Προς το περιεχόμενο

Studio Projects b1 vs BEHRINGER B1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/studio_projects_b1.htm vs http://www.thomann.de/gr/behringer_b1_microphone.htm

poio einai to kalutero giati 8a kanw kapoies agores kai 8elw na mou peite pio einai to kalutero euxaristw! einai sumantiko! mages 8a paw na agorasw ena apo auta ta 2 mic kai 8elw epigontos tin gnwmi sas gt prepei na diale3w to kalutero voithiste me plz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη βιασύνη σου ξέχασες να αλλάξεις και γλώσσα  ;D

 

αν είσαι αυστηρά μεταξύ αυτών των 2 σου προτείνω το

Studio Projects μιας και είναι 1-2 σκαλιά πιο πάνω

αν θες και μια άλλη άποψη κοίτα και το rode M3 το οποίο

το έχω χρησιμοποιήσει και live και είναι πάρα πολύ καλό

για τα χρήματα του επίσης γράφει και πολύ ωραία

ακουστικές κιθάρες (και ας μη γεμίζει το μάτι)

 

http://www.rodemic.com/microphone.php?product=M3

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη βιασύνη σου ξέχασες να αλλάξεις και γλώσσα  ;D

 

αν είσαι αυστηρά μεταξύ αυτών των 2 σου προτείνω το

Studio Projects μιας και είναι 1-2 σκαλιά πιο πάνω

αν θες και μια άλλη άποψη κοίτα και το rode M3 το οποίο

το έχω χρησιμοποιήσει και live και είναι πάρα πολύ καλό

για τα χρήματα του επίσης γράφει και πολύ ωραία

ακουστικές κιθάρες (και ας μη γεμίζει το μάτι)

 

http://www.rodemic.com/microphone.php?product=M3

ο συγνωμη για την γλωσσα ξεχαστηκα εντελως τεσπα ευχαριστω μαγκα για την βοηθεια σου! ;) οκ θα παρω το studio projects b1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote

ο συγνωμη για την γλωσσα ξεχαστηκα εντελως τεσπα ευχαριστω μαγκα για την βοηθεια σου! ;) οκ θα παρω το studio projects b1

 

 

κι αν του εκανες πλακα δλδ και το αλλο ειναι καλυτερο?

 

εγω θα αγοραζα το rode παντως η κατι απο audio technica.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote

ο συγνωμη για την γλωσσα ξεχαστηκα εντελως τεσπα ευχαριστω μαγκα για την βοηθεια σου! ;) οκ θα παρω το studio projects b1

 

 

 

κι αν του εκανες πλακα δλδ και το αλλο ειναι καλυτερο?

 

εγω θα αγοραζα το rode παντως η κατι απο audio technica.

βασικα εγω θελω κατι φθηνο και καλο και μου ειχαν πει για αυτα τα 2 αλλα δεν ηξερα πιο να διαλεξω αφου με βοηθησε ο φιλος ολα οκ εκτοσ και αν καποιος αλλος εχει διαφορετικη γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν το σηκώνει η τσέπη σου να φτάσεις στα 165 ευρώ θα σου πρότεινα ενα μικρόφωνο που θα το έχεις όλη σου την ζωή και θεωρείται στα πυκνωτικά ότι και το shure sm58 στα δυναμικά. Κορυφέο δηλαδή σε απόδοση τιμή και υπάρχει σε όλα τα στούντιο. Δεν μιλώ για άλλο από το rode NT1A το οποίο θα το βρεις και στον ΝΑΚΑ στην τιμή του εξωτερικού. Σύντομα θα ετοιμάσω και review και θα ανεβάσω και δείγματα συγκριτικά ανάμεσα στα shure pg48, rode nt1a και tbone sm85 (πιστό αντίγραφο του sm58 και γενικώς μια χαρα).

Πω πω γιατί ξαναδιαβάζοντας το ποστ μου ακουγομαι σαν αισχρός διαφημιστής του Rode???

:(

Παντως και για φωνή και για όργανα ειναι τέλειο. Εμένα προσωπικά το πήρα πρόσφατα και συγκριτικά έχει ανεβάσει την ηχογράφηση φωνής τουλάχιστον δυο επίπεδα παραπάνω από τα άλλα μικρόφωνα και σε ποιότητα καθαρότητας και σε χροιά και όλα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά το πήρα πρόσφατα και συγκριτικά έχει ανεβάσει την ηχογράφηση φωνής τουλάχιστον δυο επίπεδα παραπάνω από τα άλλα μικρόφωνα και σε ποιότητα καθαρότητας και σε χροιά και όλα..

 

αν έγραφες με το shure και το t.bone λογικό είναι όποιο πυκνωτικό και να δοκίμαζες θεϊκό θα σου φαινόταν  ;D

 

μια χαρά μικρόφωνο είναι (ίσως το καλύτερο στα χρήματα του) αν μπορέσει να το πάρει

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έγραφες με το shure και το t.bone λογικό είναι όποιο πυκνωτικό και να δοκίμαζες θεϊκό θα σου φαινόταν

 

Xaxax, εχεις απόλυτο δίκιο, σκέφτηκα να το πω κι εγώ για αστείο..

:)

Πάντως όχι ,συνήθως έγραφα με δανεικό shure sm58 το οποίο θεωρείτε κομπλέ, στην συνέχεια έγραφα με το tbone sm85 το οποίο με άφησε λίγο αναυδο στο τι αντιγραφή έχει πέσει, όχι ότι φτάνει το original.

Οπως και να χει πάντως το rode nt1a ειναι κορυφή..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου