Προς το περιεχόμενο

Duane Allman


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο sweet home alabama την λενε στον neil young γιατι νιωθουν θιγμενοι σαν νοτιοι απ'το τραγουδι του southern man......θεωρουν οτι ο young κατηγορει ολους ανεξαιρετως τους νοτιους για ρατσισμο και αντιδρουν.....πες το τοπικισμο αν θελεις ,οχι ρατσισμο.........και το that smell μιλαει οντως για "ουσιες" οπως σωστα ειπε ο nickel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτσι είναι......

Αμφιλεγόμενο group οι Lynyrd Skynyrd, όμως μπαντάρα από τις λίγες.... και ο καθένας του μουσικάρα από τις λίγες, με πλουραλισμό και λύσεις για κάθε παίξιμο.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπερδευω κανεναν (gay), με κανεναν αλλο (ρατσιστες, φασιστες). Απλα οταν ακουω μουσικη δεν με νοιαζει αν ο αλλος ειναι ωραιος η ασχημος, πλουσιος η φτωχος, αδυνατος η χοντρος, gay η μη, ρατσιστης η μη, φασιστας η μη. Ειπα, δεν σκοπευω να τους κανω γαμπρους μου. Τωρα αμα καποια παιδακια ειναι ευαισθητα και χασαν πασα ιδεα οταν εμαθαν οτι οι Skyns ειναι (που δεν ειναι) ρατσιστες, εκπλησσομαι με το ποσοστο ευαισθησιας που μας διεπει. Τουλαχιστο θα σας ειναι πολυ παρηγορο οτι οι περισσοτεροι απο αυτους "πληρωσαν" και πεθαναν στο αεροπορικο και οι υπολοιποι αρκετα χρονια μετα, κι εχουν μεινει μονο 2 απο τους original να "διαλαλουν" τον ρατσισμο. Α, οντως το "Sweet Home Alabama" την "λεει" στον μουφα Neil Young γιατι εκτος του οτι δεν ειναι νοτιος (για να γραφει κομματι για τον "Southern man") δεν ειναι ΚΑΝ Αμερικανος. Ως γνωστον ο Young ειναι Καναδος. Και για να μην βγω και παλι off topic, μιας και το θεμα ειναι ο κιθαρισταρας Duane, θεωρω ΠΑΝΑΞΙΟ αντικαστατη του τον τεραστιο Warren Haynes (εκτος αν κι αυτος ειναι ρατσιστης οποτε να παει κι αυτος στην κολαση που του αξιζει). Καλη εβδομαδα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει γιατί θεωρείται κακό να είσαι ρατσισταρας.

Α, και λίγα για τον Neil Young για θα σφαχτούμε.

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπερδευω κανεναν (gay), με κανεναν αλλο (ρατσιστες, φασιστες). Απλα οταν ακουω μουσικη δεν με νοιαζει αν ο αλλος ειναι ωραιος η ασχημος, πλουσιος η φτωχος, αδυνατος η χοντρος, gay η μη, ρατσιστης η μη, φασιστας η μη. Ειπα, δεν σκοπευω να τους κανω γαμπρους μου. Τωρα αμα καποια παιδακια ειναι ευαισθητα και χασαν πασα ιδεα οταν εμαθαν οτι οι Skyns ειναι (που δεν ειναι) ρατσιστες, εκπλησσομαι με το ποσοστο ευαισθησιας που μας διεπει. Τουλαχιστο θα σας ειναι πολυ παρηγορο οτι οι περισσοτεροι απο αυτους "πληρωσαν" και πεθαναν στο αεροπορικο και οι υπολοιποι αρκετα χρονια μετα, κι εχουν μεινει μονο 2 απο τους original να "διαλαλουν" τον ρατσισμο. Α, οντως το "Sweet Home Alabama" την "λεει" στον μουφα Neil Young γιατι εκτος του οτι δεν ειναι νοτιος (για να γραφει κομματι για τον "Southern man") δεν ειναι ΚΑΝ Αμερικανος. Ως γνωστον ο Young ειναι Καναδος. Και για να μην βγω και παλι off topic, μιας και το θεμα ειναι ο κιθαρισταρας Duane, θεωρω ΠΑΝΑΞΙΟ αντικαστατη του τον τεραστιο Warren Haynes (εκτος αν κι αυτος ειναι ρατσιστης οποτε να παει κι αυτος στην κολαση που του αξιζει). Καλη εβδομαδα

 

Καταρχήν μη τσατίζεσαι...

 

Χαλαρά...Δευτέρα είναι ακόμη, πώς θα τη βγάλουμε τη βδομάδα αν ξεκινήσουμε από τώρα με νεύρα; ;)

 

Όσον αφορά το ρατσιστικό κομμάτι, εμένα ΝΑΙ με αφορά.

 

Αν δηλαδή πχ κάποιος γράφει κομμάτια το όποια έχουν (καλυμμένα ή μη) ρατσιστικά μηνύματα, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τον ακούσω.

Εσύ δηλαδή είσαι της λογικής, μουσική να 'ναι και ας λέει ότι θέλει μέσα?

 

Γιατί θα καταντήσουμε έτσι στο τέλος:

 

 

;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το ρατσιστικό κομμάτι, εμένα ΝΑΙ με αφορά.

 

Αν δηλαδή πχ κάποιος γράφει κομμάτια το όποια έχουν (καλυμμένα ή μη) ρατσιστικά μηνύματα, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τον ακούσω.

Εσύ δηλαδή είσαι της λογικής, μουσική να 'ναι και ας λέει ότι θέλει μέσα?

 

Συμφωνω απολυτα elavd,δεν μπορω να ακουω υπεροχες μουσικες αν ειναι εμπνευσμενες απο ιδεες απαισιων ανθρωπων.

Και ολα αυτα βεβαια χωρις τις ακροτητες ορισμενων θλιβερων που ψαχνουν να βρουν φασιστες ακομη και στον καμπινε τους(για αυτο πχ και οταν ακουω για καποιο φασιστα νοτιοαμερικανο μουσικο εχω πολλες επιφυλαξεις).

Και για να μην ξεχνιομαστε ο Duane Allman υπηρξε αναμφισβητητα φοβερος μουσικος και ο φερων τον απολυτο lespaul tone (κατα τα προσωπικα μου γουστα βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή βδομάδα σε όλους

Μιά και αναφέρθηκε το όνομα του Warren Haynes, απλά να υπενθυμίσω οτι κυκλοφορούν 2 καταπληκτικά βίντεο του εν λόγω κυρίου με μαθήματα πάνω στα blues.Ενα για ακουστική κιθάρα (και Dobro) και ενα για ηλεκτρική.Για τους fan του είδους αλλά και για κείνους που θέλουν να προσεγγίσουν τα blues αλλά προσπαθούν μέσω Gary Moore  :-[

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει γιατί θεωρείται κακό να είσαι ρατσισταρας.

kwsta ,ελπιζω αυτο να το ειπες για να κανεις χιουμορ οπως συνηθιζεις.Αν οχι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου