Προς το περιεχόμενο

Drum Pedal Contest



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμη την κυκλοφορια των demon drive ανοιγω αυτη την ψηφοφορια - thread για να καταθεσουμε ολοι τη γνωμη μας για τα καλυτερα πεταλια της αγορας (περαν και των υποψηφίων). Ξεκινάω λοιπον:

 

Demon Drive: ή αλλιως η εξελιξη - επανεκδοση του Axis. Ψοφαω να το παρω...το δοκιμασα αρκετη ωρα και με κερδισε ελαφρυ δυνατο σταθερο...στα +++ το διπλο γινεται 2 μονα, το κανεις για αριστεροποδα για δεξιποδα, longboard - shortboard οπως θες...γενικα ειναι το πιο ευελικτο πεταλι που βγηκε ποτε...αν επαιρνε και ekit σαν το Axis θα επαιρνε 10 με τόνο.

 

DW 9000: Το εχω φοβερο δυνατο πολλες ρυθμισεις αλλα...εδωσα 600ευρω οταν βγηκε και δεν γινεται 2 μονα...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...!!!

 

Iron Cobra: Το ειχα παλια καλουτσικο θα το ελεγα αλλα δε μου κανει, επισης εχω ακουσει οτι δεν ειναι πολυ ανθεκτικό.

 

Axis: μοναδικο μειονεκτημα: ειναι παρα μα παρα πολυ ελαφρυ εχω καταληξει οτι ειναι death metal πεταλι και γενικα για πολυ speed!

 

Drumnetics: Δυστυχως δεν το εχω παιξει ουτε το εχω δει στην ελλαδα αλλα διαβαζω οτι και αυτο ειναι φιβερό πετάλι

 

Eliminator: Εχω παιξει το μονο...πολυ VFM κομματι!

 

Νοιζαδες...the thread is yours...! (uri geller και καλα... :P)

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακόμα:

Το Thread το ανοιξα για να μαζεψουμε πληροφοριες για όλα τα πεταλια σε 1 Thread γιατι βλέπω διάφορα threads για διάφορα πετάλια...οπότε ας καταθετουμε εδω ερωτησεις - προτάσεις - απορίες κτλ. keep it simple..!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά είναι. Το θέμα είναι στα πόδια σου. Τα iron cobra δεν σπανε έτσι ευκολα και σίγουρα όχι περισσότερο από τα υπόλοιπα. Τα καινούρια axis έχουν καταργήσει τα αλλεν στην ρύθμιση της γωνίας του κόπανου με  βίδα για drumόκλειδο οπότε έχουν γίνει πιο  εύχρηστα. Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις ,το axis στο κάνω πιο βαρύ σε αίσθηση από όλα στην λίστα και μπορείς να παίξεις εως και jazz. To κακό είναι , είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι όλα μας κάνουν με τις κατάλληλες ρυθμίσεις αλλά δεν έχουμε το χρήμα και τον χρόνο για προσαρμογή στο εκάστοτε πετάλι για να τα δοκιμάσουμε όλα και να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα οπότε αγοράζουμε αυτό που μας κάνει εντύπωση στο μαγαζί με τις όποιες ρυθμίσεις το έχουν. Όπως είπε και ο Roddy: just play the damn pedals...... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε cheambeast νωρις - νωρις καλα ξυπνητουρια...δεν ειπα οτι σπάει το cobra προς θεου αλλα 2 φιλαρακια ειχαν προβλημα μετα απο 2 χρονια παιξιματος σε ενωσεις πχ ειχαν χαλαρωσει καποια bearings. και σιγουρα ολα τα πεταλια καλα ειναι στην τελικη τα ρασσα δεν κανουν τον παππά. αλλα καλο ειναι να εχεις ενα πεταλι ευελικτο με πολλες δυνατοτητες οπως τα axis και τα demon drive ειδικα οταν δινεις 500+ για ενα διπεταλο. τουλαχιστον να γινεται 2 μονά ρε αδερφε...εγω τωρα που θελω να αφησω το διπεταλο και να παω σε δικασσο πρεπει να πουλησω το dw και να βαλω κιαλλα απο την τσεπη μου για να παρω το demon drive...τωρα χαμενος δε θα βγω αν δωσω κανα 150αρι παραπανω αλλα σιγουρα η dw, η tama και αλλες εταιριες βγαινουν χαμενες τη στιγμη που χανουν πελατες

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ξεχασες...

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_fp9500c_single_fussmaschine.htm

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά πάντως, αφού έχεις δοκιμάσει το demon και σου κάνει σε όλα, δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνεις άλλο. Ότι και να σου πούμε εμείς, τα πόδια σου θα κρίνουν...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο ξέχασες...

 

http://www.thomann.de/gr/ludwig_l201_speed_king_pedal.htm  ;D

 

Σωστόοοοοοοοοςτ..!!! αν και να σου πω την αλήθεια δε νομιζω να το χρησιμοποιει και κανενας...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ξεχασες...

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_fp9500c_single_fussmaschine.htm

 

:)

 

Για να ειμαστε δημοκρατικοι :P χωνω και yamaha μεσα για να γουσταρουμε...

αν και προσωπικά τα σιχαινομαι... :o

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου