Προς το περιεχόμενο

fender blues junior vs koch studiotone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω επιλέξει τον Koch επειδή είναι πιο ευέλικτος (πιο πολλα features), έχει μεγαλύτερο headroom, μου αρέσει περισσότερο ο τρόπος που "σπάει", κυρίως όμως επειδη με ενθουσιάζει ο καθαρός ήχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω εχω επιλεξει τον koch γιατι εχει πολλα features που με ενδιαφεραν.Εiχα και blues junior παλια αλλα για μενα ο koch ειναι ενα σκαλι πιο πανω,το οποιο εχει αντικτυπο και στην τιμη φυσικα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω εχω επιλεξει τον koch γιατι εχει πολλα features που με ενδιαφεραν.Εiχα και blues junior παλια αλλα για μενα ο koch ειναι ενα σκαλι πιο πανω,το οποιο εχει αντικτυπο και στην τιμη φυσικα  ;)

 

+1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

O Blues Junior θέλει κόπο (και χρήμα, ανάλογα με την έκδοση) για ν'ακουστεί ωραία.

Αν έχεις τον τρόπο, τις γνώσεις και ξέρεις τι θέλεις, νομίζω θα ακουστεί σούπερ.

Ο Koch Studiotone, είναι πιό "έτοιμος" κι "εύκολος" ενισχυτής. Αν δεν θέλεις να μπλέκεις με πειράματα και δοκιμές, αποτελεί εξαιρετική επιλογή.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα εχουν αρκετα διαφορετικο ηχο. Κι "αισθηση" στο χερι. Πρπει να τους παιξεις κ τους δυο. Δεν ειναι δυσκολο να τους βρεις (Koch θα εχει πιθανοτατα ο Telesound, παρε ενα τηλ κ δες / ο BJ ειναι κοινος στις αγγελιες)

 

Εμενα ο ήχος του Koch μου φανηκε λιγο hi-fi, ο BJ μου φανηκε πιο κλασσικος και γλυκός. Βεβαια ο Koch ειναι οντως πιο "ενισχυτης", πιο πολλές δυναμικές, και πιο δυνατός στανταρ (θα σε καλυπτει σιγουρα σε προβα, ο BJ παίζεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου