Προς το περιεχόμενο

Ας κλεισουμε για λιγο τους ενισχυτες μας... (anti-ΔΕΗ content)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ετσι για να κρυωσουν και οι λαμπες ρε παιδια....

 

Διαμαρτυρια για τις αυξησεις της ΔΕΗ.

 

δειτε το σχετικο αρθρο:

 

http://newinka.wordpress.com/

 

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλιστα... από την μία αυξήσεις στα τιμολόγια και από την άλλη απίστευτες αυξήσεις στους μισθούς των διευθυντών. Λογικό μου ακούγεται, πως θα ζήσουν και αυτοί, κλέφτες θα γίνουν;;;

 

Απλόχερος προς τους γενικούς διευθυντές της ΔΕΗ εμφανίζεται ο Πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος Τ. Αθανασόπουλος.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες φέρεται να έχει προτείνει 10% αύξηση στους μισθούς από την 1η Ιανουαρίου 2008 για τους 7 γενικούς διευθυντές της Επιχείρησης.

 

Η κίνηση αυτή αναμένεται να δημιουργήσει προσδοκίες και απαιτήσεις από πλευράς της ΓΕΝΟΠ για σημαντικές αυξήσεις για το σύνολο του προσωπικού της ΔΕΗ, σε μια περίοδο που τα οικονομικά της εμφανίζουν στενότητα.

 

Τίθεται το ερώτημα, πώς ο διευθύνων σύμβουλος παραπονιέται για την «μη κερδοφορία» της ΔΕΗ και παράλληλα αυξάνει το μισθό του κατά 200.000 ευρώ, ποσό που αντιστοιχεί σχεδόν στα 10πλάσια χρήματα που βγάζει ο έλληνας εργαζόμενος το χρόνο, τη στιγμή μάλιστα που ο ίδιος δεν έχει να επιδείξει έργο στους 4 μήνες που βρίσκεται στο τιμόνι της ΔΕΗ.

 

Εν τω μεταξύ η στάση του διευθύνοντος συμβούλου να βγάλει έξω τους δημοσιογράφους λίγο πριν ανακοινώσει την αύξηση του μισθού του είναι τουλάχιστον προκλητική.

 

Πέρα από το μποϋκοτάζ, μπορεί να γίνει κάτι άλλο άμεσα; Π.χ. καταγγελία στην ευρωπαϊκή ένωση κλπ ή αυτά δεν γίνονται;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και να υπήρχε και καμιά ελπίδα ότι θα ανοίξει άμεσα και η αγορά του ρεύματος, όπως έγινε με την τηλεφωνία...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, μακροχρόνια μιλώντας πάντα, είναι να επενδύσεις βάζοντας στο σπίτι σου κάποιο από τα συστήματα παραγωγής ηλεκτρισμού από τον ήλιο. Είναι (ακόμα) ακριβά βέβαια αλλά είναι η μόνη λύση για να γλιτώσεις από αυτούς τους καρκινιάρηδες. Άσε που κάνεις απόσβεση μετά από 4-5 χρόνια.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονοπώλιο τους μέσα...έτσι και σπάσει και ανοίξουν κανα δυο εταιρείες, τους βλέπω να το κλείνουν το ρδέλο τους.

 

Ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος απ' αυτά..Άκουσα χθες να γίνεται λόγος για απελευθέρωση των τιμολογίων. Κατα πόσο είναι λογικό αυτό σε ένα μονοπώλιο?

 

....και οι φτωχοί φτωχότεροι.....κοράκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονοπώλιο τους μέσα...έτσι και σπάσει και ανοίξουν κανα δυο εταιρείες, τους βλέπω να το κλείνουν το ρδέλο τους.

 

Ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος απ' αυτά..Άκουσα χθες να γίνεται λόγος για απελευθέρωση των τιμολογίων. Κατα πόσο είναι λογικό αυτό σε ένα μονοπώλιο?

 

....και οι φτωχοί φτωχότεροι.....κοράκια...

 

Ετσι λέγαμε και για τον πΟΤΕ αλλά δυστυχώς όλες οι εταιρείες είναι τόσο ασυνεπείς και εκνευριστικές ώστε όλους που την κοπάνησαν (μαζί κι εμένα) μας βλέπω να επιστρέφουμε σιγά - σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, μακροχρόνια μιλώντας πάντα, είναι να επενδύσεις βάζοντας στο σπίτι σου κάποιο από τα συστήματα παραγωγής ηλεκτρισμού από τον ήλιο. Είναι (ακόμα) ακριβά βέβαια αλλά είναι η μόνη λύση για να γλιτώσεις από αυτούς τους καρκινιάρηδες. Άσε που κάνεις απόσβεση μετά από 4-5 χρόνια.

 

Σιγα μη σε αφησουνε να το κανεις!!!! Για κοιτα λιγο τη νομοθεσια. Εχουν φροντισει να βουλωσουν τις ''διαρροες''.

Ασε που σε 5 χρονια θες και αλλαγη στις μπαταριες.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονοπώλιο τους μέσα...έτσι και σπάσει και ανοίξουν κανα δυο εταιρείες, τους βλέπω να το κλείνουν το ρδέλο τους.

 

Ρε παιδιά αν ξέρει κάποιος απ' αυτά..Άκουσα χθες να γίνεται λόγος για απελευθέρωση των τιμολογίων. Κατα πόσο είναι λογικό αυτό σε ένα μονοπώλιο?

 

....και οι φτωχοί φτωχότεροι.....κοράκια...

 

 

ρε παληκαρια αφου δεν γνωριζεται γιατι γινονται ολα αυτα γιατι κραζεται......Ολα αυτα γινονται εσκεμενα γιατι οι ιδιωτες δεν μπορουν να βγαλουν με τις υπαρχουσες τιμες της ΔΕΗ πιο φτηνη κιλοβατωρα kwh....αφου οι περισσοτεροι ιδιωτες παραγουν ρευμα με φυσικο αεριο με αποτελεσμα με την αυξηση του πετρελαιου και συνεπως και του φυσικου αεριου τους εβγαινε η παραγωγη πιο ακριβη απο την ΔΕΗ που καιει λυγνιτες για να παΡαγει και ειναι παρα πολυ φθηνος.Ετσι επειδη η ευρωπαικη ενωση επιτασσει να σπασει το μονοπωλιο της ΔΕΗ και να μπουνε και ιδιωτες πως θα γινει αυτο ε????? α το βρηκα θα αναγκασουμε την ΔΕΗ να κανει αυξηση στα τιμολογια της και θα ερθει μετα ο ιδωτης που πριν δεν μπορουσε να ανταγωνιστει και θα πει για ελατε σε μενα που εγω ειμαι πιο φθηνος απο τους κλεφτες του δημοσιου......ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ.....και βρεθηκαν εταιρειες που χρησιμοποιουν γραμμες του ΟΤΕ να ειναι πιο φθηνες απο αυτον!!!!!!!!

 

 

δεχομαι αρνητικα σχολια,αλλα μονο απο οποιον γνωριζει επι του θεματος...διαφορετικα σχολια περι των χαραμοφαιδων και των διευθυντων τα εχω ....να μην πω τι......Η ιδοτητα μου ειναι ηλεκτρολογος μηχανικος στον ΟΤΕ και ΝΑΙ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν χαίρομαι για την ενημέρωση, καθώς τόνισα ότι δεν γνωρίζω.

 

Από κει και πέρα κράζουμε γιατί πολύ απλά έχουμε αυτό το δικαίωμα. Μήπως να κάνουμε συναυλία συμπαράστασης?

 

Το θέμα δεν είναι το γιατί αλλά το πόσο τελικά πληρώνουμε...

Εμένα δε μου έρχεται κανένα χαρτί με ανάλυση της επιχειρηματικής στρατηγικής της ΔΕΗ, παρά μόνο κάτι 80άρια περιποιημένα στο πρώην φτωχό μου προβάδικο.

 

Γι'αυτό καλά κανεις και μας ενημερώνεις, αλλά το αν θα κράζουμε αστο να το αποφασίσουμε εμείς. Γιατί και άδικο να έχουμε τώρα, το κράξιμο ποτέ δεν πάει χαμένο...όλο και κάτι θα καναν...(σαν τις γυναίκες ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν χαίρομαι για την ενημέρωση, καθώς τόνισα ότι δεν γνωρίζω.

 

 

Γι'αυτό καλά κανεις και μας ενημερώνεις, αλλά το αν θα κράζουμε αστο να το αποφασίσουμε εμείς. Γιατί και άδικο να έχουμε τώρα, το κράξιμο ποτέ δεν πάει χαμένο...όλο και κάτι θα καναν...(σαν τις γυναίκες ;D )

ΕΓΩ φιλε μου δεν σου στερω το δικαιωμα να διεκδικεις,απλα καλο ειναι να ξερεις το  λογο που γινονται οι αυξησεις και απο κει και περα κανεις οτι γουσταρεις.....απλα σε λιγα χρονια  που θα ερθουν οι ιδωτες θα τα ξεχασουμε ολα και θα λεμε καλα ειμαι σε αυτη την εταιρια και ειναι γαματη και πιο φθηνη και εχει και ***** τα ρευματα και ειναι εναλλασομενο και ειναι 440V ενω η ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ 439 και το ενα και το αλλο(μα@ακιες ειναι αυτα που ειπα) .  Το internet (αλλαξα εταιρια για να πω και τα δικα μου)  ειναι μαματο και ευτυχως που ξεφυγα και λοιπα και λοιπα....και ολα αυτα θα γινονται για να πλουτισουν καποιοι και χωρις την συγκαταθεση της ΔΕΗ....αλλα τι θες να πουνε οτι μας μαμανε και δεν μπορουμε να πουμε κιχ....και τελος η παραγωγη τη kwh στην ΕΛΛΑΔΑ ειναι αρκετα φθηνη σε σχεση με ΕΥΡΩΠΗ ισως πρεπει να διαμαρτυρομαστε για τους μισθους?????

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου