Προς το περιεχόμενο

Πώς να boostάρω την παραμόρφωσή μου??


jeremy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται παιδιά!Έχω το Ds1 της Boss που χρησιμοποιώ για distortion! Αυτο που θέλω είναι να δώσω όγκο και sustain στο DS1 γιατι ακούγεται σαν τζιτζίκι πανω απ'το καθαρό μου κανάλι. Σκέφτομαι να αγοράσω εναν κομπρέσσορα, ο οποιος όπως διάβασα σε threads δίνει sustain, ή ένα overdrive pedal για να το βάλω πίσω απ'το DS1 έτσι ώστε να boostάρει τον ήχο μου!Πώς μπορώ να τα πετύχω και τα 2 (boost και sustain); Είπα αρχικά να ψάξω άλλο distortion pedal και να πουλήσω το DS1 άλλα μετά σκέφτηκα μήπως μπορώ να το σώσω κάπως...Καμια συμβουλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω να σου πω την μαυρη αληθεια δεν τρελαινομαι γι'αυτο το distortion πολυ ΓΑΡΔΕΛΗΣ ειναι......για μενα θα ηταν προτιμοτερο να ψαχτεις σε κατι πιο ποιοτικο....δεν λεω σε τι γιατι θα με κραξουν.....υπαρχουν σε αναλογικα πολλλλυ καλυτερα πεταλια....γνωμη μου παντα.. ;)αν θες για booster δοκιμασε αυτα....

 

 

http://www.musicgearsource.com/ACRC.html

 

 

αλλιως αλλαξε το πεταλι σου...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πραγματικότητα ΔΕΝ σου αρέσει το πετάλι που ήδη έχεις!!!! Άλλαξε το λοιπόν...! Αν θέλεις να μείνεις σε Boss, τότε δοκίμασε το DS2 που νομίζω πως κάνει αυτό που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα σε βιηθήσει αυτό που θα σου πώ,

αλλά είχα και έγω ένα Ds1 και μετά απο λίγο

καιρό αγόρασα ένα Ds1 modded απο τον keeley.

Το μόνο που θα σου πώ είναι οτι έχει τρομερό όγκο,

δεν τζιτζικίζει καθόλου και είναι ένα εξαιρετικό

πετάλι. Μεταχειρισμένο απο γερμανικό ebay το είχα πάρει

120 ευρώ. Είναι απο τα λίγα πετάλια που έχω που δε θα

πουλούσα με τίποτα.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω απλα οτι το συγκεκριμενο πεταλι ειναι το αγαπημενο απο μεγαλα ονοματα(πχ vai satriani)και ας εχει μονο 40ε,. αν το ψαξεις και δεν σου αρεσει οκ αλλα θελει ψαξιμο, στο συστημα αυτο που λεγεται σετ up,.

γενικα χρησιμοποιειται σαν boost.

 

 

ο ενισχυτης σου φτανει μεχρι crunch?

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω απλα οτι το συγκεκριμενο πεταλι ειναι το αγαπημενο απο μεγαλα ονοματα(πχ vai satriani)και ας εχει μονο 40ε,. αν το ψαξεις και δεν σου αρεσει οκ αλλα θελει ψαξιμο, στο συστημα αυτο που λεγεται σετ up,.

γενικα χρησιμοποιειται σαν boost.

 

 

ο ενισχυτης σου φτανει μεχρι crunch?

 

 

ναι και ο satriani και ο vai με ''αυτο'' παιζουν μονο που δεν εχει καμια,μα καμια,μα καμια σχεση με του εμποριου αυτοι εχουν βαλει τον τεχνικο τους και του εχει αλλαξει τα φωτα....... ;) ;Dκαι το εχει κανει πεταλι οχι των 40 ε αλλα κατι παραπανω...μην τα μπερδευουμε ,και ο eric johnson με ενα απλο fuzz παιζει...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα επειδη ειχα χρονια ενα japan πιστεψε με ακουγεται οπως πρεπει. ;)

και το απλο με ενα mod ανανεωνεται,

ενταξει ειναι πειραγμενα σε λεπτομερειες αλλα δεν ειναι τεραστια η διαφορα τα δαχτυλα του τα κανουν να ακουγονται ετσι, και μη ξενχας τα υπολοιπα amp κτλ.

 

μιλαω πιο πολυ σαν booster αλλα και μονο του.

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τις παραπάνω προτάσεις. Αντι να ποσθέσεις εναν μετριο κομπρεοσορα σε ενα μετριο distortion, μπορεις να παρεις ενα καινουργιο ποιοτικότερο distortion. Δεν ξερω αν οι μοντες που υπάρχουν για το συγκεκριμένο πετάλι μπορούν να λύσουν το προβλημα σου, ας απαντήσει κάποιος που έχει μοντάρει το συγκεκριμένο πεταλάκι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεω αυτο για το crunch καναλι γιατι το ds παταει καλα πανω σε ηδη βρωμικο ηχο. το ανεφερα μηπως οπως λες το σωσεις, ;)

 

και βεβαια αναλογα το τι θες να παιξεις σιγουρα υπαρχουν καταπληκτικα πεταλια.

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου