Προς το περιεχόμενο

Boss GT-10


EA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι ψιλοασχετο (ως συνηθως :P ), ξερει μηπως κανεις αν η boss σκοπευει να αντικαταστησει και την ΜΕ-50;

 

Εβγαλε την ΜΕ-20 που είναι πανεύκολη στην χρήση, έχει όλα τα απαραίτητα και ακούγεται μια χαρά.

 

 

Ναι, ξερω για την ΜΕ-20 αλλα εχει τα μισα περιπου πραγματα απο την 50αρα... Anyway, ειδωμεν.  :)

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδια παντως ειναι πολυ περιεργο....παντου σε ολους τους τομεις η ψηφιακη τεχνολογια εχει κανει θαυματα,και ομως στον τομεα της μουσικης (εξαιρειται το recording :-X) μονο κακο εχει κανει.και δεν εννοω μονο τον ηχο σαν αποτελεσμα,αλλα και το χρονο που χανεις με το να ασχολεισαι με τα μπλιμπλικια.....

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

συμφωνω με τον superfunk αλλα και παλι σε εμενα τουλαχιστον οταν απο την πεταλιερα ρυθμιζω το amp και το cabinet στο direct ετσι ωστε να παρω καθαρα την παραμωρφοση του ενισχυτη μου και να προσθεσω μονο καποιο εφε απο την πεταλιερα ο ηχος δεν ειναι 100% οπως αν καρφωνα κατευθειαν την κιθαρα στον ενισχυτη (χωρις να προσθεσω εφε) και αυτο ειναι σπασιμο!!!εκτος και αν δεν κανω κατι καλα.

ρε παιδια δεν παιρνεις μια boss gt-8 μονο για τα delay της...υποτιθεται οτι την παιρνεις για ολα και λεω υποτιθεται γιατι τα γκαζια της ειναι αστα να πανε...αρα το ζητουμενο ειναι τα γκαζια...τι να το κανω εγω το harmonizer ποιος ειμαι oi iron maiden και θα κανω δισολιες....εγω παντως θελω πολυ καλα γκαζια οσο πιο φυσικα γινεται με  τις παρακατω επιλογες blues gain ,rock gain ,solo gain αρα να μπορω να εχω 3 επιλογες .Επισης chorus,delay και wah αυτα πιστευω χρειαζεται ενας κιθαριστας τι να τα κανεις τα αλλα ? Λες και θα τα χρησιμοποιεις και ποτε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με  τις παρακατω επιλογες blues gain ,rock gain ,solo gain αρα να μπορω να εχω 3 επιλογες .Επισης chorus,delay και wah αυτα πιστευω χρειαζεται ενας κιθαριστας τι να τα κανεις τα αλλα ? Λες και θα τα χρησιμοποιεις και ποτε

 

πες τα χρυσόστομε.. ::).μόνο οι alternativ-άδες (σ.σ. τα σέβη μου σε πολλά γκρουπ..!! 8)) τα χρειάζονται και οι ambient μουσικοί...(ξανά τα σέβη μου για ορισμένους... 8))

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα δεν ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος απο την gt8 για τους παρακατω λογους.

 

1) δεν φτιαχνες ευκολα καλη "βρωμα"-ισως μετα το proficiency- :P

2) τα wah της δεν ειναι οπως το κλασσικο cry baby.ακομα και μετα απο πολυ ψαξιμο , το πλησιαζει αλλα....ΔΕΝ ειναι!!

3) τα chorus της ηταν θεϊκα ..............μεχρι που πηρα το waterfall.(γεια σου γιαννηηη!!!!!)

4) τα delay ειναι απολυτως παραμετροποιησιμα αλλα.....το digidelay μου φτανει...

5) οπως και να το κανεις....οτι και να διαβαζω...οσο και να την ψαξω......................Ε Χ Ε Ι    ΤΗΝ    Ψ Ι Φ Ι Α Κ Ι Λ Α    Τ Η Σ ...

oχι σε τεραστιο βαθμο αλλα την εχει!!!

6) την κραταω μονο για λογους ευχρηστιας στα μπουζουκια.με το που σταματαω , την  πουλαω η την ανταλλασω με τον blues jr. χεχεχε!!!

 

παντως ομολογω οτι εχει βγει "σκυλι".δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

(και παρεπιπτοντως.....για να μην ξεχνιομαστε.... :P :P :P..............

η μοναδικη κιθαρα που ....ΠΟΤΕ δεν θα συνδεθει πανω της .....ειναι η ERIC JOHNSON....)ΧΕΧΕ ;D ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μοναδικη κιθαρα που ....ΠΟΤΕ δεν θα συνδεθει πανω της .....ειναι η ERIC JOHNSON....)ΧΕΧΕ ;D

 

Παρήγγειλες ρε θηρίο και δεν είπες τίποτα? ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ακομα.παω πατρα για ακροαση αυριο -με τα πεταλια μου φυσικα- και το βραδακι αν ολα πανε καλα....που κατι μου λεει οτι θα πανε.... , παταω το "enter" της παραγγελιας!!! :P ;D :P ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το σημαντικοτερο που ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να εχουν φτιαξει, περαν απ ολα τ' αλλα ειναι η απωλεια σηματος. η 8 που δοκιμασα ηταν εντελως tone sucker + εισηγαγε και θορυβο στο σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το σημαντικοτερο που ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να εχουν φτιαξει, περαν απ ολα τ' αλλα ειναι η απωλεια σηματος. η 8 που δοκιμασα ηταν εντελως tone sucker + εισηγαγε και θορυβο στο σημα.

Αυτο ακριβως  οπως και τα βρομικα της ηταν ο λογος που την αλλαξα....απο εκει και περα ειχε καποιες παραμετρους και εφφε που ηταν το κατι αλλο....αλλα τι να το κανω αν δεν μου αρεσει ο ηχος της!! ::)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το σημαντικοτερο που ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να εχουν φτιαξει, περαν απ ολα τ' αλλα ειναι η απωλεια σηματος. η 8 που δοκιμασα ηταν εντελως tone sucker + εισηγαγε και θορυβο στο σημα.

Αυτο ακριβως  οπως και τα βρομικα της ηταν ο λογος που την αλλαξα....απο εκει και περα ειχε καποιες παραμετρους και εφφε που ηταν το κατι αλλο....αλλα τι να το κανω αν δεν μου αρεσει ο ηχος της!! ::)

 

ακουγεται πως εχουν βελτιωθει αρκετα τα rectifier μοντελλα

 

υπαρχουν πραγματα για βελτιωση σε ολους τους τομεις του gt

οπως καλυτερο tracking για το harmonizer

καλυτερο pitch bend

καλυτερα wah

ΚΑΛΥΤΕΡΑ reverb

 

γενικα το πραγμα ηθελε και επαιρνε βελτιωση

το θεμα ειναι οτι εχει βγει πλεον κ το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε την ακουσουμε  :D

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου