Προς το περιεχόμενο

Προσοχή Απάτη !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοχή Απάτη !!!

 

Έλαβα ένα email δήθεν από την PayPal ...

 

 

 

Your account has been flagged!

PayPal Security Measures.

 

Dear PayPal Member,

 

Your account has been randomly flagged in our system as a part of our routine security measures. This is a must to ensure that only you have access and use of your Paypal account and to ensure a safe PayPal experience. We require all flagged accounts to verify their information on file with us. To verify your information at this time, please visit our secure server webform by clicking the hyperlink below:

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

 

If you choose to ignore our request, you leave us no choice but to temporarily suspend your account.

Thank you for your patience as we work together to protect your account.

 

 

Your PayPal Account in Action

 

 

 

 

Use PayPal to purchase with cash.

When you link your bank account to your PayPal account, you can fund your purchases with the money from your bank account. So get Verified—it's just like spending cash. Learn more.

 

 

Και με παρέπεμψε στην πάρα κάτω  ψεύτικη ιστοσελίδα

 

http:// www. bulacademy. com/pp/     >:( >:( >:(

 

όπου ζητά το email μου καί τον ... κωδικό μου 

και μετά θα μου σηκώσει την κάρτα.  ;)

 

Προσέξτε αυτή την σελίδα όσοι χρησιμοποιήτε την PayPal.

 

 

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση Ιχνηλάτη. Πάντως νομίζω ότι πολύ μικρή η πιθανότητα κάποιος να την πατήσει με τέτοιες χαζαμάρες. Γι αυτό και οι τύποι στέλνουν εκατομμύρια τέτοια, για να τσιμπήσουν 1-2 αφηρημένους ή εντελώς άσχετους.  :) 

Δείτε κι εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152610.0

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστόστ ο Ιχνηλάτης!  ;) Και σε'μενα ήρθε το ίδιο mail. Η πλακα είναι ότι ΔΕΝ έχω account στο paypal...  ;D ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κανεις προωθηση εδω και σου απαντουν. Αν ειναι spam το σβηνουν ..

[email protected]

Οι απατεωνες παντως ειναι ακουραστοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό ειναι. Και άλλο ένα ίδιο σχεδόν, που γράφει ότι το account έχει λήξει και αν δεν το ανανεώσεις θα διαγραφεί. Σήμερα μου ήρθε για δεύτερη φορά και είχε βέβαια την ίδια τύχη... ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε μάγκες κι εμένα αυτό μου ήρθε, που λέει ότι ο λογαριασμός μου έληξε, λόγω του ότι ήμουν innactive user, κι επειδή ψιλοχέστηκα κοινώς***, τον διέγραψα από το paypal, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, καθώς ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να έχει παιχτεί (αν και με τα 10€ που είχα μόνο μέσα, μάλλον καμιά σοκολατίτσα θα έπαιρναν!!!!)

 

Χαζομάρα μου τελικώς. Πάω να ξανανοίξω καινούριο λογαριασμό στο paypal, σε καμιά βδομαδίτσα

 

***ήμουν και innactive κι έδεσε το γλυκό!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου