Προς το περιεχόμενο

Καθαριστικά για το σώμα των οργάνων;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά!

 

Με τι πρέπει να καθαρίζουμε τα όργανα από τις δαχτυλιές, στίγματα, ιδρώτα κτλ ;;; (δεν μιλάω για την ταστιέρα). Τα κοινά καθαριστικά ξύλινων επιφανειών κάνουν; (Overlay κτλ...)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε οποιοδήποτε μαγαζί με μουσικά όργανα κοιτάξεις, είτε αυτό είναι της γειτονιάς, είτε ακόμα και ο Thomann, θα βρεις καθαριστικα για σώμα, ταστιέρα, χορδές και ότι άλλο φανταστείς...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο και καλό σου προτείνω τη σειρά της Dunlop 65...Γνώμη μου αυτό, απλά σου λέω ότι εχω μείνει απίστευτα ικανοποιημένος.,... 8)

 

Βέβαια  ::)- θα μου πεις - να αρχισει ο καθενας να αραδιάζει κάθε εταιρία καθαριστικών, νομίζω ότι δεν θα σε βοηθήσει και πολύ, οπότε καλύτερα είναι να κινηθείς όπως πολύ ωραία σου είπε ο Vrass...οπουδήποτε ρωτησεις υπάρχει κάτι καλό.... ;) :D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα να σας πώ, είχα εύκαιρο σε κρέμα καθαριστικό Overlay και είπα να το χρησιμοποιήσω σε μια παλιά πρόχειρη κλασσική κιθάρα για να δω αν κάνει δουλειά, και μπορώ να πω πως καθάρισε τέλεια, γυάλισε και έκανε την επιφάνεια λεία και γλυστερή. Μ@^@&!@ έκανα;;;;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω φίλε μου...αλλά αν κάποιος ξερει κατι παραπανω, ας σου πει.. 8).Από την μερια μου δεν βλέπω κάτι μεμπτό....αυτά... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το overlay  κανει  μια χαρα την δουλεια.Το βαζω απειρα χρονια στις κιθαρες μου(σωμα-ταστιερα) και δεν ειχα κανενα προβλημα.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σκέφτηκα κι εγω φίλε Herbert :-\

 

Δεδομένου πως εκ των προτέρων είναι ξύλινη επιφάνεια και τα όργανα, θεώρησα πως το ίδιο καλό θα κάνουν.

Τώρα, αν οι κατασκευαστές δεν θεωρούν πως οι επιφάνειες το οργάνων έχουν την ίδια αντοχή, την ίδια πυκνότητα ή οτιδήποτε άλλο που θα παίζει ρόλο και μακροπρόθεσμα θα υποστούν περισσότερες φθορές, ποιος μπορεί να μας το πει; ???

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ταστιρεα ειναι επισης πολυ καλο και φθηνοτερο η βαζελινη!θρεφει το ξυλο ισως καλυτερα απο καθε αλλο προ'ι'ον "ειδικο" για μουσικα οργανα. Δεν ειναι τυχαιο που το χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι κατασκευαστες χειροποιητων  οργανων ;)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου