Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με κάρτες ήχου + drivers τους για OSX El Capitan


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

 

Υπάρχει κάποιος που έχει λύσει το πρόβλημα με τις usb ή firewire κάρτες ήχου (π.χ M-audio, Focusrite, AKAI) και τους drivers τους σε OSX El Capitan?

 

Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση και δε μπορώ να δουλέψω στο studio μου...  :(

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

 

Υπάρχει κάποιος που έχει λύσει το πρόβλημα με τις usb ή firewire κάρτες ήχου (π.χ M-audio, Focusrite, AKAI) και τους drivers τους σε OSX El Capitan?

 

Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση και δε μπορώ να δουλέψω στο studio μου...  :(

 

Εμενα η maudio μου δουλευει κανινικοτατα. Ποιους drivers ειχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η maudio μου δουλευει κανινικοτατα. Ποιους drivers ειχες?

 

Τους τελευταίους που έδινε για την κάρτα μου, νομίζω ήταν οι 1.9.5...

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι αν και βλέπω πως μάλλον το θέμα δεν προβλημάτισε πολλούς...

 

 

Η AKAI μου έστειλε e-mail ότι πριν 1-2 μέρες έβγαλε τους drivers των El Capitan για τις κάρτες ήχου της (είναι διαθέσιμοι στη σελίδα της AKAI, αν κάποιος δυσκολευτεί να μου πει να του στείλω λινκ)...οπότε φαντάζομαι πως και οι άλλες εταιρείες θα κάνουν το ίδιο...

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από μένα  8)

 

Όπως ανέφερε πιο πάνω ο φίλος με την AKAI εστί μου έστειλε και μένα η ARTURIA και πριν μια βδομάδα μου ξανά έστειλε ότι είναι ok και μπορώ να πάω σε αναβάθμιση.

 

Εγώ θα περιμένω καν 2 μήνες να το συγουρεψω όπως έκανα και με τα yosemite και όλα πήγαν καλά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι όντως πρόβλημα αυτό με τους drivers, ευτυχώς που κάποιοι άλλοι τα είχαν προνοήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω και γω το θέμα ... τρεις αναβαθμίσεις έκανα και ΟΛΑ ΚΑΛΑ, στην τέταρτη με τον ελ καπιτάνο μου απορύθμισε πολλά πράγματα (και τον γκράμπερ που κάνω την ενδοσκόπηση).

τσκ τσκ τσκ δεν το περίμενα από μακ  ;D ;D

 

περιμένω να βγάλει η m- audio drivers για την firewire solo.....

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σήμερα είδα στην σελίδα της AKAI ότι τηρούνται οι προϋποθέσεις για update σε

os x el capitan εδώ και το link:

 

 

http://akaipro.com/kb/article/1914

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σιγά σιγά λέω να κάνω και εγώ την αναβάθμιση κάνα σχόλιο από άτομα που την έκαναν ?

 

Κάνω διόρθωση καθώς είδα ότι εκκρεμεί να τσεκάρουν από Lexicon όλη την πλατφόρμα για τυχόν δυσλειτουργίες σε κάρτες της εν λόγω εταιρίας

 

Αρα όσοι είναι κάτοχοι Lexicon κάρτας να αναμένουν και να πληροφορηθούν από το site της Lexicon.

 

Ευχαριστώ  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά λέω να κάνω και εγώ την αναβάθμιση κάνα σχόλιο από άτομα που την έκαναν ?

 

Κάνω διόρθωση καθώς είδα ότι εκκρεμεί να τσεκάρουν από Lexicon όλη την πλατφόρμα για τυχόν δυσλειτουργίες σε κάρτες της εν λόγω εταιρίας

 

Αρα όσοι είναι κάτοχοι Lexicon κάρτας να αναμένουν και να πληροφορηθούν από το site της Lexicon.

 

Ευχαριστώ  8)

 

Μια συμβουλή ,κάνε χρήση του time machine. Aν θες να πας πίσω είναι απ´ τους ασφαλέστερους τρόπους. Δεν το έκανα και το μετάνιωσα.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου