Προς το περιεχόμενο

Monosynth, the finals


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από μάχες, πέρασαν στον τελικό τα

 

Moog little Phatty - Dave Smith Mono Evolver. :-\

 

Η ζυγαριά γέρνει προς το Evolver, αλλά όποιος έχει επιχειρήματα για να προσθέσει βάρος στο ένα ή στο άλλο παρακαλώ ας κάνει τον κόπο..

 

Little Phatty: Είναι moog, ακούγεται απίστευτα γλυκό και είναι εγγυηση...Στα αρνητικά του το ότι δεν έχει sequencer ή arpeggiator κα μου φάνηκε κακό το κλαβιέ...

 

Mono Evolver: Ωραίος ήχος..πολύ καλό κλαβιά,realtime αναλογικό sequencer, καλό 

overdrive, ύπαρξη delay, 4 osc (2 analog, 2 digital), 512 χωρητικότητα presets (το moog 100)...

 

Σαν χαρακτηριστικά με τραβάει το Dave Smith...Αλλά το άλλο είναι Bob...

 

Bοηθήστε τον άμοιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mono evolver που έχω δει μου άρεσε αρκετά.Γεμάτοι ήχοι πολλές επιλογές με καλή ποιότητα κατασκευής,καλό πλήκτρο.Γενικά με ικανοποιησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά θεωρώ το phatty μεγάλη απάτη. πολύ περιορισμένες δυνατότητες,controls , και ο ηχος του (ενώ είναι καλός) δε νομίζω οτι είναι τόσο καλός όσο του voyager.

 

το evolver απ την άλλη έχει,έχει αλλη προσεγγιση...

 

το evolver θα έπαιρνα στη θέση σου και αν ήθελα moog sound θα πήγαινα στο sE1x (το οποιο είναι  rack δυστυχως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα δε μου γεμισε το μάτι το Phatty. Και μου φάνηκε ότι δεν ήταν ιδιαίτερα καλής κατασκευής. Ο ήχος ήταν πολύ γλυκός, αλλά και το evolver δεν πήγαινε πίσω..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω κι εγω θα προτιμουσα το evolver λογω περισσοτερων δυνατοτητων αν και δεν εχω ακουσει δειγματα απο το moog. νομιζω το evolver δειχνει απλα να μπορει να κανει τα παντα με μονο σκοτεινο σημειο το οτι δεν εχει resonont highpass.

 

 

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου