Προς το περιεχόμενο

Untitled. Cigaret13 clip


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδεύομαι εδώ και μια εβδομάδα με το συγκεκριμένο κλιπ και σήμερα που σχεδόν το τελείωσα, τα'παιξε το λάπτοπ!!!! Έβλεπα κάτι "περίεργες" θερμοκρασίες(93-95C) αλλά ο μακάκας συνέχιζα. Τέλος πάντων, το ανεβάζω σχεδόν μισοτελειωμένο, με τα λαθάκια του (κάτι bends στο μεσαίο σόλο και άλλα...) γιατί έχω σπαστεί και το παράτησα. Την συγκεκριμένη μίξη (ο Θεός να την κάνει!) την είχα κάνει δοκιμαστικά και μού 'μεινε σε έναν εξ. σκληρό, οπότε.. καλή ακρόαση.......Το ανέβασα στο Soundcloud.                                                                                                                                                                                                                                                    https://soundcloud.com/cigaret13/untitled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη ατυχία να χάσεις έτσι άδοξα το project... :(

 

Κι έτσι πάντως εμένα μου άρεσε!  ;)

Για τα γούστα μου πέτυχες ωραίο καθαρό ήχο σε όλες τις κιθάρες. Το ρυθμικό μέρος πολύ μ' άρεσε και το σόλο επίσης. Ίσως να το ήθελα ένα κατιτίς πιο δυνατά να ξεχωρίζει λίγο παραπάνω απ' τις πλάτες.

 

Και πάλι εύγε!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Τσιγάρε, ωραίος! 8)

 

Με Strat παίζεις?

Γιατί ακούγεται σαν piezo κάποιες φορές.

 

Πολύ καλό!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μ'αρεσε Φωτη.

"Παρατυπιες"στα σηκωνατα που φευγουν καπου-καπου και το αναφερεις,τι να λεει.

Οσο για το σπασιμο να εχεις σχεδον τελειωσει κατι και μετα μπραφ....ασε,πικρα.

Του λογου να πω την αληθεια αυτος ο piezoηχος μου φαινεται καπως.

Κατι παραπανω ξερεις ομως για να τον βαλεις στο κομματι σου,ετσι το ηθελες.

Μολις παρατηρησα οτι το βιμπρατο σου σε σημεια μου θυμιζει Mike oldfield. ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρατηρησα οτι το βιμπρατο σου σε σημεια μου θυμιζει Mike oldfield. ;D ;D

 

Αυτό είναι κάτι που έχω παρατηρήσει απο καιρό και σήμερα πήγα για πρώτη φορά να το γράψω αλλά με πρόλαβες άτιμε!!  ;D ;D

 

Όλο γενικά το feel που βγάζει πάνω στην κιθάρα όταν παίζει lead, μου θυμίζει Mike Oldfield.

 

Well done Φώτης. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τέλος καλά όλα καλά με το λάπτοπ...ουφ... Κάθισα ΟΛΟ το βράδυ, το άνοιξα, το καθάρισα και ευτυχώς δεν έχασα τίποτα :o  Από χθές είμαι "μόνος στο σπίτι" ;) οπότε κάθισα σήμερα το πρωί και έγραψα άλλο σόλο (3η προσπάθεια αυτοσχεδιασμού ::) :P) και έκανα και μια υποτυπώδη μίξη ::)   Έσβησα το προηγούμενο στο Soundcloud και ανέβασα αυτό:                                                                                                                                                                                     https://soundcloud.com/cigaret13/untitled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη "έφαγα μια φλασιά" χθες δεν περιγράφεται....Thanks για τα καλά σου λόγια :)  Fusion, με Strat παίζω και με Guitar rig.... Γιώργο (Gvour) κατέβασα τις χορδές στο 1,5χιλ. ;D για να ταστάρουν στο ψευτοακουστικό ήχο (μου άρεσε έτσι ο ήχος..με τρίξιμο..) και τις άφησα έτσι σε όλο το project...ίσως γι αυτό δεν σου άρεσε ο ήχος και τα bends τα έκανα με δυσκολία (10ρες φοράω αλλά φθηνές δικαιολογίες ::) ;)), σήμερα πρωί τις ξανανέβασα. Όσο για τον Mike Oldfield, Γιώργο και Γιώργο ;D,  αγαπημένος... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ιδέα τραβηγμένη η εισαγωγή αγαπητέ Φώτη....αλλά οκ!

Βάζε καί κανένα τίτλο στα κομμάτια σου...νόθα δεν είναι.

 

Μου αρέσουν οι εμπνεύσεις σου... 8)

"τη γαργαλάς τη μουσική σου καί θέλει δε θέλει χαμογελάει"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξανάκουσα σήμερα με την καινούρια μίξη και σόλο. Αν και δεν θυμάμαι πολύ καλά την προηγούμενη μίξη έχω την αίσθηση ότι αυτή είναι καλύτερη.  ;)

 

Γύρω στο 2:33 που μπαίνει το βρώμικο σόλο σαν να ακούγονται μερικές νότες ελάχιστα φάλτσες. Δεν ξέρω μήπως είναι θέμα intonation ή των αυτιών μου.  ;D

 

Θα πω και πάλι ότι μ' άρεσε πολύ και η σύνθεση και το παίξιμο και ότι έχεις και ένα like από τη γυναίκα μου!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για τις λεπτομέρειες τα είπαν οι από πάνω. Μου αρέσει το συνολικό feel.

 

Και θα συμφωνήσω με το...

 

 

 

Βάζε καί κανένα τίτλο στα κομμάτια σου...νόθα δεν είναι

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου