Προς το περιεχόμενο

mighty mite guitar parts


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μένουν στην ουσία να αγοραστούν οι μαγνήτες, το pickguard και κάποια άλλα ψιλολόγια και να γίνει η συναρμολόγηση.

τι θα έλεγες για 2 suhr v60's(neck-middle) σε τιμή ευκαιρίας?

 

ΥΓ: πιθανότατα και ο suhr dsv humbucker bridge θα πουληθεί..

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω καταλήξει ήδη στους μαγνήτες που θα βάλω. Θα είναι όλοι Di Marzio και συγκεκριμένα super distortion, fast track1 και cruiser για τις θέσεις bridge, mid, neck αντίστοιχα. Από αυτούς έχω ήδη τον fast track1 (thanks Jase ;))... Ολοι είναι single coil-sized humbuckers με rails. Είπαμε, είμαι βρωμιάρης τύπος εγώ.. :P ::)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καταλήξει ήδη στους μαγνήτες που θα βάλω. Θα είναι όλοι Di Marzio και συγκεκριμένα super distortion, fast track1 και cruiser για τις θέσεις bridge, mid, neck αντίστοιχα. Από αυτούς έχω ήδη τον fast track1 (thanks Jase ;))... Ολοι είναι single coil-sized humbuckers με rails. Είπαμε, είμαι βρωμιάρης τύπος εγώ.. :P ::)

no problem φιλαρα.. ;)(αν δεν κανω λαθος αυτος ειναι ο συνδιασμος του andy timmons?)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο off topic..

υπαρχει ενα μικρο ρισκο οσον αφορα το τελικο αποτελεσμα στην εμφανιση της κιθαρας η του μπασου μας οταν αγοραζουμε parts απο διαφορετικους προμηθευτες. ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ρίσκο στην εμφάνιση? Οσον αφορά τα χρώματα, ή κατι άλλο? Γιατί ως προς το σχήμα είναι συγκεκριμένα τα πράγματα όσο να'ναι..

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ρίσκο στην εμφάνιση? Οσον αφορά τα χρώματα, ή κατι άλλο? Γιατί ως προς το σχήμα είναι συγκεκριμένα τα πράγματα όσο να'ναι..

οχι παντα.

πχ πηρα ακομη ενα μπρατσο απο ΜΜ για να το βαλω στην harley benton tele αλλα η υποδοχη για το μπρατσο στο σωμα της harley ειναι λιγο μεγαλυτερη με αποτελεσμα να αφηνει κενο αν μπει το μπρατσο της ΜΜ.

οτι θα παιζει η κιθαρα,θα παιζει..αλλα δεν θα ειναι και η πιο καλαισθητη τελε

φανταζομαι ομως εφοσον τα ΜΜ ειναι fender licence θα ταιριαζουν γαντι σε fender μπρατσο η σωμα αντιστοιχα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά... αυτό με το κενό στο neck pocket το έχουν ακόμα και οι fender που φτιάχνουν μανίκια-σώματα για να ταιριάζει το ένα με το άλλο. Θεωρείται μόνο αισθητικό πρόβλημα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά... αυτό με το κενό στο neck pocket το έχουν ακόμα και οι fender που φτιάχνουν μανίκια-σώματα για να ταιριάζει το ένα με το άλλο. Θεωρείται μόνο αισθητικό πρόβλημα.  :)

παντως στην partcaster μου δεν υπαρχει κανενα απολυτος κενο(ολα της ΜΜ εννοητε) ;)

τι καλα που υπαρχουν και οι κορεατες τελικα...... 8) 8)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Λοιπόν κυρίες και κύριοι, κανιμόθριοι και κανέι, ξεθάβω παλαιο καλό θέμα...

Αφού τη λιβάνισα για κανα χρόνο καλα καλα, σήμερα την έχω έτοιμη!!!

 

Ορίστε λοιπόν...

 

th_IMG_1844.jpg

Αυτός είναι ο περιβόητος παρτσκάστοράς μου που ωρίμαζε ωσαν το Jack Daniels προτού δει τα φωτα της δημοσιότητας...

 

 

th_IMG_1841.jpg

Μια κοντινότερη άποψη του κορμιού με το βιντάζ 8βιδο πενοπροφυλακτήρα και τους τρεις Dimarzio (Super Distortion, Fast Track1, Cruiser). Το τρέμουλο είναι του GFS.

 

 

th_IMG_1848.jpg  th_IMG_1838.jpg

Τελος δύο κοντινές από το headstock όπου μπήκαν τα κλασσικά vintage kluson-style κλειδιά του Wilkinson.

 

 

Ακόμα δεν εχω παίξει αρκετά για να έχω και πολλα να σας πω. Από το πρωτο άκουσμα μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο Cruiser neck μαγνήτης. Πολύ πιο γεματος και γλυκός ήχος απ'ότι περίμενα. Επαθα πλακα λεμε.. Ο bridge Super Distortion γκαρίζει και ωρύεται, όπως ήθελα άλλωστε (σφυρίζη και όποτε γουσταρω... :P ;D), και ο middle Fast Track1 είναι ηχητικά κάπου στη μέση. Οι πρώτες εντυπώσεις λοιπόν είναι πολύ καλές. Θα την ψαξω περεταίρω και θα ακολουθήσει και κλιπάκι... (Jasemeister, εδω θέλω βοήθεια...)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου