Προς το περιεχόμενο

Never Forget - Mellow instrumental, την γνώμη σας παρακαλώ


konstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kωστα πραγματικά πολύ καλή η σύνθεσή σου. 8)..Μπράβο.. :D.Πολύ καλό feeling στο σόλο σου.. 8)...

Τώρα για την παραγωγή ως έχει θα σου πουν την γνωμη τους οι εμπειρότεροι...Πάντως συγχαρητήρια... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παρατηρήσεις :)

 

- Η κιθάρα μου ακούγεται εκτός χρόνου σε ορισμένα (λίγα) σημεία.

- Επίσης μου ακούγεται υπερβολικά μπροστά από όλα τα υπόλοιπα όργανα, σε βαθμό που όταν τελειώνει μια νότα αδειάζει το σύμπαν :) Ειδικά μπάσο και drums (δε μπορώ να ακούσω τι άλλο υπάρχει) πρέπει να έρθουν ΠΟΛΥ πιο μπροστά, γιατί μου ακούγεται ενοχλητικό.

- Προσωπικά θα έκανα ένα μικρό fade (με την κιθάρα εννοώ, όχι post production κόλπα) στο τέλος διαφόρων φράσεων αντί να κόβεται ξερά ο ήχος, μου ακούγεται λιγάκι άκομψο. Αντίστοιχα θα έβαζα και λίγο vibrato σε μακριές νότες. Αλλά αυτά είναι θέμα γούστου :)

- Παρ'ότι η σκηνή είναι κομματάκι κορεσμένη, οφείλω να ομολογήσω ότι οι lead σου μου αρέσουν ως γενική ιδέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο φιλε konstantine και για το κομματι και για τα γραφομενα....Συμφωνω με Μενελαο οτι η κιθαρα ειναι αρκετα "μπροστα" εις βαρος του rhythm section και οταν κατι ακουγεται δυνατοτερα απ'οτι πρεπει συνηθως κανενος ειδους παιξιμο δεν "κολακευεται'...( πολυ ωραιο ending επισης...)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για που το ακούσατε και που απαντήσατε...

 

Τώρα που το ξανακούω παρατηρώ κ εγω οτι τα lead ειναι λιγο δυνατά σε σχέση με μπασο-τυμπανα, δεν το έκανα

εσκεμμένα για να "φανεί" περισσότερο η κιθάρα καθώς τα τραγούδια μου με ενδιαφέρουν κυρίως σαν συνθέσεις και οχι backin tracks με solo κιθάρας.. μετά το πολύωρο όμως tracking σε δυνατές εντάσεις, στο mixing τα αυτιά κάπως κουράζονται και πράγματα που ξέρεις ότι υπάρχουν τα "ακούς" κ ας είναι θαμένα.. πάντα αφήνω μια μέρα για να τσεκάρω την τελική μίξη με πιο "ξεκούραστα αυτιά", μάλλον δεν αρκεί όμως... όπότε ενα remix θα το διορθώσει..

 

menelaos: σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και θα τις λάβω υπ-όψιν μου...

 

longshadow: ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τα κειμενάκια καθώς πιστεύω πως είναι επεξηγηματικά και αλληλοσυμπληρώνονται με αυτό που ακούς..

 

φιλικά

κώστας

www.soundclick.com/konstantine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια συνθεση με γλυκιες μελωδιες! μου αρεσε !

ωραιο κ εξυπνο παιξιμο απλος πιστευω οτι χρειαζεσε αρκετη μελετη ακομα!

εισαι ηδη στο σωστο δρομο κ περπατας! στο χερι σου ειναι να φτασεις!

keep on playing! ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bluezlick ευχαριστώ για τα σχόλια και που άκουσες το τραγουδι μου..

 

αν και πιστέυω πως

 

στο χερι σου ειναι να φτασεις!

 

όλα είναι μια διαδρομή...

 

φιλικά

κώστας

www.soundclick.com/konstantine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου