Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με θορυβο(γειωση?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα παιδια.δεν ειμαι σιγουρος για το εαν εχω βαλει το θεμα στο σωστο section αλλα τεσπα.

 

Χρησιμοποιώ για dj sets προς το παρόν ενα laptop της Acer & ένα controller,Hercules με το οποίο ελέγχω το Virtual dj.

Υπάρχει πάντα ένα "φύσημα" λοιπόν.Το κοντόλερ γίνεται και το audio interface όταν παίζω και σίγουρα δεν είναι ότι πιο ποιοτικό υπάρχει.Παρ'όλα αυτά όταν το λαπτο λειτουργεί με την μπαταρία του ο θόρυβος εξαφανίζεται.

Φαντάζομαι λοιπόν πως έχει να κάνει με την γείωση.'Εχω προσπαθήσει λοιπόν με ταινία να απομονώσω τα σημεία επαφής τους φις,οχι με πολύ μεγάλη επιτυχία αλλά είναι γεγονός πως ο θόρυβος μειώνεται.

Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ  ;)

 

υγ.το κοντρολερ ειναι το παρακάτω: http://www.boekensoft.com/img/pages/hercules/mk2console.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αν εχεις καλυψει την γειωση με ταινια καλο θα ηταν να την ξεκαλυψεις αλλιως θα πεθανεις... η γειωση υπαρχει για καποιο λογο εκει περα... ασχετα με το θορυβο κλπ...

 

σε περιπτωση βραχυκυκλωματος περα απο οτι θα καψεις τα παντα θα καεις και ο ιδιος...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θυμάμαι οτι είχε κλειδωθεί το θέμα?!(μάλλον γεροντική άννοια)

Αν εχεις καλυψει την γειωση με ταινια καλο θα ηταν να την ξεκαλυψεις αλλιως θα πεθανεις... η γειωση υπαρχει για καποιο λογο εκει περα... ασχετα με το θορυβο κλπ...

σε περιπτωση βραχυκυκλωματος περα απο οτι θα καψεις τα παντα θα καεις και ο ιδιος...

 

Η ταινία θα μπει μόνο στην πρίζα του λάπτοπ..οπότε πιο πιθανό είναι σε περίπτωση στραβής να καεί το λάπτοπ(acdc yeah!),άντε και τα υπόλοιπα μηχανήματα(!) παρά ο ίδιος...(αφού τα υπόλοιπα είναι συνδεδεμένα με τη γη)

Μπορεί και να λέω χαζομάρες βέβαια... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου