Προς το περιεχόμενο

Αναγκαστικά ένα track


simboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και θα ξεφύγω λίγο απτο θέμα...να πω δυο λόγια..

φίλε έτσι ξεκίνησα και εγω..cool edit για audio και FL για midi, άλλαξα όμως γιατί αυτός ο τρόπος σε περιορίζει ,προσπάθησε να αποκτήσεις ενα cubase sx2 η 3 να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς περιορισμούς και με ένα μόνο πρόγραμμα. θα δυσκολευτείς λίγο στην αρχή να το μάθεις άλλα θα διευκολύνεσαι μετά για πάντα και θα έχεις και πολύ καλύτερο αποτέλεσμα ηχητικά...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τέλος τα προβλήματα

Εβαλα το nuendo

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ χειρισμός , όλα δουλεύουν ΡΟΛΟΙ !!!!!

Είμαι πολύ ευχαριστημένος

Το μόνο αρνητικό είναι όσο αφορά τις λούπες και το μέτρο , είναι λίγο παίδεμα αλλά θα βρω την άκρη

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το προηγούμενο πρόβλημα σου , η λύση είναι η εξής.

 

Εχω την audigy. Λοιπόν συμβαίνει το εξής.

 

Οταν γράφεις audio tracks στην audigy, πχ στο sonar, είτε επιλέξεις what u hear, είτε τραβήξεις απο "κάποια είσοδο" και το λέω σε εισαγωγικά γιατι ούτως η άλλως είτε έχεις το πάνελ όπως η pro που έχω με περισσότερη συνδεσιμότητα, είτε απλά τις άλλες εκδόσεις , πάντα μόνο ένα κανάλι μπορείς να ηχογραφείς, ουσιαστικά, όλες οι είσοδοι σε ένα καταλήγουν, βάζω τελεια.

 

Λοιπόν, όταν γράφεις audio η κάρτα γράφει και τι ακούγεται. Μπορείς όμως να μπείς στο control panel της (creative surround mixer) και να κατεβάσεις την μπάρα που λέει wave, και τότε το πρόβλημα λύνεται όσο δουλεύεις με κάποια πλατφόρμα,

 

Απλά μετά να θυμηθεις όταν τελειώσεις να το ξαναανεβάσεις γιατί μετά όταν βγείς απο το εκάστοτε πρόγραμμα δεν θα ακούς τίποτα.

 

Και μια προσωπική εκτίμηση. Έχοντας πλέον δεί και άλλες κάρτες, η audigy δεν είναι άσχημη σαν κάρτα ήχου, π.χ αν έχεις κάποιο συνθ όπως εγώ και θέλεις να γράφεις στο pc , και θέλεις να χρησιμοποιήσεις και soft synths και plug ins με έλεγχο απο midi με κάποια φειδώ βέβαια, όχι υπερβολές. Κάνουμε και κανα mute ή freeze για να είμαστε σίγουροι. Με αυτές τις προϋποθέσεις μπορεί να σταθεί σε δουλειά σπιτιού. Απλά προσέξετε μην γύρει και σας πέσει και τότε θα νοιώσετε πραγματικά την audigy experience.

 

Σε τέτοια περιπτωση με latency 10ms η κάρτα τραβάει

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τέλος τα προβλήματα

Εβαλα το nuendo

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ χειρισμός ' date=' όλα δουλεύουν ΡΟΛΟΙ !!!!!

Είμαι πολύ ευχαριστημένος

Το μόνο αρνητικό είναι όσο αφορά τις λούπες και το μέτρο , είναι λίγο παίδεμα αλλά θα βρω την άκρη

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις[/quote']

μπραβο φιλε εκανες την καλυτερη δουλεια...ενταξει σου κοστισε κατι παραπανω :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου