Προς το περιεχόμενο

Μικρος ενισχυτης για γκαζια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω εναν Fender Blues Jr που παιζω με μια Strat και ειμαι ικανοποιημενος απο τα καθαρα και τον οριακα βρωμικο blues ηχο που προκυπτει.

Δεν καταφερνω να βγαλω ομως καλο hard/metal ηχο.

 

Επειδη ομως δεν παιζω μονο blues ελεγα να παρω κανεναν μικρο αντιστοιχο ενισχυτη (διαμερισμα-προβα) αλλα για καλο βρωμικο ηχο.

 

Οσον αφορα τα λεφτα, λεω το πολυ μεχρι 900. (Υπολογιζω να προκυψουν πουλωντας τον Fender HotRod Deville 410 που εχω και δεν χρησιμοποιω ποτε λογω εντασης)

 

Σκεφτομουν για Mesa αλλα παραειναι ακριβοι. Ασε που και ο πιο μικρος τους νομιζω δε λεει για σπιτι.

 

Σημ: Για τετοια πιο αγρια φαση παιζω πιο πολυ μια Ibanez που εχω.

Σημ: Μη μου πειτε για πεταλακια. Εχω αρκετα και βρισκω ανεκτες λυσεις, κατι καταφερνω. Λεμε ομως για να γινει καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι στα λεφτα που λες ο ENGL Screamer Combo θα ηταν "just fine"

 

http://www.logothetismusic.gr/product.asp?prID=331

 

Μπορει να σου πουν και μελη απο εδω που ειναι κατοχοι την εμπειρια τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτά που διαθέτεις υπάρχει και ο koch studiotone 20wμε εκπληκτικά "βρώμικα" κανάλια και είναι στην κατηγορία του Boogie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καποιον laney της σειρας GH αν εβρισκες παλι θα σου εκανε. Βγαινει σε πενηνταρι και νομιζω καποιος στις αγγελιες του νοιζ τον πουλαει.

Και ο engl screamer νομιζω πουλιεται στο νοιζ και ειναι πολυ καλος στα βρωμικα (γιαυτο και screamer)

Ριξε μια ματια στις  αγγελιες του noiz και δεν θα βγεις χαμενος, εχω δει πολυ καλες περιπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεφτά που διαθέτεις υπάρχει και ο koch studiotone 20wμε εκπληκτικά "βρώμικα" κανάλια και είναι στην κατηγορία του Boogie.

 

+1000! 8)

Είναι ο καλύτερος ενισχυτής που έχω ακούσει στα λεφτά του...

(600 ευραίοι πέρσι, αλλά μάλλον η τιμή του έχει ανέβει πάρα πολύ) :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω επεισης οτι δε με χαλαει και η ιδεα της κεφαλης, μια και μπορω να χρησιμοποιησω το ηχειο του Fender (ειναι και αλλαγμενο)

 

και πάλι koch studiotone!!! Εκτός που είναι καταπληκτική ηχητικά και παμφθηνη, είναι και πάρα πολύ μικρή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω κι εγω κατι επειδη μ'ενδιαφερει κι εμενα.Ο gouzos ειπε hard/metal.Ο  koch μπορει να ανταπεξελθει σε τετοιες καταστασεις χωρις καποια υποβοηθηση(πεταλι)?

Και κατι ακομα.Οταν λες οτι ειναι στην κατηγορια του boogie τι ακριβως εννοεις?Οτι ειναι σαν ποιοτητα κατασκευεις ή σαν τυπος παραμορφωσης στην ιδια κατηγορια?

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω κι εγω κατι επειδη μ'ενδιαφερει κι εμενα.Ο gouzos ειπε hard/metal.Ο  koch μπορει να ανταπεξελθει σε τετοιες καταστασεις χωρις καποια υποβοηθηση(πεταλι)?

Και κατι ακομα.Οταν λες οτι ειναι στην κατηγορια του boogie τι ακριβως εννοεις?Οτι ειναι σαν ποιοτητα κατασκευεις ή σαν τυπος παραμορφωσης στην ιδια κατηγορια?

 

Ο KOCH εχει τόσο γκαζι και τόσο καλό γκάζι που και ο πιο ακραίος μεταλάς θα μείνει (τουλάχιστον) ικανοποιημένος!!!!! Ξεκινάει απο ωραία μπλουζοειδή gain και φτάνει σε τρελές καφρίλες, με τρομερά σφιχτό ήχο! Δεν θυμάμαι να έχω ξαναεντυπωσιαστεί τόσο απο drive/distortion ενισχυτή!

 

Δεν μπορώ να συγκρίνω τα distortion του boogie με του koch (πάνε πολλά χρόνια που είχα παίξει με βρώμικο κανάλι boogie και δεν θυμάμαι καλά). Εννοούσα οτι είναι στην ίδια κατηγορία από άποψη ποιότητας κατασκευής και συνολικής αίσθησης του ήχου (το καθαρό του koch μου θυμίζει πολύ αυτό του boogie, αλλά προτιμώ τον KOCH!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου