Προς το περιεχόμενο

Αραγε πως φτιαχνεις αρτ ροκ ή garage στην Ελλαδα???


Room101

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι νεαρός μουσικος και φρεσκος στο Νοιζ και ψαχνω τον ηχο που με εκφραζει αλλα ποτε δεν μενω ικανοποιημενος απο μια ηχογραφηση!!! Ειμαι μοιρασμενος επισης αναμεσα σε ηχο γκαρατζ που εχω την παρορμηση καποιες φορες να φτιαχνω για να ''βαραει καλα'' και στην αρτ ροκ και ποιο ψυχεδελικες καταστασεις!!! Θα ηθελα τις συμβουλες σας, ως πιο εμπειροι, για να μου πειτε πως να πετυχω αυτο που θελω!!!

 

Θα ηθελα επισης γνωμη για το αν μπορει να επιβιωσει ενα ποιο εσωτερικο, πολιτικο αλλα οχι κομματικα ταγμενο υφος σε στιχους κυριως αλλα και μουσικη στην Ελλαδα και να βρει και κοινο που να το ασπαστει???

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, καμια κακη προδιαθεση η ορεξη για τσακωμους, απλα ρωταω τον room101 τι μουσικη θεωρει πως παιζει, μιας και δεν πιστευω πως το περιεχομενο της σελιδας στο myspace εχει καποια σχεση με τον τιτλο που εδωσε... Ειναι καλο οταν ζητας κριτικη, να δινεις στον αλλον μια βαση για να σε κρινη.

No offence παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά από τη σελίδα μου άρεσε το μιξαζ του Dande με την απόλυτη V κιθάρα όλων των εποχών (ναι τη μόνη gibson που θα έπαιρνα με κλειστά μάτια). Μακάρι να έμπαινε αυτή στη θέση της αυτής που κουβαλάει για όπλο στο παιχνίδι, με τα απίστευτα ριφ και σολίδια που βγάζει όταν πολεμάς τα διαολάκια!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε παιδια, δεν ειπα οτι γραφω γκαρατζ η αρτ, ειπα οτι θελω να γραψω γκαρατζ και αρτ.. Η μουσικη που γραφω ειναι οτι να ναι, απο ποπ και ζειμπεκικο μεχρι πειραματισμους με γκαϊντες.. Απλα ψαχνω τα χαρακτηριστικα που θα δωσουν αυτο το υφος!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αφηστε το site.. Απλα θελω να καταλαβω πως μουσικα ειδη που κανουν θραυση στο εξωτερικο δεν βρισκουν ανταποκριση στην Ελλαδα, π.χ Radiohead???? Ειλικρινα τεινω να καταληξω οτι ελαχιστει Ελληνες ακουν μουσικη για να ακουσουν μουσικη, οι περισσοτεροι ακουν για να περασει η ωρα!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε φιλε φυσικα και δεν ειπα οτι παιζω γκαρατζ η αρτ.. Και δε ζηταω κριτικη για το αν ειναι καλα ή κακα τα τραγουδια!! Θελω συμβουλες για το πως να πετυχω τον ηχο που ψαχνω!!! Δεν ημουν πολυ συγκεκριμενος αλλα ειναι η πρωτη φορα που ποσταρω στο νοιζ!!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι παρα πολυ δυσκολο, σκηνες που να αναπαραγουν κατι τοσο εσωτερικο δεν υπαρχουν πολλες!! Προσωπικα δεν γνωριζω καμια!!! Ενας ειναι ο Τσιτσανης αλλα ολη η πλακα την συννεφιασμενη κυριακη παιζει τα Σαββατα!!

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου