάδε” στις σελίδες τους.

 

 

Τώρα αν κάνω λάθος και μόνο σε ένα από τα δύο παραπάνω συμπεράσματα τους βγάζω το καπέλο.[/quote']

 

 

- Δεν είναι απαραίτητο να είναι ψηφιακά.Εάν μια εταιρία παίρνει υλικά χονδρική(κι όχι πάντα της καλύτερης ποιότητας) ,έχει πολύ φτηνά εργατικά χέρια και δεν έχει τμήμα έρευνας και ανάπτυξης, η τιμή μπορεί να πέσει πολύ πολύ χαμηλά...

Ας μην ξεχνάμε βέβαια ότι πολλά από τα ευρουλάκια που πληρώνουμε για να πάρουμε τα original διάσημα πεταλάκια είναι μόνο το όνομα της εταιρίας και όχι τα όντως καλά υλικά ή η έρευνα του δημιουργού.

 

- Τώρα αν συνδυάσουμε το γεγονός που λες ότι είναι σε πλαστικά κουτιά τότε παίζει να είναι και ψηφιακά γιατί έτσι θα έχουν λιγότερο θόρυβο.

 

 

Η ετυμηγορία σε λίγο καιρό όταν θα πάω να αγοράσω και να ανοίξω κάποιο...

 

 

Όσο για την εταιρία ηλεκτρονικών είμαι κι εγώ μέσα... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η Behringer έχει ρε σύ R&D section. Νομίζω ότι το έχουν πάει στην Κίνα.

Εχμμμ :? Διαφορετικά ποιός τα αντιγράφει τα πετάλια???. :o 8) :lol:

 

Υγ. Το R&D είναι : research and design.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Πήγα στη σελίδα της εταιρείας να δω πότε επιτέλους θα κυκλοφορήσουν τα νέα πεταλάκια της και στη σελίδα για το gdi21:

 

Let’s be clear. This is exclusively a BEHRINGER product. It is not in any way associated with and has not been approved, licensed, sponsored, endorsed, designed or manufactured (or anything else for that matter!) by Tech21® or anyone other than BEHRINGER.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας καλός φίλος είδε τα πεταλάκια της behringer από κοντά στο NAMM και

μου είπε ότι είναι ίδια ακριβώς με τα boss, τα κουτάκια όμως είναι πλαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαστικο η οχι δε παιζει τοσο πολυ ρολο.

 

ειμαι στο χωρο της βιομηχανιας θερμοπλαστικων και η τεχνολογια εχει προχωρησει τοσο πολυ που αντοχες υλικων οπως PP, HDPE,ABS, SAN, TPU, PC κλπ ειναι φοβερες. Μεγαλο μερος υλικων της αυτοκινητοβιομηχανιας πχ εχουν αντικατασταθει απο τετοιου ειδους θερμοπλαστικα.

 

τα μηχανικα μερη ειναι που προβληματιζουν τον χρηστη και βεβαια ο τροπος χρησης.

 

απο κει και περα ενα συνολικο budget 200 ευρω πχ που επιτρεπει σε ενα κιθαριστα να παρει το πολυ 2-3 πεταλια boss τωρα θα του επιτρεπει 5-7 πεταλια

 

ειναι διαφορα!!!!που δε περνα απαρτηρητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου