Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

o exarhos γιατί έφαγε -1?

 

Νομίζω δεν έχει λογική να συζητάμε όλοι μαζί (και με λεπτομέρειες) την κάθε αξιολόγηση. Π.χ. έχει νόημα να θυμηθούμε (και μάλιστα να σχολιάσουμε) έναν δικτυακό καυγά?  :)

 

 

Παρεπιπτόντως, κανείς δεν πρέπει να κουβαλάει μια ζωή ένα στραβοπάτημα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστό, αλλά ταυτοχρόνως προτού αυξομειωθεί κάτι, καλύτερο είναι να δικαιολογείται και ο εκάστοτε μοντ αν κρίνει σωστό να προβεί στην όποια πραγμάτωση. Εξάλλου αυτό το ρημάδι το trader profile ούτε 2 βδομάδες δεν έχει ενεργό και ήδη έσκασε η πρώτο ηλίθια χρήση του, από κάποιον άνευ ουσίας.

 

Τουτέστιν λίγη τεκμηρίωση της πράξης δεν βλάπτει. Ίσως αν μπορεί να μπει και στον κώδικα του forum?

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Administrator

Νόμιζα ότι είχα δώσει τον τελικό ορισμό του κάρμα. (-τος; )

Αλλά αφού διάβασα και τις ...31 σελίδες χωρίς αποτέλεσμα, ζητώ συγγνώμη για τη αμέλεια και παραθέτω τον προσδιορισμό του.

 

 

Το κάρμα είναι ένας σηματοδότης για την συμπεριφορά και την εγκυρότητα του γράφοντα.

 

Πιο πρακτικά, κατά καιρούς υπάρχουν ανεύθυνοι οι οποίοι σκοπίμως ή από απλή επιπολαιότητα, διαθέτουν ανακριβείς πληροφορίες, ενώ άλλοι δεν τηρούν τους απλούς κανόνες κοινής συμπεριφοράς του Noiz.gr.

 

Αντίθετα υπάρχουν πολλοί σοβαροί και γνώστες που προσφέρουν τα φώτα και την εμπειρία τους ή την καλή διάθεση τους και θα θέλαμε να επικροτήσουμε.

 

Το "κάρμα" έχει σαν στόχο να είναι εύκολος ο εντοπισμός (από τους αναγνώστες) τέτοιων συμμετοχών, θετικών ή αρνητικών.

 

Στο -5 το μέλος αποβάλλεται για χρονικό διάστημα από 15 έως 30 ημέρες.

Στο +5 προτείνεται για τη συμμετοχή του σε κάποιο επίλεκτο γκρούπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Do you really want to hurt me?  do you really want to make me cry?...γιατι εσβυσες το ποστ μου για τις γυναικες ?τσουζει εε? αν δεν εισαι ξενερωτος ανεβασε το να δουμε τι θ'απαντησουνε τ'αλλα μελη, εγω ετσι κι αλλιως παω πατριδα Μυκονο αυριο, τα λεμε παλι απο Σεπτεμβρη...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν τον νομο με τα πανεπιστήμια το βάλατε για τα καλα σε εφαρμογη το κάρμα κυριοι ?Τωρα που κανατε την αρχή ποιος σας πιάνει που λενε.

 

Η απορία μου ειναι τι σας την εδωσε κ γειώσατε πολυ κόσμο μαζεμένο μεσα σε καποιες ώρες.Ή μηπως κανω λαθος κ απλα ολοι οι χρηστες μαζεμένοι κανανε απαξιοτικές γκάφες?

 

Δεν εχει κανενα υφος το μηνυμα κ ολη τη σοβαροτητα που χρειαζεται κ το λεω για να μην σας μπερδέψω με τον υπόλοιπο τρίγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι το κάρμα σηματοδοτεί το "σε δουλειά να βρισκόμαστε". Οι σοβαροί/έγκυροι και οι γελοίοι/άκυροι γίνονται έτσι και αλλιώς εύκολα αντιληπτοί. Για ban / muting χρηστών τύπου synthakias συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ναι αποφασίσαμε ο καθένας μόνος του να αδειάσουμε το φόρουμ μιας και πήξαμε έδώ μέσα...  ::)  ::)

 

Τι να σου πω ρε Τριγγώνι...

Δεν σου αρκεί η τοποθέτηση του κυρίου synthakia;

Μπήκε στο Noiz να γράψει για γκόμενες, να μας αποκαλύψει το ταλέντο της Sandra και της Madona με το μελιστάλακτο, γλαφυρό του γραπτό.

 

Σόρι, αλλά μέχρι ένός σημείου πλιζ...

 

Ο "άλλος" κόσμος, ο gg, το περίμενε πολύ καιρό προκαλώντας σε κάθε αφορμή.

Θα επανέλθει σε 2 βδομάδες, αν το επιθυμεί αλλά με άλλο στίλ ελπίζω.

 

Όσο για το κάρμα spy ό καιρός θα δείξει. Σκοπός είναι να γίνεται καλή συζήτηση στο φόρουμ και να καθαρίζονται/υποδεικνύονται τα τρολ. Λάθη έγιναν. Αλλά θα διορθωθούν. Χρειάζεται μια καλή θέληση απ' όλους μας.

Κανείς δεν είναι εδώ για να επιβληθεί με αυτό τον τρόπο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουλ να υπαρχει ταξη κ ασφαλεια στο σαιτ που ειναι κ δικο σας ρε παιδια νταξ ναπουμ, απλα πεσανε ολα μαζι κ βαρυστομάχιασα προσωπικά.

Σαν να με βομβαρδίζει ο καραμανλης κ εδω ρε παιδι μου ενα πραμα.Νομιζα οτι υπαρχει μια σχεση τρίτου τύπου εδω ναπουμ.

Νταξ τον συνθακια που ειδα κ τα μηνυματα  του υπήρχε για κράξα κ για ακυριλα.Την ακυριλα εγω κ το περι ανεμων το γουστάρω, όπως κ αλλοι.Επισης κ τα ατελειωτα πειραγματα με οποιοδιποτε κ απ οποιονδιποτε.

 

Τεσπα ας δουμε τι δωρα 8α δωσουμε στο κοινο μας στη συνέχεια του προγραμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα ποτε τι ειναι το καρμα γιατι ποτε δεν οριζεται σαφως. και δεν με ενδιαφερει να το καταλαβω.

 

οσο για τους ειρωνες moderators που τρεπουν σε φυγη τους νεους χρηστες υποθετω οτι δεν μας χαλανε. Που ορισμενοι απο αυτους θα επρεπε να εχουν κανει το μπανακι τους για να μη πουμε για ποσο μειον θα επρεπε να εχουν.  (ναι για moderators μιλαω, ΟΧΙ για χρηστες)  Γιατι δεν θελουμε νεους και μπουρτζοβλαχους χρηστες ρε παιδι μου. Δεν θελουμε ψαρακες. αυτοι που εχουμε μας φτανουνε οκεεεεεεεεεεεεειιι  μας ειναι αρκετοι. δεν θελουμε καινουργιους. Ας μεινουμε εδω 50 ατομα να τρωμε τα μουστακια μας, εγω δεν εχω οποτε θα φαω τα δικα σας. Οι ειρωνες και παντα απαξιωτικοι μεντερειτορ αντι να απολαμβανουν το μπανακι τους οπως αλλου ( σε με ρικα φορα, αυτες οι συμπεριφορες αποβαλονται δια παντος) απλα συνεχιζουν. Συνεχιστε!!!!! way to go

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου