Προς το περιεχόμενο

Distortion pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα για το metal muff εχω ακούσει πολύ καλά λογιά αλλά για το mxr dime distortion από κάτι video που εχω δει ειναι λίγο μουντό.Βέβαια για να το δοκιμάσω αυτα πρεπεί να παω Νάκα και Διάμαντοπουλο που εκει δεν σε αφηνουν να δοκιμασεις σχεδον με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγώ το είχα ψάξει πριν κατι μήνες για metal distortion πετάλια, και μετά από μερικά ακούσματα μπορώ να πω ότι κατέληξα στα Sans Amp GT2 και T-Rex Bloody Mary σαν τα πιο κοντινά στα δικά μου γούστα. Το Distortus Maximus της Krank μου άρεσε επίσης πάρα πολύ, αλλά μου φάνηκε κάπως πιο μουντό σε σχέση με τα άλλα δύο. Με το MXR DIME DISTORTION δυστυχώς δεν έχω παίξει οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση. Πάντως αν κάνω την κίνηση τελικά, μάλλον κάποιο από τα Sans Amp GT2 και T-Rex Bloody Mary θα επιλέξω.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτός ο τύπος από το Gearwire έχει το σπάνιο ταλέντο να κάνει ακόμη και τον καλύτερο εξοπλισμό να ακούγεται ΣΚ&#$ΤΑ (αφού προηγουμένως σε πρήξει μιλώντας για ώρες και μετά παίξει τέσσερις - πέντε τρισάθλιες νότες).

 

Πράγματι, είναι τραγικός... (σόρυ για το οφ τοπικ)

Ε όχι και τραγικός!!!

Να φανταστείς αγόρασα ένα πετάλι κ δεν ήξερα να το βγάλω απ το κουτί του!! :o

Να ναι καλά κι αυτός ο τύπος που μου άνοιξε τα μάτια!!! ;D ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πετάλια, αλλά δεν έχω ακούσει κάποιο που να ταιριάζει σε metal όπως τα παραπάνω.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχεις ψαξει καθολου το hot british.Ενα παρομοιο θεμα με το δικο σου ειχα ανοιξει και εγω(http://www.noiz.gr/index.php?topic=7162.0) και βοηθηθηκα πολυ.Ειμαι πληρως ικανοποιημενος με το πεταλι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου