Προς το περιεχόμενο

Gallien Krueger που δεν αναβει


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!

Εδω και μερικους μηνες εχω τον GK backline 115.Τον τελευταιο καιρο μου εκανε κατι παρασιτα σαν να ηταν χαλασμενο το καλωδιο.. και μια ομορφη μερα που πηγα να παιξω με το μπασακι μου δεν αναβε με τιποτα!

Τι μπριζα αλλαξα,τι καλλωδια, τιποτα..εκει να μην παιρνει σταλα ρευμα..  κοιτοντας μεσα απ την τρυπα(!!) στο πισω μερος του,ειδα το ενα καλλωδιακι του woofer  βγαλμενο και το εβαλα,αλλα προφανος δεν αλλαξε τιποτα,απλα βρηκα τι εκανε τα παρασιτα...

Λετε να μπορω να το φτιαξω μονος μου η να το στειλω πισω στο thomann(δεν αντεχω να περιμενω ενα μηνα μεχρι να μου το ξαναστειλει..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υποθέτω ότι έχεις τσεκάρει μήπως έχει καεί η ασφάλεια.

Μήπως όμως υπάρχει και κάπου αλλού ασφάλεια να τσεκάρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι έχεις τσεκάρει μήπως έχει καεί η ασφάλεια.

Μήπως όμως υπάρχει και κάπου αλλού ασφάλεια να τσεκάρεις?

 

εεεε... :-\

Βασικα δεν εχω προσβαση εξωτερικα σε ασφαλεια(ετσι βλεπω δηλαδη)...πρεπει να ξεβιδωσω μαλλον και δεν ξερω μηπως υπαρξει προβλημα με την εγκυηση

 

ΥΓ:Ειναι ο προτως μου ενισχυτης,οποτε δεν εχω και πολυ εμπειρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τσέκαρε στο manual από που έχεις πρόσβαση στην ασφάλεια. Πιθανώς είναι εκεί που μπαίνει το καλώδιο της τροφοδοσίας.

(Το έχω πάθει κι εγώ....έβλεπα ότι η η ασφάλεια ήταν ΟΚ, αλλά είχε κι άλλη μία εκεί που σου λέω. Μέχρι να μου υποδείξουν ότι υπάρχει και δεύτερη ασφάλεια νόμιζα  ότι είχα βλάβη  ;) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε στο manual από που έχεις πρόσβαση στην ασφάλεια. Πιθανώς είναι εκεί που μπαίνει το καλώδιο της τροφοδοσίας.

 

Διαβασα ολο το manual,ξανακοιταξα και τον ενισχυτη αλλα η ασφαλεια αφαντη,δεν τη βλεπω πουθενα..λογικα ειναι μεσα!

Μαλλον την πατησα και πρεπει να τον στειλω..          Ευχαριστω παντως harilatron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου