Προς το περιεχόμενο

Ενα vintage ΣΚ..


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

εγω τελικα εχω την εντυπωση οτι οι παλιες κιθαρες παιζουν τοσο καλα, κυριως γιατι εχουν "στρωσει" για τριαντα χρονια ας πουμε. (πως παιρνεις μια καινουργια και περναει κανας χρονος για να αρχισει να ακουγεται "ενηλικη"). δεν ειναι δηλαδη τοσο οτι "παλιωνει" η "ξεραινεται" το ξυλο, οσο οτι η κιθαρα παιζει για τοσο καιρο. ισχυει σε μικροτερο ποσοστο στις ηλεκτρικες δηλαδη αυτο που ειναι αναμφισβητητο στις κλασσικες, ακουστικες, βιολια, τσελα κ.τ.λ., το οτι οσο παιζεται το οργανο ανεβαινει. αυτο το βλεπω στην taylor μου που ειναι σχετικα παλια. οταν καποια εποχη παιζω πολυ μ αυτην ο ηχος ανεβαινει. οταν την αφηνω παει κι ο ηχος βολτα..

 

και βεβαια ενα μαχιμο οργανο με ιστορια ειναι ολα τα λεφτα... τι να πουν και οι κλασικοι με τα οργανα 100 χρονων και..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ισχυει οτι τα οργανα ειναι 'ζωντανα'

αν αφησεις μια κιθαρα καιρο και την 'προδωσεις' με αλλη δεν θα παιζει οπως τοτε που ειχε την αποκλειστηκοτητα.

οπως επισης ισχυει οτι αν παιζεις σε ενα δωματιο , στην αρχη μεχρι να΄'γεμισει΄' το δωματιο νοτες δεν ακουγεται τοσο καλα  ;)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

βεβαια αυτο εχει να κανει και με την τεχνικη σου, που οταν την χτιζεις πανω σε ενα οργανο, βγαζεις ολο και καλυτερο ηχο μ αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει οτι τα οργανα ειναι 'ζωντανα'

αν αφησεις μια κιθαρα καιρο και την 'προδωσεις' με αλλη δεν θα παιζει οπως τοτε που ειχε την αποκλειστηκοτητα.

οπως επισης ισχυει οτι αν παιζεις σε ενα δωματιο , στην αρχη μεχρι να΄'γεμισει΄' το δωματιο νοτες δεν ακουγεται τοσο καλα  ;)

  Γι'αυτο οταν εχω παιξει πολλες ωρες μεσα σ'ενα δωματιο αισθανομαι μια κλειστοφοβια??....φρακαρει ο χωρος απ'τις πολλες νοτες φαινεται!... :o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να την εκπαιδευσεις να τρωει μερικες!....τις πρασινες κατα προτιμηση!! ;)                                                        ( :D φιλτατε elavd ο αριθμος των post μου με κανει να σκεφτομαι την κιθαρα σου.... ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια αυτο εχει να κανει και με την τεχνικη σου, που οταν την χτιζεις πανω σε ενα οργανο, βγαζεις ολο και καλυτερο ηχο μ αυτο..

+100

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ποστάρω εδώ για να την έχεις να τη θυμάσαι την υπόσχεση και μετά που θα αυξηθούν τα posts σου:

 

longshadow.jpg

 

;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ποστάρω εδώ για να την έχεις να τη θυμάσαι την υπόσχεση και μετά που θα αυξηθούν τα posts σου:

 

longshadow.jpg

 

;D

thanks!!.............μολις αυξηθηκαν!! ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ειχαν στημενους τους original διπλα στους reissue και να τα αποτελεσματα... ;D ;D

 

PLEXI 100- RI PLEXI 100= 10-0

 

Να υποθέσω οτι λεγοντας RI plexi εννοεις το Reissue 1959 ή τον Handwired?

 

Και με ποιον απο όοοοοολους τους original "plexi" επαιξες και εκανες την συγκριση?

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου