Προς το περιεχόμενο

Skelters "Explain To Me" Album - Κριτική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κυκλοφόρησε το άλμπουμ που όλοι περιμένατε! ...Σίγουρα ένα από τα καλύτερα αγγλόφωνα άλμπουμ που κυκλοφόρησαν στη χώρα μας!

 

...κόψτε κάτι....καλή επιτυχία πάντως

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Πρώτος Δίσκος των Skelters με τίτλο "Explain To Me" κυκλοφορεί  από την Pan Vox (Legend)!

 

Κυκλοφόρησε το άλμπουμ που όλοι περιμένατε! Με τους Beatles, τους Queen, τους U2 και τους Led Zeppelin να αποτελούν βασική επιρροή. Σίγουρα ένα από τα καλύτερα αγγλόφωνα άλμπουμ που κυκλοφόρησαν στη χώρα μας!

 

α) Λίγο μετριοφροσύνη ποτέ δεν έβλαψε.

β) Πιό έντεχνους New York Dolls μου θυμήσατε παρά αυτούς που αναφέρατε ως επιρροή.

γ) Η διασκευή σας στο Helter Skelter πάντως μου άρεσε.

Αυτά. (Η κριτική μου είναι γι' αυτά που άκουσα στο myspace).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο το πληθυντικο ".....ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ" μου την δινει (οχι μονο απο εσας αλλα απο ολους). Το ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ειναι ΕΝΑ εκτος αν μιλατε για τις συσκευες. Ολα τα αλλα παραπεμπουν σε Ταμτακο.

 

Καλη επιτυχια σε οτι κι αν κανετε, look up but keep your feet on the ground

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθισα και ακουσα τα κομματια στο Myspace σας. Περαν του οτι ειναι τρε μπαναλ και ξεπερασμενα ειναι και αδιαφορα.

 

Σαφως ο σκοπος του δελτιου τυπου δεν ειναι για να κριτικαρουμε αλλα διαφωνω καθετα με τα καθαρα υποκειμενικα σχολια του συντακτη. Klein. Οποιος θελει βγαζει δισκο στην Ελλαδα. Βαρεθηκα να βγαινει παντα ομως αυτο που παντα περιμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

??? ??? ??? Sorry guys αλλά καμία πρωτοτυπία δεν είδα στις συνθέσεις σας ούτε δυστυχώς κάποια φοβερή και εμπνευσμένη μελωδία... Χιλιοπαιγμένα ριφς και σόλο, βαρετές φωνητικές γραμμές, μονότονα φωνητικά, αφελείς στίχοι... Λυπάμαι αλλά αν αυτό είναι το καλύτερο άλμπουμ που μπορούσατε να φτιάξετε ενδέχεται να πνιγείτε στον τεράστιο ανταγωνισμό... Παρόλα αυτά σας εύχομαι καλές πωλήσεις και να συνεχίζετε να βγάζετε λεφτά από τα λαϊβάδικα όπου οι απαιτήσεις δεν είναι μεγάλες, καθώς οι διασκευές και η μέτρια μουσική παιδεία της πλειοψηφίας του κοινού σώζουν την κατάσταση. Η προώθηση του υλικού σας δεκτή, αλλά ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΦΑΦΛΑΤΑΔΙΚΗ!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δεν έχω ακούσει ακόμα τη δουλειά των παιδιών (το οποίο και θα κάνω με την πρώτη ευκαιρία) αλλά απλώς να υπερθεματίσω ότι ενώ η γραφιστική δουλειά είναι πολύ καλή, ο κειμενογράφος leaves a lot to be desired (για να μην πω παιδαριώδης). Και δεν μιλάω για το intro στο forum. Μιλάω για ΟΛΟ το site.

Τελικά δεν θέλετε να είστε ένα γκρουπ με δική του ταυτότητα; Γιατί το set list είναι αυτό που στο γκρουπ μας ονομάζουμε palamaki beggar ή κοινώς juke box ή γκρουπ για γάμους βαφτίσια.

 

Βρε παιδιά, οι αναμνήσεις του XV Λυκείου Περιστεροβουλοβάρκιζας είναι καλές για μεταξύ σας αλλά δεν συνάδει με το rough & rattle του poster. Εκτός και αν συνάδει με τη θεματολογία "Although Huge, still mortal".

 

Θα επανέλθω μετά τις ακροάσεις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου