Προς το περιεχόμενο

αγορά HI HAT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαγκες τα εχετε μπερδεψει. Επειδη στην ΕΛΛΑΔΑΡΑ για να βρουμε μπροστα μας σοβαρο πιατινι πρεπει να ειναι ολικη εκλειψη ηλιου & σεληνης ταυτοχρονα, εχουμε θεοποιησει τη μετριοτητα θαρρω.

 

Ενταξει υποφερτα (μεχρι εκει) τα Β8 αλλα ήμαρτον. Τοση διαφημιση ουτε οσοι εχουν συμφωνιες με εταιριες κ τους τα ακουμπανε.

 

Δηλαδη κοιταω προχειρα στο thoman αι βλεπω b8 18" crash 111euro με 120 πηρα απο ενα παιδι στο φορουμ 18 ΑΑΧlosion δηλαδη η βουρτσα με την π@υτσα.

 

Επίσης εχω παρει απο εδω παλι 14 ΑΑ hi hat me 110 euro

 

και 14 zildjian new beat (σειρα Α) με 100 euro συνολικα

 

Μα μασατε

 

Δεν ειναι αναγκη να χρυσοπληρωνετε τις μετριοτητες. Πάρτε καλα πιατα κ ας ειναι μεταχειρισμενα υπάρχουν πολλες ευκαιρίες.

 

Μετριο σετ με καλα πιατα βγαινει πολυ καλα

 

Καλο σετ με μαπα πιατα δεν παλευεται

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενταξει υποφερτα (μεχρι εκει) τα Β8 αλλα ήμαρτον. Τοση διαφημιση ουτε οσοι εχουν συμφωνιες με εταιριες κ τους τα ακουμπανε.

 

 

καμια διαφημιση φιλε μου review εγραψα ως πρωην κατοχος των συγκεκριμενων και επισης ηταν για τα B8 Pro οχι τα B8

 

επισης δε διαφωνω σαυτο που λες καθολου αλλα αν...λεω...αν δε βρει κατι μεταχειρισμενο ευκαιρια ας παει σαυτα που του προτεινα

 

stathopa σου εχω στειλει πμ με link μεταχειρισμενων που το hi-hat ειναι καλη ευκαιρια

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά γενικά τι ποσό να διαθέσω για hi-hat πχ? :D και για μένα που είμαι στο ξεκίνημά μου... 8)

 

Φίλε με 100-130 ευρώ παιρνεις μπόμπα μεταχείρισμένο . Τωρα για καινουργιο ανεβαινει αρκετα το κόστος

 

Το ποσο που πρεπει να διαθεσεις το ξερεις εσυ κ η τσεπη σου. Εδω σημειωνω οπως ανεφερε κ καποιος αλλος τα entry level εχουν 0 μεταπωλητικη αξια σε αντιθεση με τα καλα πιατα. Οποτε η λογικη "ειμαι αρχαριος μπορει να τα παρατησω ας παρω φθηνα"  ειναι εν μερη σωστη αφου αν παρεις φτηνα και σταματησεις, μετα μαλλον τα πετας η τα χαριζεις. ενω τα καλα πιατα κ θα τα χαρεις μακροπροθεσμα κ αν σταματησεις τα τυμπανα δεν θα τα πεταξεις/χαρισεις

 

Συμπερασμα = μονα ζυγα δικα μου = Πάρε ΚΑΛΑ ΠΙΑΤΙΝΙΑ

 

Κ κλεινω εδω το παραληρημα μου λεγοντας οτι η λογικη

'ειμαι αρχαριος ας μην παρω κατι καλο τωρα, τα καλα ειναι μονο για τους καλους παιχτες" ειναι λαθος. Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα παρε κατι καλο, πολυ καλο...

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hwept, αυτό που λες το χω σκεφτεί πάρα πολλές φορές. Από τη μία τα φτηνά πιάτα δεν έχουν μεταπωλητική αξία και επίσης φυσικά και δεν πιάνουν μία μπροστά στα ακριβά. Από την άλλη αρχάριος ξε-αρχάριος αν κάποιος είναι ερασιτέχνης και παίζει μόνος του στο σπίτι του και δεν χρησιμοποιεί το σετ του για live ή σοβαρές ηχογραφήσεις παρά μόνο για μελέτη και διασκέδαση, τότε θα ήταν μάλλον ανώφελο να πάει να σκάσει 1000-1500ε για πιάτα. Είναι πολλά λεφτά και ότι μεταπωλητική αξία και να χουν όπως και να χει αν τελικά για κάποιο λόγο το αφήσει θα χάσει αρκετά.

Όσο για τα μεταχειρισμένα καλά και άγια αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα βρεις πιάτα που να ταιριάζουν ηχητικά και δε λέει να χεις ένα σετ όπου ο ήχος δε θα ναι ομοιόμορφος [γνώμη μου].

Για να απαντήσω λοιπόν στο ερώτημα του φίλου μας, πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι σκοπό έχεις για το σετ του και αν αξίζει να επενδύσεις πάνω σε αυτό επειδή το προορίζεις και για χρήση εκτός σπιτιού. Εκεί σκάστα άφοβα! Αν όμως θα το έχεις μόνο για μελέτη τότε δώσε όσα χρειάζονται για να έχεις έναν αξιοπρεπή ήχο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη αρχάριος ξε-αρχάριος αν κάποιος είναι ερασιτέχνης και παίζει μόνος του στο σπίτι του και δεν χρησιμοποιεί το σετ του για live ή σοβαρές ηχογραφήσεις παρά μόνο για μελέτη και διασκέδαση, τότε θα ήταν μάλλον ανώφελο να πάει να σκάσει 1000-1500ε για πιάτα. Είναι πολλά λεφτά και ότι μεταπωλητική αξία και να χουν όπως και να χει αν τελικά για κάποιο λόγο το αφήσει θα χάσει αρκετά.

 

 

Σωστο αυτο που λες, οτι για ενα σετ που μενει μονο στο σπιτι δεν εχει πολυ νοημα να τα σκασεις χοντρα. Ομως τα πιατινια μεταφερονται παντου (σε live ηχογραφησεις προβες κλπ) και μπορουν πραγματικα να κανουν τη διαφορα. Το ειπα κ πανω οτι τα καλα πιατινια πραγματικα μεταμορφωνουν τον ηχο ενος μετριου σετ.

 

Συν τοις αλλοις νομιζω οτι ειναι πραγματικα ανωφελο να παιζει καποιος -ειδικα τυμπανα- μονος του στο σπιτι του, και οσα εχω γραψει βασιζονται στο οτι ο drummer παιζει με αλλους μουσικους ειτε σε προβες ειτε σε ive ειτε ηχογραφοντας κλπ

 

 

Όσο για τα μεταχειρισμένα καλά και άγια αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα βρεις πιάτα που να ταιριάζουν ηχητικά και δε λέει να χεις ένα σετ όπου ο ήχος δε θα ναι ομοιόμορφος [γνώμη μου]

 

Εδω ΟΚ πασο παντως στο τοσο στις αγγελιες εδω μεσα οσο και στο ebay κυριως μπορεις να βρεις τα παντα

 

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου