Προς το περιεχόμενο

Ποιον τελικό? Engl E 840/50 vs Mesa Boogie 50/50


nexis72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος απο τους δύο και γιατί? Για προενίσχυση θα χρησιμοποιήσω το Rocktron Prophesy II.

Δοκίμασα σήμερα τον ENGL E 930/60 με το Prpohesy και έπαθα.

 

Επίσης που μπορώ να ακούσω στην Αθήνα τον mesa boogie 50/50?

 

Επίσης και μια άλλη ερώτηση. Ο ENGL E 930/60 και ο ENGL E 840/50 έχουν διαφορά άλλη εκτός οτι ο 930/60 είναι πιο δυνατός? Μήπως να πήγαινα για τον 930/60?

 

Γιατί ο 930/60 δεν υπάρχει στην ιστιοσελίδα της engl? Μήπως καταργήθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα και χρονια πολλα,

 

δεν εχω ακουσει τον Engl καθολου, αλλα ειμαι κατοχος ενος 50/50 και ειμαι 100% ευχαριστημενος. Οσο για την ισχυ τα 50 (x2) watt πιστεψε με σε καλυπτουν ΑΠΟΛΥΤΑ (εκτος αν παιζεις στο Wembley). Νομιζω οτι τα Boogie τα εχει (ακομα) ο Λογοθετης

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα σου λεγα να μην αγορασεις πριν δοκιμασεις και τους δυο. ειναι καθαρα ποιος ηχος θα σου αρεσει πιο πολυ, και οι δυο γραφουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει live τον mesa boogie 50/50 με προενισχυση του rocktron που εχεις και με μια καμπινα mesa boogie 12αρα (δεν ξερω ποια ακριβως και τι ηχειο)  και το αποτελεσμα ηταν εξαιρετικό. +1 για mesa boogie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τον Mesa είναι οτι δεν ξέρω που να τον βρώ για να τον ακούσω. Και όπως λέτε τους φέρνει ο Στόλλας..

 

Που εισαι, αθηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση. Ο Engl 930/60 υπάρχει στον λογοθέτη όμως πουθενά στην ιστιοσελίδα της Engl. Ούτε καν στα DISCONTINUED MODELS. Τί μπορεί να σημαίνει αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vht genika νομιζω ειναι αρκεταααααααααααααα καλλιτεροι και απο τους δυο π αναφερεις.γιατι δεν κοιτας κατι τετοιο????

οσο για mesa boogie γ*@#ει η ο 90αρης η ο 100αρης και τα πιο παλια.ειδικα τα strategy p δεν θα βρεις και πολλα αλλα αν βρεις και εχεις τα φραγγα και τα μπρατσα(300-400 watt=12 λυχνιες)τσιμπατον χωρις να το σκευτεις.υπαρχει σε καποιο μαγαζι νομιζε καπου μεταχειρισμενος καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου