Προς το περιεχόμενο

Distortion pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο για metal  ηχο με τρελά γκάζια ?

 

το metal muff?

το krank distortus maximus?

το rocktron silver dragon?

 

η κάποιο άλλο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ένα θα πω μόνο

 

KRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANK

KRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANK

KRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANK

KRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANKKRANK

 

ε βέβαια εδώ που τα λέμε και το KRANK καλό είναι  ;D ;D ;D

 

έχω ένα κόλλημα με τους ενισχυτές και μου βγαίνει και στα πετάλια  8)

 

βασικά δες και το MXR DIME DISTORTION

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε το Bulldog της Vox...Βασικα ακουσε το και πες μου...Η μαλλον βασικα ακου τα ολα και οποιο σε ικανοποιει καλυτερα παρ'το... ;D ;D ;D

 

http://www.voxamps.co.uk/pedals/cooltron.asp

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ρε παιδια..Αστο γιουτουμπ....Το εχετε ακουσει???Κανονικα να το ρυθμισετε εσεις...Εγω το εχω και ειμαι πληρως ικανοποιημανος...και δεν παιζω heavy...Το Bulldog βγαζει τρελη βρωμα..ακοθστε το πρωτα

Carpe Diem!!Memento Mori

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Duel Overdrive της VOX, το οποίο έχει λίγο λιγότερα γκάζια και πρίμα από το Bulldog...

Το Bulldog το έχω ακούσει και πραγματικά, δεν κάνει για τον ήχο που θες... Έχει τη λάμπα, και γλυκαίνει κάπως ο ήχος...

Δεν είναι για ακραίους ήχους.. Τέλλλλλος... ;D

Καλύτερα κοίτα κανένα της Boss...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτός ο τύπος από το Gearwire έχει το σπάνιο ταλέντο να κάνει ακόμη και τον καλύτερο εξοπλισμό να ακούγεται ΣΚ&#$ΤΑ (αφού προηγουμένως σε πρήξει μιλώντας για ώρες και μετά παίξει τέσσερις - πέντε τρισάθλιες νότες).

 

To Vox το έχω δοκιμάσει πολύ προσεκτικά όταν έψαχνα για ένα καλό λαμπάτο πετάλι οd/dist. Δεν κάνει για μέταλ, αν και αυτό θα το αποφασίσει ο συνφορουμίτης (πχ. για τον ένα μπορεί να κάνει, άλλος όμως να χρειάζεται άλλον ήχο με scooped mids και λιγότερο fat από αυτόν του Vox).

 

Αν είναι η ερώτηση για ένα πετάλι αποκλειστικά για μέταλ (κι όχι τα all around distortion πετάλια που συζητάμε κατά καιρούς εδώ γύρω, εκ των οποίων σκέφτομαι άπειρα που δεν αναφέρω εδώ), συνιστώ το Metal Muff και το Dime Distortion. To Silver Dragon δεν μου άρεσε προσωπικά - πολύ ξύσιμο, όχι ΜποσΝτιτζιτεκίλα μεν αλλά όχι αρκετά μουσικό. Aν και διαθέτει λάμπα, του έλειπε η λεπτομέρεια στον ήχο.

 

Αλλά θα πει κάποιος, γιατί να μην πάρει ένα all around dist. πετάλι; Οπότε κάνε ένα search στο φόρουμ και θα σου βγάλει πολλές προτάσεις. Πολλοί εδώ στο φόρουμ είναι ενθουσιασμένοι με το Sans Amp GT2 (http://www.tech21nyc.com/gt2.html), το οποίο δεν έχω ακούσει από κοντά.

 

Kαι για να μην πείτε ότι σνομπάρω τα Digitech και Boss, το Digitech Death Metal ίσως σε εκπλήξει ευχάριστα (όπως εμένα). Επίσης, το σεβαστό και προστατευόμενο από τη συνθήκη Ραμσάρ οικοσύστημα των τζιτζικιών Βοss Metal Zone αποτελεί ένα μέτρο σύγκρισης (για τους πιο πολλούς, του ελάχιστου).

 

Το καλό είναι ότι όλα αυτά που ανέφερες (και το Vox και το GT2) μπορείς να τα ακούσεις στην Αθήνα, στο κέντρο. Το Krank δεν ξέρω πού υπάρχει εκεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτός ο τύπος από το Gearwire έχει το σπάνιο ταλέντο να κάνει ακόμη και τον καλύτερο εξοπλισμό να ακούγεται ΣΚ&#$ΤΑ (αφού προηγουμένως σε πρήξει μιλώντας για ώρες και μετά παίξει τέσσερις - πέντε τρισάθλιες νότες).

 

Πράγματι, είναι τραγικός... (σόρυ για το οφ τοπικ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου