Προς το περιεχόμενο

Τις γνωμες σας για strat


dkall

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αποφάσισα..... ούτε 250 ούτε 500. Η Gibson βγάζει 300άρια  ;)

 

...τα οποια πολυ πιθανον να ειναι... 240Κ ή 360Κ...

 

ασε που ειναι απλα CTS re-branded ή ουτε καν ετσι.

 

ψαξε στο ιντερνετι να βρεις 300αρια

 

καποτε ειχε ο RS Guitarworks (εχω παρει και ξερω) αλλα μαλλον δεν παιζουν πλεον. Ρωτα μια τον Roy, λογικα θα σου απαντησει (τουλαχιστον παλια απαντουσε, τωρα "βαρυνε" λιγακι...)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν βγούν 240 είμαι οκ, αν βγούν 340 πάλι κοντά είμαι.......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με επιασε μια gazιτιδα σημερα και λεω να παρω αυτα

 

http://cgi.ebay.com/FENDER-BIRDSEYE-MAPLE-EBONY-STRAT-NECK-w-JUMBOS-ABALONE_W0QQitemZ160197687229QQihZ006QQcategoryZ41423QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/NEW-FENDER-STRAT-TRANS-RED-QUILT-MAPLE-ASH-GUITAR-BODY_W0QQitemZ160197379458QQihZ006QQcategoryZ41406QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

για πεστε καμμια γνωμη , (λιγο επιπλο το σωμα) , πως παιζει ο εβενος σε strat?

OK.EIMAI KAINOYΡΓΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΤΑ ΣΩΣΤΑ...ΑΛΛΑ...

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΓΜΑΚΗ ΣΤΗΝ ΣΩΛΟΝΟΣ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΣΩΜΑΤΑ ΑΒΑΦΑ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΟ 'Η ΤΕΛΕΚΑΣΤΕΡ ΚΑΙ ΜΠΡΑΤΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ,ΠΑΙΖΟΥΝ ΘΕΕΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΣΥ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΡΑΤΟ  ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΝΤΕΜΑΡΕΙ...ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑΑΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ....ΑΝΤΕ ΚΑΝΑ ΚΑΛΩΔΙΟ Η ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ,ΑΛΛΑ ΣΩΜΑ 'Η ΚΙΘΑΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΟΙΩΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ....ΤΣΟΥ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ.ΚΑΛΟ ΣΚ!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να κοιτάξω σε αυτό το μαγαζί για μπρατσάκι, μιας και αυτά που δίνει ο Mighty Mite είναι συνήθως πολύ ανοιχτόχρωμα, και ματ, ενώ θα το προτιμούσα σίγουρα πιο tinted και ίσως γυαλιστερό (χωρίς να είμαι σίγουρος για το τελευταιο). Για το μεγάλο 70's headstock μιλάμε, με maple ταστιέρα.Ισως πεταχτώ μια βόλτα το σαββατο να ρωτήσω αν προλάβω.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να κοιτάξω σε αυτό το μαγαζί για μπρατσάκι, μιας και αυτά που δίνει ο Mighty Mite είναι συνήθως πολύ ανοιχτόχρωμα, και ματ, ενώ θα το προτιμούσα σίγουρα πιο tinted και ίσως γυαλιστερό (χωρίς να είμαι σίγουρος για το τελευταιο).

 

Κατά τη γνώμη μου, η αίσθηση των μη γυαλιστερών μπράτσων δεν είναι και η καλύτερη...

Όπως επίσης με χαλάνε αρκετά και τα κάτασπρα/χλωμά maple μπράτσα... :-\

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να κοιτάξω σε αυτό το μαγαζί για μπρατσάκι, μιας και αυτά που δίνει ο Mighty Mite είναι συνήθως πολύ ανοιχτόχρωμα,.

το δικό μου ‘mighty mite’ neck πάντως δεν εχει ανοιχτόχρωμο maple.(oποτε μάλλον είναι θέμα φωτισμού στις Φώτο του ebay)

 

φίλε vrass αν μου επιτρέπεις...μην φοβάσαι το ρίσκο, το μανίκι ειναι απίστευτο.

σήμερα ειδικά που έπαιξα ενα birdseye μανίκι απο warmoth διαπίστωσα ακριβώς αυτό, καμία διάφορα στην ποιότητα σε όλους τους τομείς(αίσθηση, τάστα, ποιότητα του rosewood klp klp).

 

η μόνη διάφορα είναι πως το warmoth που δοκίμασα ηταν high gloss που στην παρούσα φάση προσωπικά εγω,δεν το θέλω(μια ζωή με high gloss παίζω εξάλλου. :-\)

 

αν δω με τον καιρό πως αλλάζω γνώμη σχετικα με το finish,ξεβιδώνω τα κλειδιά και το περνάω μερικά χέρια βερνίκι...big deal 8)(κάτι έλεγες για χαρά της δημιουργίας!!)

ΥΓ : περίμενα πως η διαδικασία του βερνικώματος θα ήταν δύσκολη αλλα τελικά το headstock που πέρασα δεν με δυσκόλεψε καθόλου και το αποτέλεσμα φαίνεται 100% εργοστασιακό. 8)

Πρωτίστως δεν είχα καμία απολύτως εμπειρία με μπογιές!!!

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχαμε αρχίσει να βγαίνουμε επικίνδυνα εκτός θέματοστ συνεχίζω εδώ από'κει που μείναμε...

 

 

Βασικά για το pickguard ελεγα...  ::) για τρέμολο έχω μαλλον καταλήξει σε κάποιο αρκετά φτηνότερο και καλό (πιστεύω)...

το ξερω πως η περιεργεια σκοτωσε την γατα,αλλα λεγεεεεεεεεε πιο?τι?και γιατι?

 

 

Δεν έχει γίνει ακόμα η παραγγελία, αλλά κατα 90% έχω καταλήξει σε αυτό...

http://store.guitarfetish.com/usast2pohast1.html

ωραίο δεν είναι? ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχαμε αρχίσει να βγαίνουμε επικίνδυνα εκτός θέματοστ συνεχίζω εδώ από'κει που μείναμε...

 

 

Βασικά για το pickguard ελεγα...  ::) για τρέμολο έχω μαλλον καταλήξει σε κάποιο αρκετά φτηνότερο και καλό (πιστεύω)...

το ξερω πως η περιεργεια σκοτωσε την γατα,αλλα λεγεεεεεεεεε πιο?τι?και γιατι?

 

 

Δεν έχει γίνει ακόμα η παραγγελία, αλλά κατα 90% έχω καταλήξει σε αυτό...

http://store.guitarfetish.com/usast2pohast1.html

ωραίο δεν είναι? ;)

μια χαρα ειναι...το ιδιο παραγγειλα και εγω αλλα σε nickel 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrass όταν είχα πάρει είχαν διαφορετικά στημένο το Site τους και είχε 8-βιδο pickguard. Για στείλτους ένα mail. Οι συγκεκριμένοι Άγγλοι είναι πολύ εξυπηρετικοί και με λογικά μεταφορικά ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου