Προς το περιεχόμενο

χαλί-μπασοπαγίδα,λάστιχα κάτω από ηχεία,μαξιλάρια και άλλα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα χαλι μεγαλο στην αποθηκη.

Εχω επισης κ μια γωνια που θελει μπασσοπαγιδα.

Μπορει το χαλι (ορθιο κ πακεταρισμενο στρυφογιριστα) να δουλεψει ως μπασσοπαγιδα....?

 

Θα μου πειτε ¨δοκιμασε μονος σου να δεις...." ειναι μεγαλη ιστορια να παρω το χαλι απο εκει που ειναι,οποτε αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω....μη κανω αδικα ταρζανιες...

 

κ κατι ακομα...

εχω τα studio monitors (Alesis M1) πανω σε βασεις(βραχιονες καρφωτους στον τοιχο) απο TV.Ειναι λαθος που τα ηχεια ακουμπανε αμεσα στις βασεις ή θα επρεπε να υπαρχει κατι αναμεσα στα ηχεια κ τις βασεις (μικρα λαστιχα π.χ.)

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ΄ότι ξέρω,τα ηχεία (τουλάχιστον τα floorstanding) πρέπει να πατάνε σε όσο πιο άκαμπτη βάση είναι δυνατόν,ώστε να να μη μεταφέρονται δονήσεις στο πάτωμα.Δεν βλέπω λόγω γιατί να μην ισχύει κάτι τέτοιο και στα ηχεία βάσης,οπότε κατά τη γνώμη μου είναι λάθος να βάλεις λάστιχα ανάμεσα στο ηχείο και τη βάση του.

 

Μπορεί όμως να κάνω και λάθος...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά καλό είναι να μειώνουμε όσο περισσότερους κραδασμούς και μεταδόσεις μπορούμε. :wink:

 

Συμφωνώ στο τελευταίο,αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα γίνει κάτι τέτοιο μέσω των mousepads!

 

Οι ακίδες που ανέφερες (ειδικά αν χρησιμοποιούνται για να σταθεί το ηχείο πάνω σε βαριές μαρμάρινες πλάκες-κόλπο των hi-endάδων) για να σταθεροποιηθεί το ηχείο και να δονείται όσο το δυνατόν λιγότερο.

 

Έτσι καταφέρνουμε να κινείται μόνο η μεμβράνη/ες και όχι ολόκληρο το ηχείο.Τοποθετώντας ελαστικά αντικείμενα κάτω από το ηχείο εξακολουθώ να μην αντιλαμβανομαι πως θα "απομονώσουμε" το ηχείο.Θα "κουνιέται" πάνω στα mousepads,πράμα μη επιθυμητό...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα Mouse pads 3 για την ακριβεια.

καθως επιασα τον βραχυονα ακουγα τη μουσικη απο μεσα του.

εβγαλα τα Mouse pads....και καμια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια βολτα στο ΙΚΕΑ σημερα και παρατηρησα ενα μαξιλαρακι σε σχημα "καραμελα" κυλινδρικο με διαστασεις 24εκ. διαμετρο και μηκος 80εκ....!!!!!! να η νεα μου φτηνη μπασσοπαγιδα λεω!!!!

μεσα ειχε αφρολεξ και καλυμμα βαμβακερο.

 

θα μπορουσε να κανει δουλεια για τα 24Εuro που κοστιζει?

γενικα το αφρολεξ πως συμπεριφερεται με τις χαμηλες συχνοτητες?

σκεφτηκα οτι θα μπορουσα να παρω 2 μαξιλαρια το ενα πανω στο αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα μαξιλαρια του ΙΚΕΑ θα μπορουσαν να μπουν οριζοντια στη γωνια του τοιχου αναμεσα απο 2 AUSTRALIS basstraps της Primacoustic...τι λες feather?

 

σαν αντικραδασμικό, καλό θα είναι

 

δηλαδη...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το London Z12 πως σου φενεται σαν πακετο feather?

οι διαστασεις για τις οποιες προτεινετε ειναι σαν του δωματιου που εχω.

 

θα μπορουσες να μου προτεινεις κατι αλλο...?

 

 

 

Primacoustic εχει κ dealer εδω Ελλαδα

 

Stelios Trimis & CO OE

1A, Harilaou Tricoupi Str. 106 78 Athens Greece

 

εχει κανεις εμπειρια απο τον κυριο?....ή θα παρω τιμες κατα 400-500Ε πανω απο του Thoman...ως συνηθως...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου