Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πεταλιερας


Synyster_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , μετά από αγορά καινούριου ενισχυτή ενδιαφέρομαι για αγορά πεταλιερας . Από την έρευνα μου στο νετ η πεταλιερα που μου τράβηξε το ενδιαφέρον είναι η boss me-70 ( για την οποία δεν βρήκα κάποια ολοκληρωμένη άποψή σε προηγούμενά posts )

Παραθέτω λινκ και υπόλοιπο εξοπλισμό και περιμένω τις απόψεις σας και προτάσεις που να κυμαίνονται στα ίδια λεφτά  ;)

 

http://www.thomann.de/gr/boss_me70.htm

Κιθάρα :Schecter Damien Special FR

Ενισχυτής : Peavey studio Pro 112

 

Υ.Γ. με ενδιαφέρει μουσική μεταλ κυρίως και αρκετά εφέ για να τα μάθω  ;)

 

 

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα βοηθουσες αν ανεφερες και το ποσο των χρηματων που μπορεις να διαθεσεις οπως και αν θα σε ενδιεφερε η πεταλιερα σου να εχει και εξωμειωσεις ενισχυτων και καμπινων..

 

η επιλογη σου μου φενεται καλη λειτουργικα χωρις να την εχω ακουσει βεβαια..

για ενα διαστημα την ζαχαρωνα και εγω πριν παρω την TONEAB...

 

σε αυτα τα χρηματα πανω κατω παιζουν και αλλες 2 αρκετα καλες επιλογες...νομιζω οποια απο τις 3 και να διαλεξεις θα εισαι ευχαριστημενος..

 

η μια ειναι η tonelab le που θεωρειται αρκετα καλη και κλασσικη επιλογη..

http://www.dv247.com/guitars/vox-tonelab-le-guitar-multi-effects-pedal--43834

 

και η αλλη ειναι η digitech rp500 για την οποια ακουγονται παρα πολυ καλα σχολια τωρα τελευταια και απο φιλους απο εδω μεσα που την αγορασαν..

http://www.dv247.com/guitars/digitech-rp500--49097

 

με επιφυλαξη θα σ προτεινα πιο πολυ απ'ολες την rp500 μιας και θελεις ηχους μεταλ γτ απ'οτι εγραψαν εδω οσοι την εχουν τα πηγαινει καλα στα γκαζια..καλυτερα να σου τα πουν οσοι την εχουν βεβαια μιας και εγω δεν την εχω ακουσει..

 

παντως και οι 3 μου φαιονται αρκετα αξιολογες για τα χρηματα τους..  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βοηθουσες αν ανεφερες και το ποσο των χρηματων που μπορεις να διαθεσεις οπως και αν θα σε ενδιεφερε η πεταλιερα σου να εχει και εξωμειωσεις ενισχυτων και καμπινων..

 

Budget : εως 300 ευρα

Ναι με ενδιαφέρει να έχει πληθώρα επιλογών και εξωμειωσεις ενισχυτών

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τοτε μαλλον αυτες οι 3 ειναι οι καλυτερες επιλογες που εχεις κατα τη γνωμη μου...τσεκαρε τι εχει η καθεμια και αναλογα με το τι σ κανει περισσοτερο επιλεγεις...καλο θα ηταν να μπορουσες και να τις ακουσεις βεβαια καπου διπλα διπλα ετσι ωστε να καταληξεις πιο ευκολα αλλα ειναι λιγο δυσκολο ως απιθανο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υστερα απο πολλες πεταλιερες με δοκιμες σε live,σπιτι και studio, κατεληξα στην tonelab se και ειμαι χαρουμενος!!τα βρωμικα της ειναι αρκετα για metal κι αν στην τελικη βαριεσαι το ψαξιμο (που της χρειαζεται) κατεβαζεις patches με ηχους που σου αρεσουν!και απο ψηφιακιλα μηδεν! (λαμπα speaking). ελπιζω να βοηθησα, γιατι αν και εφτασα πολυ κοντα στο να κλεισω σε μια boss, τελικα παντα κατι με ξενερωνε..

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rp 500 τελος

+10000

 

έχει κάνει και ο ignatios ένα πολύ ωραίο Post για αυτή την πεταλιέρα... Διάβασε το και κρίνεις μετά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου