Προς το περιεχόμενο

Kurzweil pc-2x, pc-1se.....(αποριες)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:-[ παιδια μου λυνετε μια απορια. το kurzweil pc2x και το pc1se δεν ειναι stage piano? Γιατι τοτε τα μαγαζια οπως το μουζικστορ τα κατατασσουν σε κατηγορια συνθ?

 

α και πειτε μου τιποτα για το οργανο

 

 

 

thanxxx προκαταβολικα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, χωρις να ειναι το Κ2600(!), σου δινουν καποιες δυνατοτητες παραπανω απο τα περισσοτερα stage pianos, οποτε ισως γι'αυτο το κατατασσουν στα synths. Τωρα, για να σου ειμαι ειλικρινης, και γω πιο πολυ για stage pianos τα χα στο μυαλο μου, αλλα τες πα. Λογικα θα τα χεις τσεκαρει στο site της εταιρειας, και εκει δινει λεπτομερειες για τις δυνατοτητες τους.

 

Εγω ειχα τσεκαρει το PC 161, πολυ ωραιο πιανο και ωραια strings στο Orchestral expansion που εχει ενσωματωμενο. Τα electric pianos θα τα θελα λιγο καλυτερα, αλλα φανταζομαι με λιγο tweaking ή ακομα καλυτερα αν εβαζα και την Classic keys expansion θα ημουν αρκετα ικανοποιημενος. Και το κλαβιε του με χαλασε λιγο, οποτε καλο ειναι να πας στα βαρυκεντρισμενα της PC σειρας.

 

Αυτα απο μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc1 se δεν μπορεις να το πεις stage piano γιατι ουτε βαρυκεντρισμενο ειναι αλλα ουτε και 88αρι το κλαβιε του.

Ενω το pc2 x  εχει ολα τα προσοντα πιστευω για stage και με το παραπανω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc1 se δεν μπορεις να το πεις stage piano γιατι ουτε βαρυκεντρισμενο ειναι αλλα ουτε και 88αρι το κλαβιε του.

Ενω το pc2 x  εχει ολα τα προσοντα πιστευω για stage και με το παραπανω.

 

τοτε τι το λες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη οσο αφορα το πληκτρο ειναι fully weighted action.

sorry για την παραπληροφορηση.

Το pc1x και το pc1se χαρακτηριζονται ως Performance Controllers.

Κι επειδη τυγχανει εχω το Pc1x σου λεω πως ουτε oscilator,ουτε TVF,TVA,LFO

κ.τ.λ.

Γενικα πραγματα,δλδ αλλαγη effects(αρκετα k.d.f.x),velocity,arppegiator,controllers.

Δημιουργια ηχων ξεχασε το.

Αρκουμαι μονο στη δημιουργια νεων setups ή αλλιως performans στη γλωσσα της roland ή compinations στη γλωσσα της Korg

Το ευτυχες :D ειναι πως απο τη μαμα εχει πολλους useful ηχους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου