Προς το περιεχόμενο

Η Squier προσέλαβε αστέρια marketeers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Έπεσα πάνω σ'αυτές τις διαφημίσεις, στο site του Sam Ash:

 

http://www.samash.com/catalog/showitem.asp?itemid=70361&sourcetype=singleitemsearch

 

http://www.samash.com/catalog/showitem.asp?itemid=70360&sourcetype=singleitemsearch

 

Πρόκειται για μια νέα σειρά της Squier, δεν υπάρχουν ακόμα στοιχεία ούτε στο επίσημο site.

 

Όπως θα διαπιστώσετε και από τα χαρακτηριστικά, η εταιρεία δείχνει να κάνει τα "σωστά" βήματα.  ;)

 

Αν το συνδιάσουμε και με την όλο και βελτιούμενη ποιότητα κατασκευής, μάλλον τα πράγματα δείχνουν καλά για όποιον ψάχνει κάτι cost effective.  ;)

 

Ειδικά η Tele είναι πολύ κοντά σε χαρακτηριστικά και φιλοσοφία με τις πρώτες Esquire, πράγμα που θα οδηγήσει σε μια χιονοστιβάδα από.... mod-αρισμένες partscasters παγκοσμίως.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Offtopic βέβαια, αλλά όχι! Τουλάχιστον πριν 2 χρόνια που είχα δοκιμάσει μου έβγαλε μήνυμα (ή το βρήκα στο FAQ) ότι λόγω κάποιου νόμου δεν στέλνουν εκτός ΗΠΑ-Καναδά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ξεχνιόμαστε βέβαια, η Squier, άσχετα με τις όποιες απόψεις μπορεί να έχει ο καθένας για αυτήν, έχει αποδείξει και στο παρελθόν ότι δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα να βγάλει πολύ ποιοτικές κιθάρες αν η "μαμά" εταιρεία (καλώς ή κακώς δεν εξετάζω και μαγκιές σε στρατηγικές μάρκετινγκ κολοσσών δεν πουλάω) την αφήσει.

Όσοι έχουν πιάσει στα χέρια τους Squier Pro Tone και ξέρουν την ιστορία τους, θα καταλάβουν για τι πράγμα μιλάω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι, ο Sam Ash δεν στέλνει Ευρώπη. Εξάλλου οι κιθάρες δεν είναι διαθέσιμες ακόμη. Πιστεύω ότι θα της παρουσιάσουν στο καλοκαιρινό NAMM σε 2-3 βδομάδες.  ;)

 

Για Ευρώπη το βλέπω προς τον Οκτώβρη ίσως. Είναι σίγουρο ότι στην Αμερική τουλάχιστον θα ξεπουλήσουν.

 

Όσοι έχουν πιάσει στα χέρια τους Squier Pro Tone και ξέρουν την ιστορία τους, θα καταλάβουν για τι πράγμα μιλάω.

 

Έτσι μπράβο!  ;)

 

Οι Protone ήταν κορεάτικες βέβαια, αυτές θα φτιάχνονται είτε στην Ινδονησία είτε στην Ινδία, ωστόσο και εκεί οι γραμμές παραγωγής είναι παραπάνω από βελτιωμένες τελευταία.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι μου μυριζει ΠΕΥΚΟ!! :) (PINE)

 

Θα ειναι λοιπον παναλαφρες και με παχια μπρατσακια & jumbo ταστακια!!(& θα εχουν και Α3 μαγνητες..)

 

Λουκουμι δηλ!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sf προς τι η τρελή χαρά με τους ΑλνικοΤρία?

 

Εγώ όσες κιθάρες με τέτοιου τύπου μαγνήτες δοκίμασα δε με τρέλαναν...κατι ανάμεσα σε AlNiCO2 -AlNiCO5 μου θύμιζε, αλλά θα προτιμούσα ένα καθαρόαιμο alnico2 ή 5.

Η απλά είναι άλλο ένα vintage correct spec?

 

 

A και μπαιδεγουει θέλω εντυπώσεις μόλις φθάσει το μπασάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι μου μυριζει ΠΕΥΚΟ!! :) (PINE)

 

Θα ειναι λοιπον παναλαφρες και με παχια μπρατσακια & jumbo ταστακια!!(& θα εχουν και Α3 μαγνητες..)

 

Λουκουμι δηλ!!

 

Mακάρι.  ;)

 

Η βασική μου επιφύλλαξη είναι πως, το Agathis που χρησιμοποιεί η Squier, τεχνικά μιλώντας, ΕΙΝΑΙ πεύκο. Ελπίζω να μην πρόκειται για τόσο φτηνό μαρκετίστικο κόλπο.  ::)

 

To απρόσμενο είναι ότι έχουν βάλει μέχρι και vintage γέφυρα και κλειδιά! Επίσης η Squier μιλάει ακόμα και για synthetic bone nut (tusq?). Δεν αποκλείεται να θέλει μόνο ένα πειραγματάκι στα ηλεκτρικά (κανένας διακόπτης της προκοπής, κανένα electrosocket) για να γίνει πολύ καλή players guitar.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι με το που θα βγουνε στην αγορά, θα πάρω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μία strat...

 

Μακάρι να έβγαιναν και σε περισσότερα χρώματα... :-\

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου