Προς το περιεχόμενο

Περί Behringer και νέα προιόντα


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν καταλαβαίνω την αρνητική στάση απέναντι στην Behringer, λές και κάποιοι άνθρωποι έχουν μετοχές στην Boss.

Εαν η μία εταιρεία αντιγράφει την άλλη αυτό είναι δικό τους πρόβλημα και καθόλου δεν με αφορά. Τα διεθνή δικαστήρια είναι αρμόδια.

Σε χιλιάδες πράγματα συμβαίνει αυτό και όχι μόνο στην μουσική και αρκετές φορές αυτό είναι σε όφελος του τελικού αποδέκτη διότι ο ανταγωνισμός ρίχνει τις τιμές. Οπως συνέβει με πολλές τιμές απο την στιγμή που εμφανίστηκε ο Θωμάς για παράδειγμα.

Αν αυριο η Boss ρίξει τις τιμές της επειδή υπάρχει ανταγωνισμός απο την Behringer δεν θα είναι σε δικό μας όφελος ?

 

Στι κατω-κάτω εαν κάποιος είναι ικανοποιημένος με την ποιότητα ενός φτηνότερου είδους καλά κάνει. Οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές όπως και η τσέπη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν αυριο η Boss ρίξει τις τιμές της επειδή υπάρχει ανταγωνισμός απο την Behringer δεν θα είναι σε δικό μας όφελος ?

Δεν νομίζω οτί υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ Behringer και boss. Είναι σαν να μου λες οτι υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ Porsche και Hyundai. Όλοι ξέρουμε οτί τα φθηνά είναι υποκατάστατα. Μην μου πεις ότι εαν είχες όσα λεφτά ήθελες θα προτημούσεις να αγοράσεις μια κονσόλα Behringer παρα μια Mackie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτί υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ Behringer και boss

 

Φυσικά και υπάρχει ανταγωνισμός, ιδιαίτερα στην αγορά των stomp boxes (πεταλάκια) που είναι κάτι φτηνό και απευθύνεται σε μιά τεράστια γκάμα αγοραστών, απο ετών 15 έως 85 τουλάχιστον.

 

Ο μέσος αγοραστής δεν έχει την εμπειρία ούτε την αγοραστική δύναμη να πάρει ότι θέλει. Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για ένα ολόκληρο πλανήτη όπου υπάρχουν και άλλες -τεράστιες- αγορές πέρα απο την Αμερικάνικη και Ευρωπαική. Μονο την Κίνα να φανταστεί κανείς, που θα ακολουθήσει το καταναλωτικό/δυτικό πρότυπο ζωής όσο αυξάνει το βιοτικό της επιπεδό, μπορεί να εκτιμήσει που στοχεύουν αυτές οι εταιρείες.

 

Μη ξεχνάμε ότι ο "βασικός πελάτης" δεν είναι ούτε ο επαγγελματίας μουσικός ούτε τα υψηλά εισοδήματα. Είναι ο ερασιτέχνης/χομπίστας μουσικός που σήμερα θα παρει ενα πεταλάκι, αυριο θα το βαρεθει και θα πάρει ενα άλλο και πάει λέγοντας.

 

Μια γνώμη λέω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο δεν είναι ότι η behringer άλλαξε το disclaimer της και απάλειψε κάθε αναφορά σε modeling και σε ονόματα άλλων εταιρειών,

[This BEHRINGER product has been designed to compete head to head with leading products on the market λένε τώρα].

Το νέο είναι ότι σύμφωνα με ένα αμερικάνικο ονλαην κατάστημα

τα stompboxes θα κυκλοφορήσουν στις 25 του μήνα στην ΗΠΑ.

 

Για Ελλάδα δε ξέρει ο Στόλλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου