Προς το περιεχόμενο

Fender Telecaster Baja


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

 

Πηγα λοιπον και αγορασα εξαιτιας καποιων τελεκαστεραδων και εγω μια Τελε. Οντως ειναι φοβερο οργανο και νομιζω (διορθωστε με) οτι καλυπτει τον ενδιαμεσο σε ΛΠ και Στρατ ηχο που ηθελα.

 

Το μοντελο... Baja, τελικα οι φημες (κατ εμε παντα) βγηκαν αληθινες και το συγκεκριμενο μοντελο γαζωνει. Αφου δοκιμασα τρεις διαφορετικες, κατεληξα σε αυτη που βλεπετε στις φοτο παρακατω. Η ποιοτητα κατασκευης και φινιρισματος δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απολυτως (δηλαδη στα ιδια αν οχι καλυτερα επιπεδα) τις ΜΙΑ 52RI, MIA std, MIA Dlx.

 

Σχετικα με τον ηχο... εχοντας παιξει με μερικες τελε, απλα μπορω να πω οτι ηταν καλυτερος απο μια ΜΙΑ Αsh που ειχα δοκιμασει πιο παλια, και στα ιδια επιπεδα με αλλες καλες παρτσοκαστερ και 70ς τελε που δοκιμασα προσφατα.

 

Ο λαιμος... παιδια με μια λεξη ΤΟΥΜΠΑΝΟ... για το δικο μου χερι παντα ο ιδανικος παχυς λαιμος.

 

Ταστα, αψεγαδιαστη δουλεια για Φεντερ παραγωγης

 

Φινιρισμα, ισχυει οτι και για τα ταστα

 

Σωμα, ... μαντεψτε... απλα διαλεξα αυτο που μου φανηκε οτι δονηται παραπανω οταν παιζεις ανοιχτες χορδες.

 

Ποτενσιομετρα κτλ... μια χαρα λειτουργουν... ΟΛΑ τα λεφτα το Σ1 συστημα...

 

Μαγνητες... μου κολλησαν ασχημα... οτι ακριβως ηθελα στον ηχο μου (κλασσικ ροκ/μπλουζ)

 

Τελος αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το εξης... παιζω μια νοτα και νιωθω οτι την ακουω πριν καν την βαρεσω... καθηστερηση μηδεν... (αττακ ελληνιστι)

 

baja1.JPG

baja2.JPG

baja3.JPG

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

another one sees the light!!

 

τελικα η νεα Classic Player σειρα ειναι χαλαρα οτι καλυτερο προσφερει αυτη τη στιγμη σε στρατ & τελε η Fender...

 

ειδικα αν σκεφτεις τα 580 ευρω που κανει!

 

για αυτο αλλωστε φευγουν σα ζεστα ψωμακια!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τελικα η νεα Classic Player σειρα ειναι χαλαρα οτι καλυτερο προσφερει αυτη τη στιγμη σε στρατ & τελε η Fender...

 

 

+100000000000 και με διαφορα το καλυτερο value for money.......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα τωρα....κανε ενα Google.... :) :)

 

εξαλλου το εχουμε ξανασυζητησει το θεμα...

 

που ειναι ο Ηλιας οταν τον χρειαζεσαι..... :)

 

αλλωστε 2007 εχουμε δεν εχει πλεον ΚΑΜΜΙΑ σημασια ΠΟΥ φτιαχνεται μια κιθαρα.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

baja3.JPG

 

Tωρα που το ξανακοιταω.........κατι που λεει πολλα για αυτη τη σειρα της fender.....καποιος καθησε και εβγαλε ολη τη λακα πανω απο τα ταστα (και το ιδιο ισχθει και για την δικη μου classic player 50's)....κατι που δεν συμβαινει συχνα σε maple necked fenders........ακομα και σε US made strats ακομα και της σειρας deluxe που κοστιζουν σχεδον τα 3πλασια........

 

580¤; Μόνο; USA μοντέλα ή μεξικάνικα;

 

Τη δικια μου την βρηκα 560¤.........αν σκεφτεις οτι τα ηλεκτρικα που εχουν (μαγνητες CS κ.λ.π)κοστιζουν σχεδον οσο η μιση κιθαρα, μονο και μονο αυτο κανει την αγορα καποιας κιθαρας απο αυτη τη σειρα οικονομικα συμφερουσα.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου