Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης με σπασμένη ECC83


gto234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

σήμερα έλαβα εναν ενισχυτη απο τον Θωμα ο οποίος δυστυχώς είχε μια σπασμένη προενισχυτρια λάμπα ECC83  :(

Με το που τον σύνδεσα δεν το είχα παρει είδηση και απλά διαπίστωσα ότι έβγαζε ένα βουιτό.

Μετά βλέπω από πίσω κάτι θρύμματα από γυαλί και λέω ωχ...Τελικά ήταν σπασμένη η μια ECC83 αλλά το κακό είναι ότι έχουν εισχωρήσει θρυματα από τη σχισμή που συνδέεται η λάμπα μεσα στο κουτί που βρίσκεται η πλακέτα.Δηλαδή κουνάω τον ενισχυτή και ακούω τα θρυματα να πηγαίνουν πάνω κάτω.Υποθέτω ότι αν αλλάξω την λάμπα δεν θα υπάρχει πρόβλημα έτσι;(ήδη την έχω αφαιρέσει). Σκέφτομαι ότι είναι φασαρία να τον στέλνω πίσω και έστειλα mail για να μου στείλουν κάποια λάμπα αλλά δεν ξέρω...τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου στείλουν λάμπα άλλαξε την και δοκίμασέ τον, μπορεί να έχει και κάποιο άλλο πρόβλημα και στην τελική να αναγκαστείς να τον στείλεις.

Πάντως νομίζω ότι θα σου ζητήσουν να τους στείλεις πίσω τον ενισχυτή, για επισκευή ή αλλαγή.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα , βαλε εσυ μια λαμπα να στανταρεις οτι δουλευει και μετα βλεπεις αν θα τον στειλεις ολον πισω η' θα ζητησεις μια λαμπα

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου