Προς το περιεχόμενο

Fender Super 60 ποιες οι γνώμες σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εξαλλου πολλοι φημισμενοι Marshall δεν ειναι τιποτα αλλο απο αντιγραφα Fender Bassman) 

 

Ξεκίνησαν σαν αντίγραφα Fender Bassman πριν από 40 χρόνια, αλλά το να πει κάποιος ότι "δεν είναι τίποτα άλλο" από αντίγραφα πάει πολύ, νομίζω... σαν ο μπαρμπα Μάρσαλ να μπήκε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας σαν αντιγραφέας...

 

Στον συνφορουμίτη με τον Super 60, η ευκαιρία φαίνεται πολύ καλή για να είναι αληθινή. Για πάρε και κάποιον που ξέρει από ενισχυτές μαζί σου για να κοιτάξει σκουριασμένους μετασχηματιστές, pots που είναι έτοιμα να αποδημήσουν εις τον Κύριον των ηλεκτρονικών κλπ. κλπ...

 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες.Λοιπόν ο τύπος που τον πουλάει είναι φίλος χρόνια με τον θείο μου ο οποίος το κατέχει λίγο περισσότερο το άθλημα από εμένα(25 χρόνια μπάσο έχει ψήσει!!! ;D ;D ;D)με τα τεχνικά ζητήματα κλπ,τελως πάντων η τιμή δεν ήταν η τελική ,δηλαδή ήταν στο στυλ του ναι μωρε θα τα βρούμε κλπ,οπότε αυτός το βλέπει για 200 το πολυ(πολύ αισιόδοξος αλλά εκείνος τον ξέρει,δικός του φίλος είναι οπότε κάτι θα ξέρει ;)).

Ο ενισχυτής έχει ένα πρόβλημα το οποίο δεν ανέφερα γιατί προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ,δεν λειτουργεί το βρώμικο κανάλι του αλλά ουτως ή αλλως με  πετάλια παίζω οπότε δεν θα το χρησιμοπούσα...

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου