Προς το περιεχόμενο

Πώς να boostάρω την παραμόρφωσή μου??


jeremy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασε να βάλεις ένα overdrive μπροστα απο το DS1, ενα Bad Monkey ισως. Επίσης ένας compressor μετα το DS1 μπορεί να βοηθήσει.

 

Ακόμα μπορείς να κάνεις και το mod του Monte Allums που στοιχιζει ελάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το λεω αυτο για το crunch καναλι γιατι το ds παταει καλα πανω σε ηδη βρωμικο ηχο. το ανεφερα μηπως οπως λες το σωσεις, ;)

 

και βεβαια αναλογα το τι θες να παιξεις σιγουρα υπαρχουν καταπληκτικα πεταλια.

 

 

Πραγματικά ακούγεται πολύ καλύτερα πάνω απ'το βρώμικο του Laney HCM30R μου, αλλά το θέμα είναι τι γίνεται όταν δεν παίζω στον ενισχυτή μου? Ή όταν θέλω να αλλάζω συχνά σε καθαρό? Όσο για τα πετάλια...τι διαφορές θα έχω μ'ένα αναλογικό πετάλι κ σε τι υπερτερεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DS1 EINAI αναλογικο.

 

Επισης εχει ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ....αντιτζιτζικεϊτορ :)..το ΠΡΩΤΟ κουμπι απο αριστερα που γραφει "TONE" .... :D

 

Σε ΣΤΟΚ μορφη εχει χρησιμοποιηθει απο χιλιαδες κιθαριστες με εξαιρετικα αποτελεσματα για πολλα χρονια πριν κυκλοφορησουν τα "μπουτικ" πεταλακια..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DS1 EINAI αναλογικο.

 

Επισης εχει ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ....αντιτζιτζικεϊτορ :)..το ΠΡΩΤΟ κουμπι απο αριστερα που γραφει "TONE" .... :D

 

Σε ΣΤΟΚ μορφη εχει χρησιμοποιηθει απο χιλιαδες κιθαριστες με εξαιρετικα αποτελεσματα για πολλα χρονια πριν κυκλοφορησουν τα "μπουτικ" πεταλακια..

 

Χαμηλώνοντας το TONE μπορεί να 'ψοφάει' το τζιτζίκι αλλά εμένα εξακολουθεί να μου ακούγεται άδειο... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να βάλεις ένα overdrive μπροστα απο το DS1, ενα Bad Monkey ισως.

 

To ακριβώς αντίθετο προτείνω εγώ. Αν "σπρώξεις" κι άλλο το DS1 τα "τζιτζίκια" θα γίνουν "τζιτζικάρες". Πάρε ένα φτηνό και καλό overdrive, πχ. ένα SD1 της Boss (ειδικά αυτό συνιστώ γιατί είναι το πιο ήπιο από τα άλλα της Βoss) και βάλτο μετά από το DS1, με volume λίγο πιο κάτω απ'τη μέση και με το gain στις 2 η ώρα. Γενικά τα overdrives όταν μπαίνουν μετά από αγριωπό ήχο τον μαλακώνουν και τον "διευρύνουν" κάπως, και αν ανεβάσεις το gain τους του δίνουν γκάζι αλλά ελεγχόμενο.

 

ΥΓ. Εδώ που τα λέμε, το DS1 δεν το έχω ακούσει ποτέ τροποποιημένο - πχ. ο Vai παίζει με ένα Keeley - αλλά σκέτο δεν το αντέχω με τίποτα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλώνοντας το TONE μπορεί να 'ψοφάει' το τζιτζίκι αλλά εμένα εξακολουθεί να μου ακούγεται άδειο... Undecided

 

τοτε παρε αλλο πεταλι ή αλλο ενισχυτη.. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω στο DS2....!!!! είμαι σίγουρος πως κάπου εκεί είσαι....!!!  ;)

 

γκαν-γκαραγκαν-γκα-γκαν,γκαν-γκαραγκαν-γκα-γκαν... (στο ρυθμο του smells like tin spirit.. :) :) :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω στο DS2....!!!! είμαι σίγουρος πως κάπου εκεί είσαι....!!!  ;)

 

γκαν-γκαραγκαν-γκα-γκαν,γκαν-γκαραγκαν-γκα-γκαν... (στο ρυθμο του smells like tin spirit.. :) :) :))

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου