Προς το περιεχόμενο

Πειρατείας Υμνος - Τελος ;


markellos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι τελείως άσχετο, αλλά τα φιλολογικά με ιντριγκάρουν...  :P

 

 

Η τέχνη είναι μακρή επειδή ο Ιπποκράτης ήταν Κώος. Αν ήταν Αθηναίος ή τέχνη θα ήταν μακρά, και αν ήταν Σπαρτιατης τότε μακρά θα ήταν η τέχνα. :P ;D :D

 

 

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αστο φιλε wasted...το συγκεκριμενο χρησιμοποιηθηκε για να χαρακτηρισει καποιον "ημιμαθη" αλλα μετα απο 3-4 posts χαρακτηριστηκε.... "νεκρη γλωσσα"!!.... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<ύφος αυστριακής παραμάνας απευθυνόμενης σε αυτιστικό πριγκηπόπουλο>

 

Longshadow γιατί γελάς βρε; Χαίρεσαι που κατάλαβες το 1/100 της συζήτησης; Σιγά-σιγά θα καταλάβεις και το υπόλοιπο βρε. Λίγη υπομονή.

 

</ύφος αυστριακής παραμάνας απευθυνόμενης σε αυτιστικό πριγκηπόπουλο>

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακραν απ τα πιο απαραδεκτα threads του noiz. κλειδωστε το επιτελους.

Wow!, πραγματικα τοση ειρωνια πρεπει να την φυλουσες πολλα χρονια και τωρα την πεταξες μαζεμενη, τι να πω. μια που εισαι και mod, πατα το κουμπακι με το κλειδι για να ξεμπερδευουμε χρονιαρες μερες.

 

 

υ.γ. συγνωμμη για ορθογραφικα και συντακτικα λαθη. τα παραπονα σας στη δασκαλα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το forum και οι απόψεις που άκουσα με βοήθησαν πολύ σε διάφορα μουσικά θέματα που ήθελα να λύσω.

Πριν πω την άποψή μου για το θέμα του thread θα ήθελα να εκφράσω την λύπη μου για το ότι αφήσατε μια διαφωνία σε ένα θέμα να οδηγήσει το (αρκετά υψηλό κατ' εμέ μέχρι τώρα) επίπεδο του forum τόσο χαμηλά ώστε να παρακολουθούμε πλέον αγώνες προσωπικών επιθέσεων.

Από τότε που παίζω μουσική (είμαι μόνο 26 αλλά άρχισα μικρός :)) ποτέ δεν ονειρευόμουν να βγάλω μια περιουσία από αυτήν.Και αυτό όχι γιατί δεν πίστευα ότι ήμουν καλός σε αυτό που έκανα αλλά γιατί "οραματιζόμουν" την ζωή του μουσικού ώς λίγο πιο μποεμ από αυτήν που βλέπουμε και σήμερα στις ζωες των εκάστοτε    αστέρων. Δεδομένης αυτής της εικόνας λοιπόν είχα την εντύπωση ότι τα λεφτά που θα έβγαζα ως μουσικός θα προερχόταν κυρίως από ζωντανές εμφανίσεις, από μαθήματα ή από session εργασία για λογαριασμό άλλων. Εάν και εφόσον κυκλοφορούσα ποτέ κάποιο δίσκο δεν θα περίμενα μεγάλη συνεισφορά στα οικονομικά μου από τις πωλήσεις του. Γενικώς πίστευα και πιστεύω ότι η επιτυχία κάποιου μουσικού σήμερα θα πρεπε να κρίνεται περισσότερο από το πόσος κόσμος πληρώνει για να τον δει ζωντανά και να χαίρεται ή να τραγουδά μαζί του τα τραγούδια του παρά πόσους δίσκους θα πουλήσει.

Παρακαλώ μην εκλαμβάνετε τα παραπάνω ώς άλλο ένα επιχείρημα υπέρ της πειρατείας (ωραίο το τραγούδι btw ;) ) . Είναι και παραμένει κλοπή πνευματικών δικαιωμάτων αλλά πλέον έχει περάσει τόσος καιρός (από τις μέρες του napster και τις μηνύσεις των metallica) που η βιομηχανία έχει ήδη προσαρμοστεί. Προσωπικά δεν βλέπω να έχει μειωθεί η παραγωγή ούτε πολύ κόσμο να πεινάει εξαιτίας της οπότε νομίζω πως είναι κρίμα να διαριγνύει κάποιος τα ιμάτιά του για να εκφραστεί υπέρ ή κατά.

Ζητώ συγγνώμη για το μέγεθος του post και ευχαριστώ για την φιλοξενία!

 

Φιλικά,

 

Υ.Γ.1 εάν τυχόν βρείτε ορθογραφικά πείτε μου και θα επανέλθω με edit!

Y.Γ.2 για περισσότερη καλοπροαίρετη σάτυρα της πειρατείας δείτε το επεισόδιο "Christian Rock Hard" της σειράς South Park.

 

EDITED FOR TYPOS  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώνω υπεύθυνα ότι:

 

To τεμάχιο "Πειρατείας Ύμνος" παράχθηκε με πρώτης τάξης, υγιεινές και αυθεντικές πρώτες ύλες χωρίς πρόσθετα και συντηρητικά.

 

Μεταξύ αυτών: WindowsXP Pro, Cubase SX4, Halion, TruePianos, Freeware GM drumkit και κάτι άλλες σαχλαμάρες που δεν θυμάμαι και ανήκουν επίσης στον παραπάνω κανόνα.

 

piracy.jpg

 

Επίσης νοιώθω ένα σιχαμερό σκουλίκι που κατέχω πειρατικά το Virtual Guitarist και δηλώνω υπέυθυνα ότι είναι ένα αίσχος προϊόν που χάρει στην πειρατεία μπόρεσα και το τέσταρα και έτσι δεν πρόκειται να το προσθέσω στην συλλογή μου.

 

Κατεχω και άλλες τέτοιες πειρατικές σαχλαμάρες όπως και πορνογραφικό υλικό άνω των 18 που πριν από λίγο μου τα έχωνε η κοπέλα μου στο βιντεοκλαμπ.

 

Για όλα αυτά ζητώ από τον Άγιο Βασίλη να μου φέρει ορίτζιναλ και άλλο πορνογραφικό υλικό γιατί ποτέ δεν είναι αρκετό :)

 

Χρόνια σας πολλά!!!

 

.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακραν απ τα πιο απαραδεκτα threads του noiz. κλειδωστε το επιτελους.

Wow!, πραγματικα τοση ειρωνια πρεπει να την φυλουσες πολλα χρονια και τωρα την πεταξες μαζεμενη, τι να πω. μια που εισαι και mod, πατα το κουμπακι με το κλειδι για να ξεμπερδευουμε χρονιαρες μερες.

 

Μήπως δεν έχει γίνει αντιληπτό ότι κάνουμε και (κάμποση) πλάκα;

Πάντως, επί της ουσίας, κανένα θέμα δεν κλειδώνεται. Για σκέψου το, μετά θα είχαμε τον longshadow (με τις φοβίες που του έχουν μείνει από το λοχία του) να μας κατηγορεί για φίμωση και φασισμό.

 

Αφήστε το μόνο του και θα χαθεί, το thread.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρκέλο, τον μαυρούλη δεν τον άφησες να μπει στη φωτογραφία;

Μάλλον θα ήταν στο αυτόφωρο...  ;D

 

Το τραγούδι το έχω ακούσει 5 φορές σήμερα. Μάρκελλε, αν ποτέ βγάλεις cd, να είσαι σίγουρος ότι θα το πάρω αυθεντικό. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου