Προς το περιεχόμενο

Boss GT-10


EA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα οτι και να κανουν οι εταιριες αποκλειεται ποτε οποιαδηποτε πεταλιερα να σου δωσει ζωντανα  τον ηχο αλλα και την αισθηση ενος καλου λαμπατου ενισχυτη μια και οι νομοι της φυσικης το...απαγορευουν...

 

Οποτε η χρηση τους  καλο ειναι να περιοριζεται στο recording η ζωντανα ΜΕΣΑ απο εναν καλο λαμπατο ενισχυτη (σαν εφεδιερες...) ;)

 

Εξαλλου με την κατηφορα που εχουν παρει οι τιμες των λαμπατων ενισχυτων στην εποχη μας δεν υπαρχει πλεον δικαιολογια να μην εχει καποιος εστω και εναν....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαλλου με την κατηφορα που εχουν παρει οι τιμες των λαμπατων ενισχυτων στην εποχη μας δεν υπαρχει πλεον δικαιολογια να μην εχει καποιος εστω και εναν....

 

Θέλεις να γίνεις νονός μου,θείος μου..ή ό,τι θέλεις,φτάνει να έχεις τις ίδιες απόψεις τα χριστούγεννα,στη γιορτή μου στα γενέθλια μου.. ;D ;D ;D ;D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ψιλοασχετο (ως συνηθως :P ), ξερει μηπως κανεις αν η boss σκοπευει να αντικαταστησει και την ΜΕ-50; (αυτες οι gt ρε σεις ΠΟΛΥ φασαρια, δεν βγαζεις ακρη, ειμαι και ψιλοτεμπελης  ;D ) Ειναι αρκετα χρονια στην αγορα, η gt8 πιο προσφατη ειναι και την αντικατεστησαν ηδη σε 3 χρονακια...

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα σαν εφφεδιερα με ενδιαφερει κυριως κ ο χειρισμος των fx που σου προσφερει η gt σειρα δεν συγκρινεται με αυτον αλλης πεταλιερας

Σωστός!! ;)

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ψιλοασχετο (ως συνηθως :P ), ξερει μηπως κανεις αν η boss σκοπευει να αντικαταστησει και την ΜΕ-50;

 

Εβγαλε την ΜΕ-20 που είναι πανεύκολη στην χρήση, έχει όλα τα απαραίτητα και ακούγεται μια χαρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρια απο πεταλιερες πεταχτε τες ......

 

ειδικα αμα ειναι να διαβαζεις 100 σελιδες manual για να φτιαξεις ενα ηχο τις προκοπης που μονο τις προκοπης δεν θα ειναι και αυτος χεσ.....α και κατ......τα

 

χιλιες φορες ενας καλος ενισχυτης και δυο πραγματακια ακομα που χρειαζεσαι και τελος!!!!!!!!!!!!!!

 

εγω παντως για την gnx 3 της digitech εδωσα πριν 3 χρονια κοντα 500 ευρω ( θυμα ) και ακομα τα κλαιω γιατι ενα ηχο της προκοπης δεν καταφερα να φτιαξω αληθοφανη.πολυ ψεμα!!!!ακομα και τα presets αθλια!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα πολυεφέ.

 

Όσο τα χειρίζεσαι σαν κάτι ανεξάρτητο χαρακτήρα και όχι σαν "υποκατάστατο" ή "εξομοιωτή" τόσο περισσότερο θα ανταμειφθείς από την ευκολία τους αρκεί να διαθέσεις το χρόνο να βρεις τα sweet spots τους όπως και σε σχεδόν κάθε είδους gear ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε η χρηση τους  καλο ειναι να περιοριζεται στο recording η ζωντανα ΜΕΣΑ απο εναν καλο λαμπατο ενισχυτη (σαν εφεδιερες...)

 

 

συμφωνω με τον superfunk αλλα και παλι σε εμενα τουλαχιστον οταν απο την πεταλιερα ρυθμιζω το amp και το cabinet στο direct ετσι ωστε να παρω καθαρα την παραμωρφοση του ενισχυτη μου και να προσθεσω μονο καποιο εφε απο την πεταλιερα ο ηχος δεν ειναι 100% οπως αν καρφωνα κατευθειαν την κιθαρα στον ενισχυτη (χωρις να προσθεσω εφε) και αυτο ειναι σπασιμο!!!εκτος και αν δεν κανω κατι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H gt-8 επρεπει να εχεις πτυχειο C++για να την ελεγξεις! ;D ;D

και asembly μη σου πω... ;D

αλλα οπως το πες...ΤΗΝ ΕΛΕΓΧΕΙΣ!!!!  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου