Προς το περιεχόμενο

Περί Behringer και νέα προιόντα


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το Internet μπορεί κάποιος να βρει εύκολα 3-4 πετάλια με 200euro. Η χρήση των προϊόντων Behringer σαν υποκατάστατα της Boss μάλλον θα απογοητεύσει τον υποψήφιο αγοραστή και καλό είναι αυτός που θα τα επιλέξει, να τα αγοράσει επειδή του αρέσουν σαν αυτοτελή προϊόντα και όχι για να έχει την εντύπωση ότι έχει όλη τη σειρά της Boss στα χέρια του!

Είχα αναφέρει πιο πάνω ότι τα πετάλια (τουλάχιστον αυτά με το σχήμα της Boss) είναι πλαστικά. Μένει τώρα να δούμε αν είναι και ψηφιακά.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απλα ηθελα να πω οτι οτι και απο πλευρας ποιοτητας η boss μπροστα στις

tech21, t-rex voodoo labs κλπ δε πιανει τιποτα κατα τη γνωμη μου.

 

Οποτε τα περι ποιοτητας αντε να τα πει καποιος σε ενα πιτσιρiκα με χαμηλο budget πχ 250 ευρω για μια κιθαρα 250 ευρω για ενισχυτη και απο 22 ευρω τιμη λιανικης το καθε πεταλι behringer. O καθε αρχαριος φτιαχνεται για τα καλα

 

ασε που μπορει να αποδειχθει η ποιοτητα behringer και πολυ πρωτη. Ποιος ξερει?

 

Ειδομεν

 

Επισης και κατι αλλο. Δες σε ξενα sites οτι η OLP ειναι best selling εταιρεια στις απομιμησεις music man κλπ. Δε σημαινει οτι η OLP εγινε ξαφνικα καλυτερη απο τη ΜΜ. Ποιος αγοραζει ευκολα σημερα με μετρητο μια αυθεντικη VAN HALEN? Ελαχιστοι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"claiming Behringer falsely assured industry retailers that the Behringer line of pedals was approved and endorsed by Roland". Ότι ακριβώς είχε γίνει με την περίπτωση της Mackie για την σειρά Εurorack της Behringer. Ε δεν θα βάλουν ποτέ μυαλό αυτοί εκεί στην behringer? Και αν πάτε τώρα στο site της Behringer τα πεταλάκια έχουν αλλάξει όψη και ειδικά γραμματοσηρά. Αφού παραπλάνησαν λίγο τον κόσμο και τράβηξαν το ενδιαφέρον, τώρα κάνουν πίσω. Ότι έξοδα γλιτώνει αυτή η εταιρία απο το R&D τα δίνει στις μυνήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι έξοδα γλιτώνει αυτή η εταιρία απο το R&D τα δίνει στις μυνήσεις.

 

... της μένουν όμως τα έσοδα απο τις μιμήσεις :wink:

 

(για να παραφρασω χιουμοριστικά αυτό που λές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινεις 20 ευρω περνεις το behringer το δοκιμαζεις και εαν δεις οτι σου ταιριαζει ο ηχος πας και περνεις το αυθεντικο. Πιστευω οτι με αυτην την φιλοσοφια εχουν δωσει οι μεγαλες εταιριες τα copyright. Απο την αλλη μπορει κι'ολας απο τα 20 ευρω τα 5 να πηγαινουν κατευθιαν στην boss...

Δηλ. κάποιος που θέλει να δεί αν του κάνουν οι Marshall είναι σε θέση να το διαπιστώσει μέσω ενός MG15CDR ?

Δεν ξέρω μάγκες... έχοντας δουλέψει αρκετό καιρό σε κατάστημα που εμπορεύεται Behringer έμεινα με την εντύπωση πως η εν λόγω εταιρία τείνει να καταστρέψει την αγορά, και όχι προς όφελος μας...

Δεν υπάρχει φτηνό και καλό, και ειδικότερα όσον αφορά στην Behringer το μόνο προϊόν που θεώρησα αξιοπρεπές είναι τα studio monitors Truth...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιός ειμαι ο Μάντης Τειρεσίας :!: :lol:

 

όταν πριν απο 2 μηνες έγραφα:

 

Τυχεροί θα είναι αν δε φάνε καμμια μήνυση απο τη BOSS !

Μέχρι & τα χρώματα των κλασσικών πεταλιών της BOSS αντέγραψαν οι αθεόφοβοι!

 

να σε πω τη μοίρα σου?να σε πω το ριζικό σου :?: :lol: :lol:

 

πάντως για να επανέλθω στο θέμα (& να παραφράσω τον Τζίμη Πανούση :lol: )

 

"ειπαμε να κλεβουμε ρε Σούλα άλλα όχι & έτσι!!" :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ηθελα να πω οτι οτι και απο πλευρας ποιοτητας η boss μπροστα στις

tech21, t-rex voodoo labs κλπ δε πιανει τιποτα κατα τη γνωμη μου.

 

επιτρεψε μου να διαφωνησω σύντροφε! :D

 

η ΒΟSS έχει βγάλει πολλά εκπληκτικά πεντάλια τα οποία δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα απο τα boutique (& μερικές φορές είναι και ΚΑΛΥΤΕΡΑ)

 

Ξέχασες το PN2 (απο τα καλύτερα,ισως & ΤΟ καλύτερο tremolos που έχουν φτιαχτεί ποτε),το PH1R,το CS1,DS1,SD1,CH1,DIMENCION C,DM2,DM3,OD1 :?:

 

Ας μη ξεχνάμε οτι για πάρα πολύ καιρό η BOSS ήταν Η εταιρεία για πεταλάκια (δεν θα υπερβάλουμε αν πουμε ότι ΟΛΟΙ οι κιθαρίστες στα 80'ς-early 90's ΜΟΝΟ ΒOSS χρησιμοποιούσανε :wink: )

 

σίγουρα έχει βγάλει και πατάτες αλλα αυτό συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες που βγάζουν παραπάνω απο 1 πετάλι :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ νομίζω ότι η αλλαγή της εμφάνισης των πεταλιών της Behringer θα την αναγκάσει να καθυστερήσει την κυκλοφορία τους.

Πιστεύω ότι σκόπευε να τα βγάλει στην αρχική τους μορφή και τώρα που αλλάζει χρώματα, γραμματοσειρά κτλ οι κινέζοι σε κάποιο εργοστάσιο τρέχουν κ δε φτάνουν για να 'διορθώσουν' την παρτίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι σκόπευε να τα βγάλει στην αρχική τους μορφή και τώρα που αλλάζει χρώματα' date=' γραμματοσειρά κτλ οι κινέζοι σε κάποιο εργοστάσιο τρέχουν κ δε φτάνουν για να 'διορθώσουν' την παρτίδα.[/quote']

 

Διαφωνώ απόλυτα! Τα έβγαλε στην έκθεση πανομιότυπα με τα boss και υποστήριζε ότι έχει πάρει και άδεια, καθαρά για διαφήμιση. Ήταν στημένο, δεν είναι δυνατόν να είναι τοσο βλάκες. Αφου την έχουν πατήσει με τόσες άλλες εταιρείες και έχουν πληρώσει τόσα σε μυνήσεις. Εγώ έχω ορκιστεί πλέον οτί δεν θα ξαναυποστηρίξω αυτην την εταιρία και ούτε πρόκειτε να ξαναδώσω τα λεφτά μου σε απατεώνες. Διότι για απατεωνιά μιλάμε. Αν δεν έβγαιναν πανομοιότυπα με τα boss ποιος θα τα έδεινε και τόση σημασία, και ειδικά στην Αμερική που η εταιρία θεωρείτε για τον π$#$!. Ήταν καθαρό θέμα internet διαφήμισης. Η electro harmonix απορώ πως δεν έκανε τίποτα ακόμη, τα δικά της τα πετάλια δεν τα άλαξαν ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου