Προς το περιεχόμενο

Βραβεια παπΑΡΙΩΝ


deadendmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε παίδες σιγά το θέμα. Ένα lifestyle πρόγραμμα είναι, είπε κανείς ότι πρόκειται για καλλιτεχνικό δρώμενο; Γιατί κρίνουμε πράγματα με άσχετα κριτίρια; Δηλαδή μην ακούμε βιολί και λέμε ότι παραείναι πρίμο για κοντραμπάσο. Δε μίλησε κανείς για διαγωνισμό σύνθεσης, ένα χαβαλετζίδικο πράγμα είναι που βασικά μετράει πόσο "περνάς" στον κόσμο. BTW, όχι δεν είμαι ο Χατζιγιάννης; ;D ;D ;D

 

Επισής, θεωρείτε τυχαίο το γεγονός ότι οι δισκογραφικές δουλειές των "μεγάλων" ονομάτων βγαίνουν σε τέτοια περίοδο ώστε να μην συμπίπτουν χρονικά και γίνει άμεση σύγκριση...έχετε δει ποτέ σε θεσμό η Βίσση να κοντράρεται μούρη με μούρη με την Βανδή, την Κοκκίνου με την Ζήνα, τον Τερζή με τον Πάριο κτλ. Θέλετε να διχαστεί η Ελλάδα? Να ξεσπάσει εμφύλιος σπαραγμός? Η αίθουσα να γεμίσει τραμπούκους, να έχουμε θύματα?

 

Αυτό συμβαίνει παντού. Για να χρησιμοποιήσω παράδειγμα από το nickname σου, πριν κάποια χρόνια οι Maiden και οι Metallica είχαν αλλάξει ημερομηνίες κυκλοφορίας για να μην πέσουν μαζί τα releases. Γιατί είναι κακό; :)

 

Τέλος πάντων, η μουσική σκηνή στην ελλάδα είναι αυτή που είναι γιατί αυτά γουστάρει ο κόσμος. Κι εγώ δεν ψήνομαι, άλλα πράγματα ακούω, αλλά δεν έχουν λόγο όλοι να ακολουθήσουν τη δική μου άποψη, ούτε και τη δική σας :) Δε χρειάζεται κάτι να πηγαίνει στραβά, απλά υπάρχουν διαφορετικά γούστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατι ακουστηκε για ακαλωδίωτες κιθάρες.Μπουρδες.Σε ενα τέτοιο KAΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΘΕΣΜΟ έχουν high tech ημιδιάφανα ασυρματα καλώδια που δε φαινονται.Αλήθεια.Μου το είπε ένας φίλος που έιχε ένα φίλο του οποιου ο μπατζανάκης τα είχε με τη ξαδέρφη του άλλου φίλου,του οποιου ο μπατζανάκης(όχι ο προηγούμενος)το είχε διαβάσει στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα ούτε πότε έγιναν.....Σάββατο ή Κυριακή;

 

Πάντως το Σάββατο ήμουν για μπάσκετ μέχρι αργά με φίλους, ενώ την Κυριακή έβλεπα Αθλητική Κυριακή....άρα...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τo παρακολουθουσα αν η ηλεκτρονική μουσική δεν ηταν τόσο ανύπαρκτη στην Ελλάδα.

 

Πάντως εγω ψηφίζω ΝΙΝΟ , ο μόνος νέος καλιτέχνης που κάνει κάτι σοβαρό για την ελληνική μουσική. Φέρνει ξενόφερτα στοιχεία αλλά τουλάχιστον τα αφωμιώνει σωστά. 

 

Τους έλληνες του ενδιαφέρει περισσότερο το πανηγύρι παρά η μουσική και αυτό δεν είναι υποχρεωτικά κακό.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τo παρακολουθουσα αν η ηλεκτρονική μουσική δεν ηταν τόσο ανύπαρκτη στην Ελλάδα.

 

Πάντως εγω ψηφίζω ΝΙΝΟ , ο μόνος νέος καλιτέχνης που κάνει κάτι σοβαρό για την ελληνική μουσική. Φέρνει ξενόφερτα στοιχεία αλλά τουλάχιστον τα αφωμιώνει σωστά. 

 

Τους έλληνες του ενδιαφέρει περισσότερο το πανηγύρι παρά η μουσική και αυτό δεν είναι υποχρεωτικά κακό.

 

 

Nαι τρομερός αυθεντικότατος ΄ράπερ ο nivo.......Παίζει σε σκυλάδικα με το τσαλίκη και παρόμοιους,ότι δε θα έκανε ποτέ κανένας ράπερ...έχει γίνει έρμαιο των διαφημίσεων..σε τραγούδι με τη βανδή παιρνουσαν οι μυνηματάρες cosmote ,σε αυτο με το πασχάλη ΄δώστου διαφήμιση της tim.

 

Oι ράπερ φίλε μου δε διαφημίζουν milko,άλλα πράματα πίνουν.Δε βγαίνουμε να τραγουδήσουνε γαι τον κάθε πλούσιο #@!@ ου κάθεται στην πολυθρόνα απο κάτω..

 

Για εμάνε ο nivo είναι ότι πιο γιαλαντζί υπάρχει στην ελληνική μουσική,συναγωνιζώμενος τον Ψωμιάδη και τα ντολμαδάκια της γιαγιάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πιστεύω οτι αν εννοούσε νινο :o το είπε για πλάκα.

τι ακριβώς κάνει ο νινο που είναι σοβαρό και βοηθάει την ελληνική σκηνή?

??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου