Προς το περιεχόμενο

Τι καμπινα ρε παιδια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω εναν Peavey classic 30 λαμπατο στον οποιο εκανα καποιες μετατροπες στο τμημα τονικοτητας κ μου εδωσε ενδιαφερον τονο κ στα καθαρα κ στα βρωμικα. Τον ξεκουμπωσα απο την combo βαση κ του ετοιμαζω κουτι για να τον κανω ανεξαρτητη κεφαλη ( θα γλυτωσω απο τα τριξιματα στις λαμπες μιας κ τα μπασα του εχουν ενισχυθει). Το ερωτημα ειναι τι καμπινα να αγορασω για να ανοιξει λιγο καλυτερα απο το blue marvel 12'' που φοραει ο combo?προσανατολιζομαι σε 2 x 12'' για να μπορω να την χρησιμοποιησω μελλοντικα σε μια νεα κεφαλη! Αλλα ποια καμπινα ? Με τι μεγαφωνα? Ζητω την συμβουλη σας γιατι δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο ηχεια - καμπινες οσον αφορα την δυναμικη του ηχου που θα αποδωσουν.

Σας ευχαριστω

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα έλεγες για 2 celestion vintage 30s?Αποδίδουν πολύ καλα με ενισχυτές σαν τον classic και είναι σίγουρο ότι θα παίξουν και με άλλες κεφαλές.Βέβαια τώρα μιλάμε πρόχειρα γιατι πρέπει να προσέξεις το κουτί που θα τα βάλεις, το υλικό του, το αν θα είναι κλειστό ή ανοιχτο απο πίσω και άλλα πολλα΄στοιχεία που παίζουν σημαντικό ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει κ εγω για τα vintage 30 κ μαλλον θα βρω καποια ετοιμη που να τα φοραει πανω. Βρηκα στον Θωμα μια Harley Benton G212 Vintage που τα εχει πανω αλλα φοβαμαι πως η ποιοτητα της δεν θα ειναι κ τοσο καλη αν κρινω απο την τιμη. Την δινει 200 ευρω . Σε ευχαριστω φιλε μου.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για vintage 30's

το μονο ''μειονεκτημα'' ειναι οτι πρεπει να παιξουν δυνατα για να αποδωσουν καλα

και εννοειται οτι δεν θα πας για harley benton καμπινα αλλα σε αυτη εδω  ;)

http://www.thomann.de/gr/framus_fr212_cb.htm

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε plusyear  μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη σου!!!

Μου φαινεται μια αξιοπρεπης καμπινα για το ενισχυτακι μου κ σε προσιτη τιμη.

Τι διαφορα θα εχει αν λειτουργει ανοιχτη η κλειστη? Επηρεαζει το headroom?

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση αυτή η Framus. Πάρε και ένα σετ χορδές για να γλυτώσεις τα ταχυδρομικά.

H ακόμα καλύτερα αυτό... http://www.thomann.de/gr/fat_finger_guitar_chrome.htm  ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εxtra βαρος στο headstock. Απ'ότι έχω διαβάσει, όσοι το έχουν βάλει λένε τα καλύτερα. Για μια περίοδο δεν τα έβρισκες και πουθενα. Και το βάζεις και το βγάζεις όποτε θες χωρίς να παθαίνουν τίποτα οι κιθάρες.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου