Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή Drum Room


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ ένα μικρό χώρο σαν το δικό σου δεν υπάρχουν όρια! Όσο περισσότερες γωνίες καλύψεις τόσο καλύτερα! Και λέγοντας γωνίες μιλάμε και για τις γωνίες ταβάνι - τοίχος!

 

Γιατί έβαλες τις γωνίες στα καδρόνια από την έξω πλευρά και όχι από την μέσα? Έτσι όπως το έκανες φαίνεται άσχημο...

 

Επίσης καλό θα ήταν αφού έχεις τόσο εμφανές πρόβλημα στα χαμηλά να τις κάνεις ακόμα μεγαλύτερες, όσο περισσότερο βάθος τόσο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ένα μικρό χώρο σαν το δικό σου δεν υπάρχουν όρια! Όσο περισσότερες γωνίες καλύψεις τόσο καλύτερα! Και λέγοντας γωνίες μιλάμε και για τις γωνίες ταβάνι - τοίχος!

 

Γιατί έβαλες τις γωνίες στα καδρόνια από την έξω πλευρά και όχι από την μέσα? Έτσι όπως το έκανες φαίνεται άσχημο...

 

Επίσης καλό θα ήταν αφού έχεις τόσο εμφανές πρόβλημα στα χαμηλά να τις κάνεις ακόμα μεγαλύτερες, όσο περισσότερο βάθος τόσο καλύτερα.

 

Ναι οι μπασσοπαγίδες στις γωνίες στο ταβάνι θα γίνουν και αυτές, αλλα πάω σιγά σιγα λόγω μπατζετ.

 

Οι γωνίες στα καδρόνια θα βαφτούν αν και γενικά δε με απασχολεί κ τόσο το αισθητικό κομμάτι.

 

Ήθελα να τις κάνω μεγαλύτερες αλλά αφενός θα μου έκλεινε κ αλλο ο χώρος κ αφετέρου θα ήθελα πολύ περισσότερο ορυκτοβάμβακα κ τα οικονομικά μου τώρα τελευταία δεν πάνε κ πολύ καλα...

 

Ήδη όμως φαίνεται να δουλεύουν αφού ακούω τις κάσσες μου πολύ καλύτερα.

 

Σήμερα μάλλον θα βάλω και τα πανελάκια στο ταβάνι

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry beeros που ''χαλαω'' το θεμα σου,σκεφτομαι να κανω κ εγω κατι παρομοιο στο χωρο μου αλλα...

ο χωρος ειναι σοφιτα 6 x 10,περιμετρικα με τοιχο υψους 1,2 μ κ με εμφανη ξυλεια που στο μεσο δινει ενα μεγιστο υψος 2,50.

πιστευεις-πιστευετε οτι  θα ειχε μια τετοια κατασκευη αποτελεσμα στο χωρο μου,δεδομενου οτι θα προτιμουσα να τοποθετησω τα panels μονο στο τοιχο?θα εχουν πολυ μικρο υψος δηλαδη... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry beeros που ''χαλαω'' το θεμα σου,σκεφτομαι να κανω κ εγω κατι παρομοιο στο χωρο μου αλλα...

ο χωρος ειναι σοφιτα 6 x 10,περιμετρικα με τοιχο υψους 1,2 μ κ με εμφανη ξυλεια που στο μεσο δινει ενα μεγιστο υψος 2,50.

πιστευεις-πιστευετε οτι  θα ειχε μια τετοια κατασκευη αποτελεσμα στο χωρο μου,δεδομενου οτι θα προτιμουσα να τοποθετησω τα panels μονο στο τοιχο?θα εχουν πολυ μικρο υψος δηλαδη... ::)

 

Δε μου το χαλας μαν, σιγά όλα cool!

Θες να κάνεις πλωτο δωμάτιο + sound treatment ή μόνο sound treatment?

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για sound treatment κοιταω,στα ορια του εφικτου,προσιτου κτλ

 

man δεν είμαι "αρμοδιος" για να σου δωσω απάντηση. Τη στιγμη που έχεις 60 τμ χώρο θαρρω πως μπορείς να κάνεις σωστο treatment. Εως πολ'υ καλο. Νομίζω ότι καλ΄'ο θα ήταν να ποσταρεις σχεδιο με φωτό του χώρου σου συν διαστάσεις.

 

Φτιάξε κάτι ωραίο, προσεγμενο σχετικά, κάνε κ ένα "δικο σου" θεμα κ θα την βρουμε την ακρη.

 

Τσέκαρε το φορουμ του Sayers. Έκε θαρρω οτι θα λάβεις υπεραρκετη κ επαγγελματική βοήθεια.

 

Η ώρα ίναι δυσκολη κ οι μπυρες παραπανω απο αρκετες! Οψόμεθα για τα τεκτενομενα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μωρε δε νομιζω. Γενικά φαίνεται ήδη να αποδιδουν αυτά αλλά πρέπει να κάνω καμια 10αρια ακόμα πανελακια, μια γωνιακη μπασσοπαγιδα και να κανω και μπασοπαγίδες στη γωνια ταβανιου-τοιχου

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου