Προς το περιεχόμενο

3rd Party plugins play with Kontakt 2


ex-Harleas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κάποιος τον τρόπο με τον οποίο μπορούμε να παίξουμε μέσω του Kontakt 2 βιβλιοθήκες άλλων VSTi τα οποία χρησιμοποιούν για interface το Κontakt player, χωρίς να είναι απαραίτητο να το εγκαταστήσουμε?

Έχω βρεί ένα tutorial κάποιου Johnnyb's αλλά δυσκολεύομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω που γίνεται το λάθος ή αν μου διαφεύγει κάτι. Όποιος θέλει να με βοηθήσει ας εποικινωνήσει με pm για να του στείλω με mail το PDF.

Πιστεύω πως αξίζει να βρούμε την άκρη γιατί έτσι θα σώσουμε τους υπολογιστές από περιτά ανοιχτά interfaces.

 

Υ.Γ. παίζει και αλλαγή της register μέσα οπότε μάλλον μόνον οι μυημένοι θα ανταποκριθούν.

 

THANKS

HALREAS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά εννοείς τις βιβλιοθήκες που χρησιμοποιούν ως Interface το kontakt και όχι κάποιο vst.

Επειδή αυτό που λες γίνεται αλλά παίζεις με τη φωτιά (registry και διάφορα άλλα μυστήρια τέτοια), θα σου πρότεινα να το άφηνες έτσι. μη γίνει και καμιά πατάτα.

 

Ούτως ή άλλως δεν γλυτώνεις και τίποτα. Ακόμη και με απλές βιβλιοθήκες (που δεν έρχονται με το kontakt player), πρέπει να βάλεις από 1 σε κάθε κοντακτ. Οπότε ψιλό τσάμπα ρίσκο.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε boukaw7 σωστά κατάλαβες. Δεν θα διαφωνήσω με αυτά που λες, αλλά είμαι ψαχτήρι και θέλω να το κάνω να δουλέψει. Ο τύπος είναι πιο μάγκας ? Αυτός το βρήκε και έφτιαξε το tutorial που απλά μπορεί σε κάποιο σημείο της συγγραφής να του διέφυγε κάτι γιατί το θεώρησε αυτονόητο και τώρα παιδεύει εμάς. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βρω mail του για να τον ρωτήσω.

Anyway ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου