Προς το περιεχόμενο

Καλό audio burning software για PC?


Ztelioz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιοτικά μιλώντας, δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το jam της Roxio, μόνο που είναι για Mac, κάτι για PC ?

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει διαφορά το απλό nero με κάτι που ειδικεύεται στην εγγραφή ήχου?Τι παραπάνω θα κάνει σε ένα wav ας πουμε το ποιοτικό καλό audio burning προγραμμα?

Απο τα mp3 στη μετατροπή ίσως κάνει κάτι αλλά σε κάποιον άλλο τομέα?Μήπως η διαφορά του είναι το normalize?Έχει καλύτερο plugin για το normalize?

 

Ή μήπως αλλάζει τη διαδικασία λειτουργίας του dvd-recorder?

 

Λέω διάφορες περιπτώσεις για να καταλάβω και γώ τη διαφορά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι συγκεκριμένα κατά την εγγραφή ενός WAV αρχείου σε ένα audio cd. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ κι εγώ όπως πολλοί το ΝΕRO αλλά άκουσα ότι κατά την διαδικασία του burning δημιουργεί πολλά errors (όπως κι άλλα προγράμματα, αλλά αυτό πολλά περισσότερα). Η ερώτησή μου θα μπορούσε με άλλα λόγια να είναι: ποιό το audio cd burning software με την μικρότερη επικινδυνότητα για errors.

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θα πω πως οτι cd εχω καψει με το Nero ωρες ωρες εχουν κενα τα τραγουδια, σε ασχετα σημεια. Της ταξης των εκατοστων του δευτερολεπτου, αλλα αρκετα ενοχλητικα...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι συγκεκριμένα κατά την εγγραφή ενός WAV αρχείου σε ένα audio cd. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ κι εγώ όπως πολλοί το ΝΕRO αλλά άκουσα ότι κατά την διαδικασία του burning δημιουργεί πολλά errors (όπως κι άλλα προγράμματα, αλλά αυτό πολλά περισσότερα). Η ερώτησή μου θα μπορούσε με άλλα λόγια να είναι: ποιό το audio cd burning software με την μικρότερη επικινδυνότητα για errors.

 

Χρησιμοποίησε καλύτερης ποιότητας CD και γράψε σε ποιό αργή ταχύτητα.

 

Σε απλό Audio CD format δεν πρόκειτε να γλυτώσεις απο τα errors όμως αυτό δεν πρέπει να σε απασχολεί και τόσο.

Ο μόνος λόγος να θες κάτι τέτοιο είναι να στείλεις την δουλειά σου για duplication οπότε θα πρέπει να στείλεις Red Book audio CD's με DDP extensions (Disc Description Protocol), και πάλι αυτό καλύτερα να γίνει απο το mastering.

 

Το WaveLab το δοκίμασες;  ???

 

http://www.steinberg.net/1404_1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου