Προς το περιεχόμενο

Πως αντιμετωπιζουμε προβλημα ασχημης γειωσης του σπιτιου?


frail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα οπως περιγραφω και στον τιτλο με οτι κιθαρα και να παιξω με πεταλιερα, πεταλι η σκετο ενισχυτη ακουγεται ενα αρκετα εντονο (αναλογα με την ενταση και το ειδος του ηχου που εχω) "ζζζ" το οποιο πιθανοτατα ειναι λογω ασχημης γειωσης στις πριζες του σπιτιου και αν ακουμπισω το τζακ της κιθαρας φυσικα χανεται. (Οταν παιζω στο σπιτι των γονιων μου η αλλου ο θορυβος αυτος ειναι απο μηδαμινος εως ανυπαρκτος)...

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα? ξερετε αν μπορω να κανω κατι που να μειωσει τον θορυβο αυτο, η θα τον αφησω αναγκαστικα ετσι? πχ καποιο ειδικο πολυπριζο σκεφτομουν αλλα δε ξερω....

 

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το πρόβλημα είναι στη γείωση του σπιτιού ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει είναι ένας ηλεκτρολόγος.

Η γείωση είναι κάποιοι ράβδοι χαλκού που τους καρφώνουν στο χώμα συνήθως σε τριγωνικό σχήμα. Αν δεν έχουν καρφωθεί καλά τότε υπάρχει πρόβλημα. Την έχω κάνει αυτή τη δουλειά και ξέρω.

ΠΡΟΣΟΧΉ!! ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΎΝ ΚΑΤΆΣΚΟΠΟΙ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε.

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα,στην αρχη νομιζα πως εφταιγε η κιθαρα μου,αφου τη εδωσα για επιδιορθωση (οπου διαπιστωθηκε πως οντως ειχε προβλημα)  συνεχισε να κανει αυτον τον θορυβο"ζζζ"(επισης να πω πως ενιωθα να με ηλεκτριζει κιολλας).αφου μιλησα με τον τεχνικο μου προτεινε να αλλαξω μπριζα που συνεδεα τον ενισχυτη και τελικα αφου ακολουθησα την συμβουλη του διαπιστωσα πως εφταιγε η μπριζα:P.ομως τωρα περιπου ενα χρονο μετα το προβλημα ξαναπαρουσιαστικε και στην αλλη μπριζα οποτε τωρα μαλλον πρεπει να ξηλωσω τα καλωδια απο τον τοιχο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

http://www.noiz.gr/index.php?action=search2

Ρίξε μια ματιά σε αυτά.

Έχει συζητηθεί άπειρες φορές το θέμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου