Προς το περιεχόμενο

Βασικά μερη για ηχογράφηση Cult-Raw Black metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο black metal δεν είναι μουσικό είδος αλλά κάτι παραπάνω οπότε τα πρωτα συγκροτήματα στα 80 ήταν καρά blackmetal μόνο για τους στίχους και το attitude!!! Ξέχασες τους θεούς Samael ,μερικά βραζιλιάνικα,τσέχικα(ανατολικό μπλόκ γενικότερα) και νοτιοαμερικάνικα, τους Rotting christ στα demo τους και φυσικά Βlasphemy! Έλεος δεν είναι Black metal οι Celtic frost τότε τι είναι Gothic ή Poser μπαντα?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tο black metal δεν είναι μουσικό είδος αλλά κάτι παραπάνω οπότε τα πρωτα συγκροτήματα στα 80 ήταν καρά blackmetal μόνο για τους στίχους και το attitude!!! Ξέχασες τους θεούς Samael ,μερικά βραζιλιάνικα,τσέχικα(ανατολικό μπλόκ γενικότερα) και νοτιοαμερικάνικα, τους Rotting christ στα demo τους και φυσικά Βlasphemy! Έλεος δεν είναι Black metal οι Celtic frost τότε τι είναι Gothic ή Poser μπαντα?????

 

Μην ξεχνας και τους θεους Beherit!!!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα δεν εννοούσα εσενα φυσικά.. Απλα οι αλοι χαλβάδες μου έβαζαν κατηγορίες που αλλοι ποσταραν η άλλοι ξεκινούσαν τις μαλακιες και τα άκουγα εγώ δεν λέω είχα και εγω αδικο που και που...Και Black metal οι Celtic Frost???Δεν λεω καλοι ωρέοι αλλα ως εκεί....Το θέμα έληξε βρήκα τους ήχους που ήθελα ευχαριστω για την πολύτιμη βοηθειά σας  ;D τώρα έχει διάβασμα γιατι πορβλέπω γαμήσι...Συνεχίζουμε τους διαπληκτισμους μας μετα.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να σοβαρευτούμε (μπέρπ!) λίγο γιατί το σκίσαμε.

Θες να κάνεις μιά ηχογράφηση προσεγγίζοντας τον ήχο π.χ. των Darkthrone στο Panzerfaust ή απλά θες να φτιάξεις έναν ήχο που θα σε ικανοποιεί εσένα;

Γιατί στην πρώτη περίπτωση θα παιδευτείς πάρα πολύ, και κατά την γνώμη μου δεν αξίζει.

Φτιάξε ότι γουστάρεις, παίξτο όπως γουστάρεις, και κάντα όλα π7^%$&%^α.

This is Black Metal.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου