Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος Ενισχυτης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aκριβώς...το θέμα με τον ήχο είναι εντελώς υποκειμενικό καλό θα ήταν να τους άκουγες κιόλας τους ενισχυτές που σου προτείνουμε ειδικά αν είσαι πολύ ψείρας με τον ήχο...από την άλλη μην τρελαθούμε τελείως με τον Bugera V22 δεν νομίζω να μην μείνεις ικανοποιημένος για τα 260 ευρώπουλα που θα δώσεις...αμα σου γυάλισε αυτός go for it.

 

Επίσης το συγκεκριμένο ενισχυτάκι επειδή είπες ότι έχεις Gibson LP με τους 498T 490R σου δηλώνω ευθαρσώς ότι με το gain από 7 και πάνω παίζει άνετα και metal, και επειδή είμαι της παλιάς σχολής όταν λέω metal δεν εννοώ disturbed, iced earth ή Judas Priest του ''jugulator'', αλλά Judas Priest του ''British Steel'', Ozzy εποχής Randy Rhoads, Βlack Sabbath, Μaiden κ.τ.λ.

 

Γενικά είναι ευέλικτος, το drive του αποτελεί ''συνέχεια'' του καθαρού καναλιού π.χ. αν βάλεις το drive channel στο 1 είναι σαν να τον έχεις στο καθαρό κανάλι με τις λάμπες να ''σπάνε'' και οπως προανέφερα πριν στο 7-10 παίζεις μέχρι και old school metal. Παίζοντας με την προενίσχυση και με το boost βγάζεις γενικά μεγάλη γκάμμα ήχων....

 

Όσον αφορά την πεταλιέρα...λύσσαξες... :P

Γιατί δεν κοιτάς να πάρεις πεταλάκια? Eγώ έχω μια boss gt-8 αλλά προτιμώ να την βάζω στο fx-loop του ενισχυτή για κανένα εφεδάκι μόνο...την είχα χρυσοπληρώσει και δεν θέλω να την ''σκοτώσω'' δίνοντάς την (ούτε) στα μισά χρήματα...τα καταφέρνει όμως. Αν δεν την είχα θα είχα τώρα τα ωραία μου πεταλάκια να κάμνω τη δουλειά μου.. ;D  Και πάλι όμως ίσως αρχίσω να μαζεύω πεταλάκια σιγά σιγά. Αν σώνει και καλά θες πεταλιέρα θα πρότεινα καμμιά μεταχειρισμένη tonelab (αν θες ωραίους overdrive ήχους) ή μια μεταχειρισμένη boss GT (έχει άπειρες δυνατότητες και παραμετροποιήσεις στα modulation-effects αλλά θέλει ψάξιμο). Δυστυχώς για αυτήν που θες δεν έχω γνώμη...

Γιάννη σου μπήκε το μικρόβιο και για πεταλάκια  ;D ;D ;D, άντε και με μια JS 1000 να βρεις την υγεία σου  ;) ;) ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιάννη σου μπήκε το μικρόβιο και για πεταλάκια  ;D ;D ;D, άντε και με μια JS 1000 να βρεις την υγεία σου  ;) ;) ;)

 

θα γινει satriγιαννης ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου