Προς το περιεχόμενο

Αραγε πως φτιαχνεις αρτ ροκ ή garage στην Ελλαδα???


Room101

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα ουτε και γω σε κατηγωρησα ουτε σου εκανα κριτικη.... απλά θέλω να σου πώ οτι οι radiohead γραφουν πολύ εκφραστική μουσική... που δεν είναι ευκολο για τον κάθε ένα να γράψει... και το κυριοτέρο γράφουν σε μία γλώσσα αν μη τι αλλο παγκόσμια η οποία είναι και η μιτρική τους....τωρα ενα ελληνικο συγκρότημα όσο ταλέντο και να έχει και όσο ωραία να είναι και η μουσική που γράφει οταν γράφει σε μια γλώσσα που δέν την καταλαβαίνουν πολλοι... είναι δεδομένο οτι θα έχει και ένα μεγάλο ποσοστό απιτυχίας

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ουτε και γω σε κατηγωρησα ουτε σου εκανα κριτικη.... απλά θέλω να σου πώ οτι οι radiohead γραφουν πολύ εκφραστική μουσική... που δεν είναι ευκολο για τον κάθε ένα να γράψει... και το κυριοτέρο γράφουν σε μία γλώσσα αν μη τι αλλο παγκόσμια η οποία είναι και η μιτρική τους....τωρα ενα ελληνικο συγκρότημα όσο ταλέντο και να έχει και όσο ωραία να είναι και η μουσική που γράφει οταν γράφει σε μια γλώσσα που δέν την καταλαβαίνουν πολλοι... είναι δεδομένο οτι θα έχει και ένα μεγάλο ποσοστό απιτυχίας

 

 

Συμφωνο, αλλα δε λεω αν καποιος μπορει να γινει διασημος αλλα αν μπορει να βρει χωρο να εκφραστει και να ακουστει σ αυτους που απευθυνεται???

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα μπορείς να εκφραστείς και να ακουστείς είτε με το να υπογραψεις σε μια μεγάλη δισκογραφική είτε με το να μοιραζεις το cd σου έξω απο club και liveαδικα... το θέμα είναι αν νοιάζωνται οι υπόλοιποι για αυτο που έχεις εσύ να πείς... και στην προκειμένη περίπτωση πιστευώ πως όχι στην ελλάδα δεν θα καταφέρεις τίποτα...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,είναι γνωστή πλέον η δυσκολία του να πιάσει ένα "ιδιαίτερο" συγκρότημα στην Ελλάδα...αν έχεις κάτι σε Ονειράμα(...και τ'@ρ%$δια μου κουνιούνται... :-X :-X) κάτι θα κάνεις..Anyway,στο θέμα μας.Αυτό που ζητάς είναι τι εξοπλισμός σου χρειάζεται ή πως να κάνεις την ηχογράφηση ώστε να ταιριάζει σε garage/art;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,είναι γνωστή πλέον η δυσκολία του να πιάσει ένα "ιδιαίτερο" συγκρότημα στην Ελλάδα...αν έχεις κάτι σε Ονειράμα(...και τ'@ρ%$δια μου κουνιούνται... :-X :-X) κάτι θα κάνεις..Anyway,στο θέμα μας.Αυτό που ζητάς είναι τι εξοπλισμός σου χρειάζεται ή πως να κάνεις την ηχογράφηση ώστε να ταιριάζει σε garage/art;

 

ακριβως... και τα δυο...

 

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου